استعلام قیمت
بدون شماره
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

کابین دوش

کابین دوش

کابین دوش به فضایی بسته و محصور در اطراف دوش حمام گفته می شود. خانه ها و آپارتمان های امروزی با مساحت های کوچکی ساخته می شوند. به همین دلیل در اغلب خانه ها سرویس بهداشتی و حمام در فضای مشترکی واقع شده اند. بیشترین کاربرد کابین دوش حمام ، جدا سازی و تفکیک محیط حمام از سرویس بهداشتی است. روز به روز فروش کابین دوش بیشتر شده و بر تعداد متقاضیان خرید آن افزوده می شود. زیرا با نصب کابین دوش حمام ، از پاشیده شدن آب در هنگام استحمام به سایر قسمت های حمام یا سرویس بهداشتی جلوگیری می شود. با خرید کابین دوش حمام هم می توان از فضای حمام استفاده بهینه تری کرد و هم محیط سرویس بهداشتی تمیز و مرتب باقی می ماند. کابین حمام می تواند یک پارتیشن حمام ، یک کابین سونا و یا یک دور دوشی به همراه زیردوشی باشد.

کابین دوش
کابین دوش

قیمت کابین دوش

قیمت کابین دوش ، دارای بازه مقداری گسترده ای است. عوامل مختلفی بر قیمت کابین دوش موثرند. به همین جهت، نمی توان مقدار ثابت و مشخصی را برای انواع کابین دوش ذکر کرد. قیمت کابین دوش حمام بسته به آن که سفارشی و یا پیش ساخته باشد، متفاوت خواهد بود. کابین دوش حمام دارای انواع مدل های ساده و پیشرفته است و امکاناتی که در مدل های مختلف آن به کار می رود، نقش مهمی در تعیین قیمت کابین دوش دارند. از جمله عوامل دیگری که بر قیمت کابین دوش موثرند، می توان به ابعاد، یراق آلات و ویژگی های شیشه به کار رفته در کابین دوش حمام شیشه ای اشاره کرد. بهتر است قبل از اقدام به خرید کابین دوش ، به صورت مختصر با این عوامل موثر بر قیمت کابین دوش آشنا شد.

امکانات کابین دوش حمام

کابین دوش دارای مدل های ساده و پیشرفته است. در مدل های ساده تر کابین دوش مانند دور دوشی ها، قیمت کابین دوش به دلیل امکانات کمتر و ساده تری که به کار رفته است، نسبت به کابین های پیشرفته مانند کابین سونا، ارزان تر است. ترکیب کابین دوش ساده شامل زیر دوشی و دور دوشی های ساده می شود. در این مدل کابین ها، رنگ فریم ها و نحوه باز شدن درب های کابین دوش حمام تاثیر گذار است. اما کابین دوش حمام پیشرفته، امکانات بسیاری دارد. از جمله امکانات آن می توان به سیستم صوتی، سونا بخار، جکوزی، هیدرو شاور، چراغ های LED و ماساژور پا و بدن اشاره کرد. به طور کلی، هر چه امکانات به کار رفته در کابین دوش حمام بیشتر باشد، قیمت کابین دوش بالا تر است.

کابین دوش
کابین دوش

ابعاد کابین دوش

کابین دوش در ابعاد مختلف تولید می شود تا با توجه به متراژ و مساحت فضای حمام، بتوان مناسب ترین کابین دوش را خریداری کرد. قیمت کابین دوش با ابعاد آن ارتباط مستقیمی دارد. یعنی هر چه کابین دوش بزرگ تر باشد، قیمت کابین دوش نیز افزایش می یابد. قبل از اقدام به خرید کابین دوش حمام چه به صورت سفارشی و چه به صورت پیش ساخته، ابتدا باید مساحت حمام را به خوبی اندازه گیری کرد.

