استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه
مدل کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه جزئی جدایی ناپذیر از فضای آشپزخانه های اپن است. استفاده از کناف به عنوان سقف در آشپزخانه ایده ای کم رقیب است که طرفداران بسیاری دارد. کناف حس زیبایی و امنیت ویژه ای به فضا می‌دهد. از نظر استانداردهای سلامت ، شرایط مطلوبی دارد و از نظر فرم و عملکرد، انتخاب های گسترده ای را در میان مدل سقف کاذب آشپزخانه به خود اختصاص داده است. مدل کناف سقف آشپزخانه طیف گسترده ای دارد و مزیت آن ایجاد عایق حرارتی و صوتی، فضای نورپردازی مناسب و پوشاندن تاسیسات هود است.

آرک کناف آشپزخانه
جدیدترین انواع کناف آشپزخانه

انتخاب کناف سقف اشپزخانه چه مزیتی دارد؟

سرعت اجرای کناف اشپزخانه بسیار سریع است. انرژی و هزینه ای که صرف تولید آن می شود کاملا مقرون به صرفه است. نصب آن نیز بسیار آسان است. در میان گزینه های موجود کناف سقف آشپزخانه ارزان و مقرون به صرفه است. کناف امکان نورپردازی سقف آشپزخانه را به شما می دهد.

مدل سقف آشپزخانه
کناف سقف آشپزخانه دو طبقه

مدل کناف سقف آشپزخانه دو طبقه

همانطور که پیداست این سقف دو لایه روی هم کار شده است. تاسیسات هود شامل لوله هواکش و سیم کشی های برق  و لوله کشی ها از داخل سقف رد شده و برای تزئین یک لایه سقف دیگر روی آن کار شده تا نور مخفی و لامپ های هالوژنه فضا را زیباتر کند. این سقف نسبتا بلند است و آشپزخانه چهار طرف بسته دارد و حضور سقف دو لایه به مجزا شدن فضا کمک کرده است.

سقف کناف آشپزخانه

سقف کناف آشپزخانه با توجه به احتمال بالاتر حریق در محیط پخت و پز، مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی ایجاد می کند. می تواند به عنوان عایق صوتی و حرارتی استفاده شود. آشپزخانه اپن امروزی نیاز مبرمی به کناف دارد. علاوه بر اینکه آرک آشپزخانه با کناف کار می شود، ایجاد عایق صوتی در آشپزخانه اپن از الزامات است تا صدا‌های آزاردهنده داخل فضای پخت و پز  مُخل آسایش نباشد. 

جدیدترین سقف کاذب آشپزخانه
ترکیب کناف با چوب طبیعی

کناف اشپزخانه

سال ۱۹۲۲ بود که برادران کناف اقدام به ساخت سقف هایی کردند که به سرعت در جهان به محبوبیت رسید. نام کناف در واقع نام شرکتی است که این برادران تاسیس کرده اند. طولی نکشید که بسیاری از سازندگان کناف را به عنوان گزینه سقف ثابت برگزیدند. کناف بهترین جایگزین برای سقف رابیتس است. از نظر هزینه، زمان و بسیار از عوامل دیگر به سقف های رابیتس برتری دارد. اگر کناف کاری آشپزخانه به درستی انجام شد علاوه بر زیبایی، عایق حرارتی و صوتی مناسبی ایجاد می کند و امکان نورپردازی کناف آشپزخانه را نیز به شما خواهد داد.

مدل کناف سقف آشپزخانه       

کناف اشپزخانه کمک می کند تا تاسیسات آشپزخانه شامل هواکش هود، لوله کشی و سیم کشی ها و تاسیسات نورپردازی هنرمندانه پنهان شود. سقف کاذب کناف آشپزخانه در فضایی که پخت و پز در آن انجام می شود واجب است. تنها ایراد کناف، دوام کوتاه چند ساله است و در واقع این سقف ها مدت خیلی طولانی زیبایی خود را حفظ نمی کند و هر از چند گاهی نیاز به نوسازی دارد. نقطه قوت کناف سقف اشپزخانه تنوع مدل های آن است. در ادامه بر اساس چیدمان کابینت انواع کناف سقف آشپزخانه مرور می شود.

