استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ژئوبلوک ، قیمت ۱۴۰۱

ژئوبلوک
ژئوبلوک چیست

ژئوبلوک یا بلوک های مدولار از به روزترین قطعات بتنی پیش ساخته دنیا می باشد که آمریکا و آلمان در تولید آن پیشتاز هستند. ژئو بلوک و بلوک سیمانی معمولی از نظر ظاهر مشابه هم هستند، هر دو حفره ای در وسط دارند. تفاوت آن ها در بدنه است، ضخامت بدنه ژئو بلوک بیشتر از بلوک سیمانی است. این ویژگی باعث شده تا سیستم های ژئوبلوک ، بدون نیاز به میلگرد در هم چفت و بست شوند و اجرای آن ها با ملات خشک و به راحتی انجام پذیرد. امروزه ژئو بلوک در پروژه های مختلف راهسازی، پل سازی، محوطه سازی، دیوارهای حائل بلند و دیوارهای حائل تراس بندی به جای دیوارهای سنتی به کار می رود.

ژئوبلوک
کاربرد ژئوبلوک در محوطه سازی

قیمت ژئوبلوک

قیمت ژئوبلوک به عوامل مختلفی مانند انواع، ابعاد، کیفیت مصالح مصرفی، دستمزد کارگران، تعمیر دستگاه ها، آزمایش های کنترل کیفیت و… بستگی دارد. نصب ژئو بلوک بدون نیاز به استادکار ماهر و به صورت خشکه چین، بدون پرتی مصالح انجام می گیرد. به طور کلی بلوک نمادار از نظر هزینه مقرون به صرفه است و انتخاب مناسبی برای نمای دیوار می باشد.

انواع ژئو بلوک

در بازار ایران انواع ژئوبلوک موجود است و شما می ‌توانید با توجه به کاربرد مدنظر خود، یکی از ابعاد و طرح‌ها را انتخاب کنید. انواع قطعات ژئوبلوک شامل موارد زیر می باشد.

ژئوبلوک استاندارد

ژئو بلوک استاندارد برای دیوارهای حائل در پروژه های مختلف به کار می رود. با توجه به تست های انجام گرفته، این نوع دیوار از کیفیت بالاتری نسبت به دیوار سنگی برخوردار است.

ژئوبلوک نیمه

ژئو بلوک نیمه برای پروژه های محوطه سازی و قسمت هایی از پروژه که قطعات کوچکتری مورد نیاز است، کاربرد دارد.

کنج چپ و راست

ژئوبلوک کنج برای اجرای گوشه های دیوار، مورد استفاده قرار می گیرد. برای کنج راست و چپ دیوار، قطعات مخصوص و جداگانه تولید می شوند.

ژئوبلوک درپوش

ژئوبلوک سرپوش برای پوشاندن سطح روی دیوار حائل به کار می رود.

ژئوبلوک توپر

ژئوبلوک توپر برای عایق بندی دیوار حائل به کار می رود. داشتن لایه میانی باعث افزایش مقاومت حرارتی و صوتی می شود.

ژئوبلوک
انواع ژئوبلوک

خرید ژئوبلوک

ژئوبلوک های مختلف با ویژگی های متفاوتی در بازار وجود دارند. از این رو با شناخت آن ها می توان انتخابی هدفمند داشت. البته در هنگام خرید، رعایت برخی نکات می تواند راهنمای خوبی برای خرید این قطعات باشد که به بررسی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

توجه به نوع سازه در خرید ژئوبلوک

در هنگام انتخاب و خرید ژئوبلوک لازم است نوع سازه مشخص گردد و با توجه به آن قطعه، خرید انجام شود. برای مثال در ساخت جداول خیابان ها، مصارف محوطه سازی و … از قطعات سبک استفاده می شود. زیرا وزن آن ها سبک بوده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشند. در صورتی که اگر سازه مورد نظر شما دیوارهای حائل برای راهسازی یا اجرای کوله های پل است، از قطعات ژئو بلوک سنگین استفاده می شود.

اعتبار کارخانه

با توجه به اهمیت بالای استاندارد بودن ژئو بلوک ، این قطعات در محیط فنی و آزمایشگاهی تولید می شوند. ضروری است از معتبر بودن کارخانه، کیفیت تولیدات و دقت آزمایش های انجام شده، اطمینان حاصل نمود.