زمان اندازه‌ گیری و تولید کابین دوش باید در آخرین مرحله پس از اتمام کاشی کاری و نقاشی سقف و همچنین پس از نصب روشویی، توالت فرنگی و شیرآلات صورت گیرد. زیرا برای اندازه ‌گیری نهایی برای تولید کابین دوش ، نباید هیچ گونه ابهام و شک و شبهه ‌ای در ارتباط با کف، سقف و دیوار وجود داشته باشد. چون تغییر سایز و اندازه در کف، دیوار و سقف، تمامی اندازه ‌گیری ها و طراحی ابعاد کابین دوش را خدشه‌ دار می‌کند. همچنین شیشه‌های کابین دوش حمام بعد از مرحله سکوریت، تحت هیچ شرایطی قابلیت برشکاری، سوراخکاری و ابزار زدگی را ندارد. پس هرگونه اشتباه در اندازه ‌گیری، منجر به تعویض شیشه، افزایش زمان تولید و خسارت مالی خواهد شد. زمان تماس برای حضور کارشناس، باید در آخرین مرحله و بعد از طی شدن تمامی مراحل کار باشد.

کابین دوش
کابین دوش

شیشه کابین دوش

با آن که کابین دوش با جنس هایی مانند طلق نیز تولید می شود، اما همچنان شیشه سکوریت، از گزینه های پر فروش کابین دوش حمام است. جنس شیشه های به کار رفته در کابین دوش حمام اغلب از نوع شیشه سکوریت یا لمینت است. این شیشه ها نشکن بوده و استحکام بالایی در برابر حرارت و گرما دارند. شیشه سکوریت در طرح ها، رنگ ها و در ضخامت های مختلف تولید می شود. ضخامت شیشه سکوریت بسته به مدل کابین دوش و نحوه باز شدن درب های آن، می تواند متفاوت باشد. هر چه ضخامت شیشه های کابین دوش بیشتر باشد، قیمت کابین دوش نیز بیشتر خواهد بود. خریداران امکان سفارش و خرید کابین دوش با شیشه های رنگی و همچنین شیشه های مات یا سند بلاست شده را دارند. رنگ و طرح انتخابی شیشه، بر روی قیمت کابین دوش موثر است.

کابین دوش
کابین دوش با شیشه طرح سند بلاست

یراق آلات و فریم های کابین دوش

یراق آلات و اتصالات دارای کیفیت های مختلفی هستند. همچنین بر اساس رنگ های پیشنهادی تولید کننده، یراق آلات و فریم های کابین دوش را می توان در رنگ های متفاوت سفارش داد. یراق آلات به طور کلی شامل بست، لولا، دستگیره، ریل، چرخ و جک های نگهدارنده است. هر چه کیفیت فریم ها و یراق آلات به کار رفته در کابین دوش حمام بیشتر باشد، قیمت کابین دوش نیز بیشتر خواهد بود. بسته به سلیقه و دکوراسیون حمام، می توان این یراق آلات و فریم را در رنگ های مختلفی مانند کروم، طرح چوب، طلایی و یا برنزی، با احتساب هزینه ای بیشتر، سفارش داد.

کابین دوش
کابین دوش با فریم طلایی

انواع کابین دوش

امروزه انواع کابین دوش در مدل های متنوع در بازار موجود است. ترکیب کابین دوش ساده شامل دور دوشی و زیر دوشی و یا یک پارتیشن حمام ساده بوده و کابین دوش پیشرفته شامل کابین سونا و جکوزی می شود. کابین دوش حمام به دو دسته فریم دار و فریم لس تقسیم بندی می شود. انواع کابین دوش از نظر نحوه باز شدن درب کابین، به دو دسته کشویی یا لولایی تقسیم می شوند. در ادامه ویژگی های این کابین ها به طور مختصر توضیح داده شده است.

مدل کابین دوش فریم دار

کابین دوش فریم دار، دور پانل های خود دارای پروفیلی فلزی غالبا از جنس آلومینیوم است که توسط آن به دیوار و پانل های جانبی متصل می شود. به دلیل اتصال محکم فریم ها در کابین دوش فریم دار، نیازی به شیشه های با ضخامت بالا نیست و حتی می توان از شیشه های ۶ میلی متری نیز استفاده کرد. در نتیجه قیمت کابین دوش فریم دار از قیمت کابین دوش بدون فریم، کمتر است. به خاطر فریم های به کار رفته در اطراف پانل ها، این مدل کابین دوش ، آب بندی بسیار بالایی دارد.