عکس کناف اشپزخانه
سقف کناف آشپزخانه مثلثی

مدل سقف آشپزخانه

تنوع مدل کناف آشپزخانه گسترده است. نوع طراحی آشپزخانه در انتخاب مدل مناسب اهمیت دارد. بر اساس مساحت آشپزخانه، چیدمان کابینت‌ها، شیوه نورپردازی، میزان نور طبیعی، ارتفاع سقف، سبک دکوراسیون منزل، شکل کانتر و اپن، سلیقه مشتری و میزان بودجه مدل سقف آشپزخانه تعیین می شود. در ادامه  بر اساس ۴ چیدمان متفاوت برای آشپزخانه، پیشنهاد مدل کناف سقف آشپزخانه داده شده است:

سقف کناف بر اساس چیدمان آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه هلالی مناسب چیدمان آشپزخانه U شکل و نیم دایره کنج است. این سقف ها با نورپردازی اصولی ظاهری کلاسیک و لوکس به خانه می دهد. برای افرادی که به سبک های مدرن علاقه ندارند و فرم سقف های مجلل رابیتس را می پسندند این سقف ها ایده آل است.

  • چیدمان آشپزخانه L شکل معمولا برای آشپزخانه های ساده کاربرد دارد. با این چیدمان پیشنهاد می شود سقف کناف آشپزخانه به جای تمرکز بر مرکز آشپزخانه به کنار دیوارها سوق پیدا کند. کناف لبه دیوار به سقف متصل می شود و علاوه بر  ایجاد نظم در فضای آشپزخانه  و نورپرداز مناسب، باعث کوچک نشان داده شدن فضا نیز نخواهد شد.
  • چیدمان آشپزخانه با کابینت یک طرفه در صورتی که کانتر داشته باشد، با یک کناف بسیار ساده مستطیلی بالای کانتر بسیار جذاب خواهد شد. کناف سقف آشپزخانه ساده مستطیلی که لامپ‌هایی بلند از آن آویزان است هم با دکوراسیون مدرن هماهنگی کامل دارد و هم با دکوراسیون سنتی.
  • چیدمان آشپزخانه دو طرفه؛ در شرایطی که دو طرف کابینت کار شده باشد، نیاز به ایده های  خلاقانه تری در کناف سقف آشپزخانه دارد. ایجاد حجم در سقف با استفاده از کناف غیرهمسطح و نورپردازی، بُعد دیگری به فضای بالاسر خواهد داد. چنین ایده ای فضای محدود بین کابینت را افزایش خواهد داد.
مدل سقف آشپزخانه
کناف مدرن مدل ۲۰۲۱

انواع مدل های کناف سقف آشپزخانه

برای  اجرای کناف آشپزخانه لازم است با مدل و طرح های کناف موجود در بازار آشنا شوید. به طور کلی مدل کناف سقف آشپزخانه شامل موارد زیر است:

۱.        کناف اشپزخانه یکپارچه

۲.       کناف اشپزخانه مشبک

۳.       کناف اشپزخانه غیر همسطح

۴.       کناف اشپزخانه دکوراتیو طرح دار

۵.       کناف اشپزخانه مدور

۶.       کناف اشپزخانه اتصال دیوار و سقف

۷.       کناف مستطیلی یا مربعی مرکزی برجسته

۸.       کناف مستطیلی یا مربعی مرکزی فرورفته

۹.       انواع کناف اپن آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه
کناف آشپزخانه بزرگ

کناف سقف آشپزخانه بزرگ

این آشپزخانه مساحتی نسبتا زیاد دارد و به صورت U شکل است. سه ضلع آشپزخانه از گوشته و بالای کابینت کناف کار شده است. کناف بالای کابینت کمک کرده تا نظم فضا دو چندان شود. آنچه مرکز آشپزخانه میبینید، برای مدیریت فضای وسط کار شده که کانتر جزیره قرار دشته است. دو چراغ آویزان و چندین چراغ هالوژنه، روشنایی فضای کانتر جزیره را فراهم کردند. چنین ایده ای می تواند برای مدیریت و استفاده بهینه از تمامی فضای آشپزخانه و نظم دهی به فضای گسترده مناسب باشد.