ژئو بلوک
تولید قطعات در محیط کارخانه

قیمت خرید ژئو بلوک

معمولا قیمت بالاتر قطعات ژئوبلوک به دلیل کیفیت خوب مصالح آن است. شاید خرید این بلوک ها هزینه ی بالایی داشته باشند اما هزینه های جانبی و نصب را کاهش می دهند. عوامل دیگری نظیر نوع متریال استفاده شده، حجم خرید، ابعاد مورد نظر و … بر قیمت ژئو بلوک تاثیر می گذارد.

ژئوبلوک – روش تولید

قطعات ژئو بلوک به روش ویبره پرس با تراکم و کیفیت بالا طی سه مرحله تولید می شوند.

  • ویبره با نیروی ۴۰۰ تن که منجر به تولید قطعه ای با دانسیته ۲/۲ تن بر مترمکعب می شود.
  • عمل آوری با بخاردهی قطعات به مدت ۱۲ ساعت.
  • دوش آب به مدت ۷۲ ساعت.

در نهایت قطعات بتنی روی پالت های چوبی سوار شده تا برای انتقال به انبار و دسته بندی آماده شوند.

مزایای ژئوبلوک

از جمله مزایای ژئو بلوک به شرح زیر می باشد:

نصب ساده و سریع

نصب ژئوبلوک به سادگی انجام می شود و نیازی به نیروی متخصص مانند استادکار، آرماتور بند، قالب بند، بتن ریز و… ندارد. با استفاده از قطعات ژئو بلوک روزانه می توان ۳۰ مترمربع دیوار اجرا کرد. این سرعت اجرا باعث کاهش هزینه های بالاسری و دستمزد کارگران می شود.

ژئوبلوک
نصب ساده و سریع ژئوبلوک

دوام بالای ژئوبلوک

عقب نشینی دیوارهای ژئوبلوک به ازای هر یک متر ارتفاع ، باعث پایداری بیشتر آن ها می شود.

در مناطق پر بارش، آب حاصل از بارندگی هیچ تهدیدی برای دیوار ژئوبلوک نخواهد بود. در واقع آب پشت دیوار، توسط سیستم زهکشی مناسب ژئو بلوک به راحتی از دیوار خارج می شود.

اجرای پروژه ژئوبلوک در هر منطقه آب و هوایی امکان پذیر است. سیکل ذوب و یخبندان بالای این قطعات، امکان اجرای پروژه را در هر دما و رطوبتی برای کارفرما فراهم می کند.

ژئو بلوک
عقب نشینی قطعات و پایداری بیشتر

اجرای دیوار بدون ملات

برای اجرای دیوار ژئوبلوک نیازی به سیمان، ماسه و منبع تامین آب نبوده و پرت مصالح در حد صفر است. از طرفی هزینه های بالاسری و مشکلات تامین مصالح هم حذف خواهند شد.

ژئوبلوک
اجرای دیوار ژئوبلوک بدون نیاز به مصالح

نمای جذاب ژئوبلوک

با قطعات ژئوبلوک امکان اجرای هر نوع نما در مسیر مستقیم و منحنی و مدور وجود دارد. این قطعات دارای نمای مضرس سنگی بوده و به همین دلیل مشکلاتی مانند تراشکاری دیوارهای سنگی را نخواهند داشت.

از طرفی امکان اجرای دیوارهای ژئوبلوک به صورت تراس بندی وجود دارد. در این روش علاوه بر حفظ پایداری خاک، دیوارهای کار شده به واسطه ایجاد فضای سبز بین تراس ها، نمای بسیار جذابی هم خواهند داشت.

ژئوبلوک
امکان اجرای هر نوع نما با قطعات ژئوبلوک

حداقل هزینه تعمیر و نگهداری

هزینه تعمیر و نگهداری دیوار ژئوبلوک ، به دلیل تولید قطعات با بتن خشک و نمای سنگ بادبر، بسیار پایین می باشد.

کیفیت بالای اجرا

قطعات ژئوبلوک در کارخانه و در فضایی کاملا فنی و آزمایشگاهی تولید می شود. تولید این قطعات در سایز کاملا استاندارد، باعث ارتقاء کیفیت اجرا و حفظ زیبایی در تمام سطوح کار می شود.