کابین دوش
کابین دوش فریم دار

کابین دوش بدون فریم (فریم لس)

از مدل های پر فروش کابین دوش حمام ، می توان به کابین دوش بدون فریم یا فریم لس اشاره کرد. کابین دوش فریم لس ظاهر بسیار ساده، زیبا و مینیمالی دارد. پانل های فریم لس این مدل کابین دوش ، به وسیله تعدادی بست به دیوار، زمین، وان جکوزی یا لبه سنگی متصل می شوند. در کابین دوش های فریم لس، از شیشه های با ضخامت بالا برای استحکام بیشتر استفاده می شود و به همین دلیل وزن آن بیشتر می شود. ممکن است با توجه به ابعاد و وزن کابین دوش فریم لس، به جک های نگهدارنده برای نصب محکم آن به دیوار نیاز باشد که قیمت بالایی دارند. در نتیجه با توجه به ضخامت بیشتر شیشه ها و جک های نگهدارنده، به طور کلی قیمت کابین دوش حمام فریم لس نسبت به مدل فریم دار آن گران تر است.

کابین دوش بدون فریم
کابین دوش بدون فریم

کابین دوش پیشرفته

کابین دوش پیشرفته از نسل های جدید تر و مجهز تر کابین دوش است. کابین سونا و جکوزی از کابین دوش های پیشرفته محسوب شده و لذت استراحت در یک سونای بخار خانگی را به فرد می دهد. امکاناتی که این کابین ها می توانند داشته باشند، بسیار متفاوت است. برخی از کابین های سونا بخار دارای وان جکوزی نیز هستند. به این ترتیب با خرید کابین دوش پیشرفته می توان در ابعادی به اندازه یک کابین دوش، هم از سونا بخار و هم از وان جکوزی استفاده کرد.

کابین دوش
کابین دوش پیشرفته

مدل کابین دوش کشویی

کابین دوش که درب آن به صورت کشویی یا ریلی باز می شود، از یک قسمت با شیشه ثابت و یک درب متحرک تشکیل شده است. استفاده از درب کشویی و ریلی، به فضای اضافی جهت باز و بسته کردن درب ها نیاز نداشته و به راحتی بر روی دیواره ثابت کابین دوش حرکت می‌کند. به همین دلیل مدل های دارای درب کشویی، از مدل های پر فروش کابین دوش برای حمام و سرویس بهداشتی با فضای کوچک، بسیار مناسب است.

کابین دوش
کابین دوش کشویی

کابین دوش لولایی

کابین دوش لولایی، دارای یک یا دو درب لولایی بازشو می‌ باشند. مدل کابین دوش لولایی، دو دسته شیشه ثابت و بازشو دارد که شیشه ‌های ثابت و متحرک، به وسیله یراق آلات ضد زنگ به دیوار و شیشه‌ های جانبی متصل می شوند. می توان رنگ یراق آلات به کار رفته در دوش شیشه ای لولایی را به دلخواه انتخاب کرد.

کابین دوش لولایی
کابین دوش لولایی

پارتیشن حمام

یکی از ساده ترین و قیمت مناسب ترین مدل های کابین دوش ، پارتیشن حمام می باشد. پارتیشن حمام از یک یا چند پانل شیشه ای بدون فریم یا فریم دار تشکیل شده و درب ندارد. نسبت به سایر انوع کابین دوش ، پارتیشن یا دیوایدر حمام نصب بسیار آسان تری دارد. قیمت کابین دوش مدل پارتیشن بسیار مناسب است. به همین دلیل به کسانی که برای خرید کابین دوش بودجه کمتری دارند، خرید پارتیشن حمام را پیشنهاد می دهیم.

کابین دوش
کابین دوش پارتیشنی

برای مطالعه بیشتر:

کابین حمام

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی

قیمت کابین دوش جکوزی دار

دوش شیشه ای

قیمت کابین دوش ارزان

جکوزی آپارتمانی

قیمت انواع وان جکوزی خانگی

جکوزی پرشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی میدهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 2 نظر)