جدیدترین کناف سقف اشپزخانه
ترکیب سقف کناف آشپزخانه با قاب چوبی

طرح کناف آشپزخانه

با توجه به مدل هایی که پیشتر با آن ها آشنای شدید در این بخش قصد داریم طرح های کناف اشپزخانه دکوراتیو را باهم مرور کنیم. در صورتی که علاقه ای به سقف کاذب کناف آشپزخانه ساده ندارید و دوست دارید طرح های خلاقانه تری به اجرا درآید، مدل های زیر را پیشنهاد می کنیم:

·         کناف سقف آشپزخانه گنبدی شکل

·         کناف سقف اشپزخانه حاشیه ساده

·         کناف سقف اشپزخانه نور مخفی حاشیه

·         کناف سقف اشپزخانه کمانی

·         کناف سقف اشپزخانه منحنی قوسی

مدل سقف کاذب آشپزخانه
کناف مدرن دو لایه

مدل کناف اپن آشپزخانه

در این بخش انواع مدل های کناف اپن آشپزخانه را مرور می کنیم. مدل هایی که زیبایی اجرای آن به مهارت کناف کار وابسته است. اپن اشپزخانه جایی است فضای آشپزخانه از پذیرایی جدا می شود. یکی از مواردی که بحث کناف اپن آشپزخانه را مهم کرده همین امر است. در واقع این حائل از سقف هم باید جداسازی مناسبی داشته باشد، هم فضای بالای کانتر را مجزا  کند؛ هم با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی داشته باشد و هم با دکوراسیون پذیرایی همخوانی کامل داشته باشد. کناف سقف آشپزخانه بالای اپن و کانتر تاثیر زیادی در نمای دکوراسیون خواهد داشت.

مدل کناف سقف آشپزخانه
کناف آشپزخانه مکعب مستطیل هود توکار

باکس کناف آشپزخانه مکعب مستطیل هود توکار

این سقف بسیار هوشمندانه طراحی شده است. فضای بالای گاز نیاز به هود داشته و تاسیسات هود توکار شامل لوله کشی و هواکش و  بسط های فلزی برای نصب هود و سیم کشی های برق  و بسیاری از تاسیسات دیگر به فضای نسبتا زیادی نیاز داشته است. علاوه بر این استاندارد فاصله خود تا صفحه گاز باعث شده تا کناف هود توکار ارتفاع نسبتا زیادی داشته باشد. برای نصب هود توکار این یکی از معدود راه‌هایی است که وجود دارد. هود جزیره‌ای حالتی آویزان دارد و نیاز نیز ارتفاع هود خیلی زیاد شود اما در مورد هود توکار به ارتفاع بیشتری نیاز است که فاصله مکش هود با گاز کم شود. برای نازیبایی ارتفاع نسبتا زیاد کناف سقف آشپزخانه که به دلیل تجهیزات هود است، استفاده از ایده نور مخفی بسیار جذاب کار شده است. این نورپردازی کاملا ایراد بلند بودن ارتفاع کناف را پوشاندن است.

کناف اپن و سقف اشپزخانه
سقف کناف آشپزخانه دورا

اپن آشپزخانه کناف

اولین اینده ای که برای اجرای اپن آشپزخانه به ذهن میرسد کناف است. با توجه به اینکه اجرای طرح های متنوعی با مهارت کناف کار امکان پذیر است، اشتباهات متعددی نیز در اجرا پیش خواهد آمد. اگر از طرح های پیش ساخت استفاده کنید و تنها کافیست ابعاد و اندازه ها را در نظر داشته باشید اما برای اجرای کناف نیاز است طرحی بی ایراد در اختیار داشته باشد. در ادامه اشکالاتی را مرور می کنیم که ممکن است در اجرای کناف سقف آشپزخانه اپن بروز کند. سعی کنید از بروز این ایرادات جلوگیری کنید.