ژئوبلوک
آزمایش و ارزیابی ژئوبلوک

امکان برچیدن و نصب مجدد دیوار

اتصال قطعات بتنی ژئو بلوک با سیستم فاق و زبانه است و اجرای آن به صورت خشکه چین و بدون نیاز به میلگرد انجام می گردد. در صورت تصمیم به جابجایی، امکان برچیدن دیوار و اجرای آن در محلی دیگر وجود دارد.

کاربردهای ژئوبلوک

قطعات ژئوبلوک ، کاربرد بسیار گسترده ای در پل سازی، راهسازی، اجرای دیوارهای حائل، اجرای کانال انتقال آب و محوطه سازی دارند. در ادامه به معرفی کاربردهای متعدد ژئو بلوک پرداخته شده است.

ساخت کوله های پل با ژئوبلوک

اجرای کوله های پل با سیستم خاک مسلح و نمای مدولار ژئوبلوک ، عملکرد بسیار مناسبی به لحاظ فنی و مهندسی و مباحث لرزه ای دارد. ذرات خاک به دلیل مقاومت پایین کششی، در برابر بارهای وارده از هم جدا می شوند. وجود ژئوگرید، باعث مسلح شدن خاک و انتقال بارهای وارده به آن و محدود شدن ذرات خاک می شود. در سیستم خاک مسلح، لایه های ژئوگرید مابین قطعات ژئو بلوک و خاک پشت دیوار، یک حجم ایستا و بادوام ایجاد می کند. این انسجام در لایه های خاک و کیفیت بالای ژئوبلوک دیوار را در برابر لغزش و واژگونی پایدار می کند.

ژئوبلوک
اجرای پل با قطعات ژئوبلوک

کاربرد ژئوبلوک در راهسازی

برای جلوگیری از ریزش کوه و مهار ترانشه های خاکی، از دیوارهای حائل خاک مسلح با نمای مدولار ژئوبلوک استفاده می شود. در واقع نمای این دیوار با شیب ۱۰ درصد باعث پایداری بیشتر خاکریز می شود.

ژئوبلوک
کاربرد قطعات ژئوبلوک در پروژه های راهسازی

اجرای دیوار حائل و تراس بندی با ژئو بلوک

یکی از گزینه های بسیار مناسب برای اجرای دیوارهای بلند، استفاده از سیستم تراس بندی با ژئوبلوک است. این روش علاوه بر بالا بردن سرعت اجرا و افزایش پایداری، با اجرای فضای سبز در فاصله تراس ها باعث زیبایی نمای دیوار حائل هم می گردد.

ژئوبلوک
اجرای دیوار تراس بندی

کانال انتقال آب

این نوع کانال به منظور انتقال آب از جایی به جای دیگر، انتقال آب از مسیرهای صعب العبور، مکان های کم آب، زمین های شنی، باغ ها و زمین های زراعی و کشاورزی، جوی های آب داخل شهری، کانال آب شهری و بین شهری استفاده می شود.

کانال های اجرا شده با ژئوبلوک عمر طولانی دارندو با گذشت زمان محکم تر می شوند. این قطعات علاوه بر بالا بردن سرعت اجرا، در برابر فشار رانشی هم مقاوم هستند.

ژئوبلوک
کانال اجرا شده با قطعات ژئوبلوک

محوطه سازی با ژئوبلوک

ژئو بلوک برای جدول کشی، ایجاد فضای سبز و فلاورباکس، آتشدان و پله بندی استفاده می شود. با توجه به اینکه این قطعات ظاهری ساده و مدرن دارند، همیشه زیبا و امروزی به نظر می آیند. از طرفی ترکیبات ژئوبلوک برگرفته از طبیعت است و جزو بهترین گزینه های طراحی محیط های طبیعی مانند باغچه و محوطه سازی می باشند.

برای مطالعه بیشتر:

بتن اکسپوز

نمای دیوار حیاط ارزان

نمای ساختمان با آجر نسوز

مقایسه قیمت هبلکس و سفال

گلدان شیب بندی

نمای آجر نسوز سفید

آجرچینی

بلوک لیکا فوم دار

نمای آجر سفال

دیوار پیش ساخته برای سوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.96 ( 7 نظر)

۲ نظر

  1. کجا میتونم قطعات ژئوبلوک خریداری کنم؟