کناف آشپزخانه اپن

طراحی کناف آشپزخانه اپن میتواند کاملا سلیقه ای و شخصی باشد. با توجه به انعطافی که اجرای کناف سقف آشپزخانه دارد، دست کنافکار برای اجرای طرح های خلاقانه باز است. همین انعطاف در طراحی و مدل باعث شده است که گاهی طرح های اجرایی رضایت مشتری را فراهم نکند. در واقع آزادی عمل ممکن است در نتایج نهایی طرح موجب ضرر شود. نکات زیر را در طراحی کناف اپن آشپزخانه رعایت کنید تا از طرح نهایی راضی باشید.

ارک اشپزخانه با کناف
کناف مستطیلی جدا کننده

کناف اپن آشپزخانه

از ابتدا تمامی جزئیات طرح را نهایی کنید. اندازه باکس کناف، پهنای باکس، تناسب طرح با دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی و تمام جزئیات طرح اهمیت دارد. کار را به شانس و آزمون و خطا نسپارید. کناف سقف آشپزخانه در قسمت کانتر و اپن باید با دقت و وسواس ویژه ای طراحی و اجرا شود.

اپن آشپزخانه با کناف
کناف رنگی برای آشپزخانه

طرح کناف اپن آشپزخانه

سعی کنید بر اساس مقتضیات فضا، کناف سقف آشپزخانه خود طرح را انتخاب کنید و طرح های سایر آشپزخانه ها را کپی نکنید. در بسیاری از موارد، عکس کناف اشپزخانه پروژه دیگری را ملاک قرار می دهند و بدون توجه به چالش های محیط طرح را اجرا می کنند. سعی کنید حتی اگر طرحی از پروژه دیگری الگوبرداری می شود، دقیقا با الگوهای دکوراسیون خانه شما تطبیق داده شود.

طرح اپن کناف

اگر قصد ایجاد طرح های ترکیبی برای طرح اپن کناف دارید، پیشنهاد می کنیم به سراغ ترکیب خط و منحنی نروید. در واقع شکل دایره را با مستطیل ترکیب نکنید. چنین ترکیبی نتیجه جالبی نخواهد داشت. حتی از ترکیب خطوط منحنی و ارک و هلالی با خطوط نوک تیز و صاف برای کناف سقف آشپزخانه در بخش اپن و کانتر بپرهیزید.

کناف برای سقف آشپزخانه
آرک کناف آشپزخانه

مدل سقف کاذب آشپزخانه

از شلوغی کناف اپن آشپزخانه بپرهیزید. حتی اگر علاقمند به طرح های لوکس دکوراتیو هستید و شلوغی کناف های پیچیده را می پسندید، باز هم بخشی از سقف را بدون طرح به حال خود رها کنید. بخشی از سقف کاذب پررنگ‌تر و پرطرح‌تر است. خطوط شکسته متعدد، اختلاف سطح های گسترده و در جای جای سقف آشپزخانه هیچ جذابیتی ندارد و منجر به آشفتگی و نازیبایی خواهد شد. سعی کنید حتی اگر قصد اجرای طرح های پیچیده و شلوغ را دارید؛ کار را به بخشی از کناف سقف اپن محدود کنید و سایر قسمت ها را ساده کار کنید. کناف سقف آشپزخانه هر چه ساده تر و دقیق تر طراحی شود جذابیت بیشتری دارد.

کناف کاری سقف آشپزخانه

همیشه اعتماد به نقشه های کامپیوتری هم نتیجه بخش نیست. کناف کاری سقف اپن آشپزخانه باید بتواند طرح کامپیوتر را اجرا کند. لازم است نقشه به تایید سرپرست اجرا برسد. برخی طرح ها نیاز به ابزار کناف کاری پیچیده ای دارد که ممکن است در دسترس نباشد. ممکن است محدودیت های اجرایی برای نورپردازی وجود داشته باشد. پیش از اجرا نقشه طراح را با سرپرست چک کنید.

سقف کاذب آشپزخانه ساده
کناف ساده دو طرفه

طرح کناف سقف آشپزخانه

آشپزخانه پر است از تاسیسات متعدد. اگر قصد اجرای هود جزیره ای دارید، باید تمام تاسیسات را در نظر بگیرید. در صورتی که لوله کشی خاصی برای هواکش نیاز است، باید دریچه دمنده هوا را در نظر بگیرید، حتی محل قرار گیری پرده را باید لحاظ کنید، محل ستون ها و تمام تاسیسات را دقیق بدانید. تنها در این صورت است که طرح کناف اپن قابلیت اجرا خواهد داشت و کم نقص خواهد بود.

زیباترین کناف آشپزخانه

زیباترین کناف سقف آشپزخانه همیشه متناسب‌ترین است. اگر بتوان در طراحی اصل تناسب را رعایت کرد به سمت زیبایی پیش می رویم. اصل حفظ تناسب در سقف کناف آشپزخانه مدرن و کلاسیک، ساده و لوکس و برای سقف آشپزخانه کوچک و بزرگ تفاوتی ندارد. در همه این موارد باید الزامات، چالش‌ها و فرصت های فضا سنجیده شود و بر اساس آن تصمیم گیری شود.

اگر به سراغ طرح های منحنی و مارپیچ بروید، نقطه ای را برای طرح مارپیچ انتخاب کنید که فضای کافی برای اجرا داشته باشد و دید مناسبی نیز از فضای بیرون آشپزخانه ایجاد کند.

کناف سقف آشپزخانه ساده
کناف طرح منحنی

اگر به سراغ طرح های مستطیل میروید، از ایده سقف غیرهمسطح استفاده کنید تا سقف بلند تر و وسیع تر جلوه کند و امکان نورپردازی خلاقانه فراهم باشد.

اگر به نورپردازی مرکزی علاقه دارید؛ باید فضای بزرگی در اختیار داشته باشید در غیر این صورت فضا کوچکتر به نظر می آید.

اگر تنها برای بالای کانتر به دنبال کناف اشپزخانه هستید، داشتن یا نداشتن ستون اطراف کانتر، دکوراسیون پذیرایی و آشپزخانه، تصمیم شما برای شیوه نورپردازی که داخل سقف کار شود یا چراغ آویز نصب خواهد شد. استفاده از کانتر به عنوان گاز یا ظرفشویی که در صورت نصب گاز باید فکری به حال فضای هود کرد همگی ایده هایی است که در نصب کناف سقف آشپزخانه تاثیر دارد.

آرک آشپزخانه گچی ساده
کناف نورپردازی مرکزی

کناف آشپزخانه جدید

این روزها کناف اشپزخانه طرح جدید بر اساس تحولات در تجهیزات آشپزخانه تغییر پیدا کرده است. با توجه به اینکه امکان نصب گاز و هود جزیره ای و یا توکار در فضای بالای کانتر فراهم شده، کناف سقف آشپزخانه امکانی خواهد بود برای مخفی کردن تاسیسات هود. با توجه به تحولاتی که دکوراسیون آشپزخانه در زمینه نورپردازی داشته است، استقبال از چراغ آویزان باعث شده که کناف را به سمت سادگی پیش ببرد. این روزها ایده سقف های غیرهمسطح مورد استقبال بسیار زیادی قرار میگیرد.

کناف آشپزخانه مدرن

ایده های مدرن سقف آشپزخانه به سقف ایجاد بُعد بیشتر و نورپردازی سطوح غیر هم سطح پیش رفته است. در کناف آشپزخانه مدرن، خبری از طرح های آرک هلالی و مارپیچ و گلبرگ کناف مجلل بر سقف نیست. هم جزئیات به سمت سادگی پیش رفته است.

کناف سقف آشپزخانه کوچک
کناف یکپارچه ساده

کناف آشپزخانه ۲۰۲۱

بیشترین الگوهایی که در کناف آشپزخانه ۲۰۲۱ دیده می شود شامل باکس های مستطیل نور مخفی است که تاسیسات هود توکار یا جزیره مدرن را در خود جای داده است. نورمخفی کار شده در این سقف ها در فاصله ای که باکس کناف با سقف اصلی دارد خودنمایی می کند. باریکه های نور مخفی اطراف باکس کار شده بدون آنکه چراغی معمولا باشد. تمامی تاسیسات لوله کشی هود در این سقف ها پنهان شده است.

کناف آشپزخانه ساده

سه دسته کناف آشپزخانه ساده وجود دارد. دسته اول شامل کناف هایی است که به صورت یکپارچه کار شده است. دسته دوم کنافی است که به صورت باکس های مستطیلی ساده یا مربعی نصب می شود که معمولا روی کانتر یا مرکز آشپزخانه نصب شده است. دسته سوم کناف سقف آشپزخانه متصل به دیوار است که محل اتصال یک یا دیوار به سقف را پوشانده است. سقف کاذب آشپزخانه ساده باید به نحوی طراحی شود که تمامی تاسیسات را بپوشاند، جلوی نور طبیعی را نگیرد و امکان نورپردازی داشته باشد. با ایجاد اختلاف سطح سقف کوتاه را بلندتر نشان دهد و توجه زیادی جلب نکند.

کناف آشپزخانه جدید
کناف سقف آشپزخانه کوچک

کناف سقف آشپزخانه کوچک مدرن

نگاهی به فضای این آشپزخانه بیندازید. بسیار کوچک است. دو عدد فر، گاز، سینک ظرفشویی و تعداد قابل توجهی کابینت به همراه وسعت نسبتا زیادی برای حرکت در همین فضای کوچک جای داده شده. برای چنین استفاده بهینه ای از خطوط منحنی بهره بردند. کناف مارپیچ و منحنی دراین مورد بسیار کاربردی است و طرح ایجاد شده با فضای آشپزخانه کاملا هماهنگی است. با توجه به کانتر نیم دایره این آشپزخانه، کناف منحنی شکل می تواند بهترین گزینه باشد.

سقف کاذب کناف آشپزخانه
کناف ساده غیر هم سطح مناسب آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه کوچک

کناف سقف آشپزخانه کوچک باید از اصول مشخصی پیروی کند. اصل اول هدف گذاری است. مشتری باید دقیقا مشخص کند که هدف از نصب کناف چیست. اهدافی که معمولا برای طراحی و نصب کناف آشپزخانه کوچک وجود دارد شامل موارد زیر است:

  • جداسازی فضای آشپزخانه کوچک با سالن پذیرایی به وسیله کناف سقف آشپزخانه
  • نورپردازی سقف آشپزخانه کوچک با لامپ های هالوژنه یا مخفی
  • ایجاد فضایی مجزا برای کانتر یا اپن جزیره و اتصال چراغ آویز
  • پنهان کردن تاسیسات هود یا دریچه های کولر یا برق کشی و لوله کشی
  • ایجاد آرک برای ورودی آشپزخانه کوچک
طراحی اپن آشپزخانه با کناف
کناف هندسی مدرن مناسب آشپزخانه

اجرای سقف کناف آشپزخانه بعد از نصب کابینت

پیشنهاد میکنیم سقف کاذب بعد از نصب کابینت ها نصب شود. اگر سقف را بزنید و بعد به سراغ کابینت بروید، ممکن است بخشی از سقف از دید خارج شود ود عملا بدون استفاده باقی بماند.

کناف اپن اشپزخانه جدید
کناف مستطیل غیرهمسطح

کناف اپن اشپزخانه جدید

یکی از اهداف اصلی نصب سقف آشپزخانه، اجرای نورپردازی حرفه ای است. در طرح های کناف اپن اشپزخانه جدید بحث نورپردازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

نورپردازی کناف سقف آشپزخانه

پیش از آنکه کناف اشپزخانه را اجرا کنید باید فاصله های دقیق لامپ های داخل سقف را تعیین کنید و بر اساس استانداردهای نورپردازی اجرای کناف سقف آشپزخانه را پیش ببرید. پیش از اجرا باید محل دقیق تاسیسات برقی مشخص شود تا در صورت نیاز جابجایی انجام شود.

آرک آشپزخانه کناف
کناف سقف آشپزخانه نئولاسیک

طرح کناف سقف آشپزخانه نئولاسیک

این طراحی نه تمامی الزامات سبک کلاسیک را رعایت کرده است نه به طور کامل یک طرح کلاسیک است. ترکیب این طرح کناف سقف با چوب ام دی اف باعث شده است هماهنگی کامل بین سقف و کابینت ایجاد شود. نورپردازی این سقف و هماهنگی کاملی که بین اجزای طرح وجود دارد باعث شده خیلی شلوغ به نظر نیاید. برای افرادی که به سبک کلاسیک علاقه مند هستند اما زیاد در چارچوب های سبک کلاسیک نیستند و تا حدودی ریسک پذیرند، ترکیب کناف و ام دی اف برای سقف آشپزخانه ایده آل است.

آشپزخانه کناف
کناف لوکس کلاسیک

سادگی و هماهنگی دو اصل طراحی کناف سقف آشپزخانه

هیچ وقت از سادگی طرح ضرر نخواهید کرد. کناف ساده آشپزخانه در ترکیب با سایر عناصر دکوراتیو معمولا رضایت مشتریان را برای مدت طولانی تری در پی دارد و طرح های پیچیده معمولا خسته کننده است. اصل دیگر هماهنگی سقف با سایر اجزای خانه است. با توجه به اینکه سقف کناف اپن قرار است حائلی بین پذیرایی و آشپزخانه باشد، باید با هر دو دکوراسیون هماهنگی کامل داشته باشد.

عکس کناف اشپزخانه
کناف آشپزخانه غیرهم سطح آویزان

آرک آشپزخانه کناف

در این بخش ابتدا لازم است با مفهوم آرک آشپزخانه آشنایی شوید. آرک به معنای قوس است. قوسی مانند قوس رنگین کمان، کمانی که در معماری سنتی ایرانی به وفور به اجرا در می‌آمده است. آرک در فضاهای سنتی ایرانی با وسعت بالایی اجرا می شود. البته در معماری سنتی آرک نقش باربر داشته اما آرک آشپزخانه کناف تنها نمای ظاهری و زیبایی آن را با خود همراه دارد.  ارک آشپزخانه با کناف با دقت و کیفیت بالاتری نسبت به آرک آشپزخانه گچی ساده اجرا می شود. به طور کلی اجرای کناف سریعتر، دقیقتر و بی نقص‌تر خواهد بود. طراحی کناف سقف آشپزخانه به صورت هلالی و منحنی در ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس طرفدران بسیار زیادی دارد.

آرک آشپزخانه کناف
آرک کناف آشپزخانه ساده

آرک آشپزخانه گچی جدید

شاید به ظاهر آرک کناف آشپزخانه تنوع چندانی نداشته باشد. ارک در واقع شکل قوس و کمان ساده ای به نظر می آید که نمی توان با آن طرح های خلاقانه اجرا کرد. اما طراحان دکوراسیون ایرانی با توجه به اقبال ایرانیان با استفاده از آرک در معماری داخلی، طرح های متنوعی را خلق می کنند. این روزها ایده استفاده از نیم کمان، استفاده از یک دایره کامل و استفاده از طرح های پیچکی سه ایده پر طرفدار است. کناف سقف آشپزخانه آرک اگر به درستی طراحی و اجرا نشود ، می تواند ظاهر آشپزخانه را به شدت نازیبا کند. برای طراحی آرک بهتر است از طراحان خبره کمک بگیرید.

برای مطالعه بیشتر:

طرح کناف سقف

اجرای سقف کاذب

کف کاذب

سقف کناف

آسمان مجازی

نصب سقف کاذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

Call Now Buttonاستعلام قیمت