استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک

امروزه از چسب کاشی و سرامیک به طور گسترده در ساختمان سازی و بازسازی ساختمان استفاده میشود. استفاده از ملات سیمان و ماسه علاوه بر زمانبر بودن نصب کاشی و سرامیک، دارای معایبی است که چسبهای ساختمانی آن ها را کاملا بر طرف می نماید. سهولت کار، استحکام و چسبندگی بیشتر، ماندگاری و دوام در طول زمان، انعطاف و عدم نفوذ آب به چسب بین کاشی و سرامیک از مزایای این چسبها هستند. از این محصول برای نصب کاشی و سرامیک در کف و دیوار استفاده میشود. همچنین در نصب کاشی و سرامیک جدید روی کاشی و سرامیک قدیمی از چسب استفاده میگردد. کاشی کاری و اجرای سرامیک روی سطوح بتنی، سیمانی، گچی، کاهگلی و چوبی با چسب کاشی و سرامیک امکانپذیر است.

کاشی کاری با چسب
کاشی کاری با چسب

چسب کاشی و سرامیک بر پایه سیمان پرتلند ، پلیمر و دانه های معدنی و غلظت دهنده ها تولید میشود. پلیمرهای به کار رفته مانند اپوکسی، اکریلیک، لاتکس و … باعث ایجاد خواص متفاوت در چسب می گردد. از این رو از انواع چسب کاشی و سرامیک در محیط های گوناگون میتوان استفاده کرد. این چسب ها در دو نوع پودری و خمیری در بازار عرضه میشوند. انواع چسب سرامیک و کاشی در برابر تغییرات رطوبتی و دمایی منعطف است و دچار کشش، برآمدگی و ترک خوردگی نمیشود. چسب کاشی و سرامیک پس از استفاده، عایق رطوبتی است. در ادامه مقاله به عوامل موثر در قیمت چسب کاشی و سرامیک ، خرید چسب کاشی و سرامیک و معرفی انواع آن و برخی تولیدکنندگان معتبر چسبهای ساختمانی پرداخته شده است.

قیمت چسب کاشی و سرامیک

عوامل مختلفی در قیمت چسب کاشی و سرامیک موثر هستند. چسبهای ساختمانی مناسب برای کاشی کاری و اجرای سرامیک عموما در دو نوع پودری و خمیری تولید میشوند. قیمت چسب کاشی سرامیک خمیری غالبا از چسب پودری بیشتر است. همچنین رنگ سفید این چسب ها از رنگ خاکستری گران تر است. چنانچه تولیدکننده ای بنا به درخواست مشتری رنگ خاصی از این چسب ها را تولید کند، قیمت چسب تغییر خواهد کرد. نوع پلیمر به کار رفته در چسب، استحکام، انعطاف و میزان جذب رطوبت را تغییر میدهد. این مساله از دیگر عوامل موثر در قیمت چسب کاشی و سرامیک است.

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

مقایسه قیمت چسب کاشی و ملات

چسبهای کاشی و سرامیک در بسته بندی های پاکتی (برای نوع پودری) و سطلی (برای نوع خمیری) عرضه میشوند. هر چه وزن بسته بیشتر باشد، قیمت چسب نیز بیشتر خواهد بود. در برآورد قیمت باید به زیرسازی نیز توجه نمود. میزان چسب به کار رفته در هر متر مربع برای زیرسازی های مختلف متفاوت است. به طور مثال اگر زیرسازی گچی باشد، هر بسته چسب مساحت بیشتری را نسبت به زیرسازی سیمانی پوشش میدهد و در هزینه های کلی صرفه جویی خواهد شد. قیمت چسب کاشی و سرامیک به ازای هر کیلوگرم برای برندهای داخلی و خارجی نیز متفاوت است.

ملات سیمان و ماسه به میزان بیشتری آب احتیاج دارد و بعد از خشک شدن دچار شکستگی و کشش میشود. در هنگام کار با ملات زمان بیشتری صرف میشود و کثیف کاری زیادی دارد. در مقایسه با ملات قیمت چسب کاشی و سرامیک بیشتر است. اما با کاهش هزینه های نگهداری در طول زمان و هنگام اجرا، میتوان گفت خرید چسب کاشی و سرامیک به صرفه تر است.

خرید چسب کاشی و سرامیک

خرید چسب کاشی و سرامیک باید به دقت انجام شود. هنگام خرید نکات زیر حائز اهمیت هستند:

  • چسب سرامیک و کاشی برای دیوار یا کف متفاوت است. خرید چسب بدون لغزش برای دیوار و چسبی با استحکام بیشتر برای کف توصیه میشود.
  • برای فضاهای مرطوب مانند دستشویی و حمام یا فضاهای پر تردد و شیب دار و یا نمای خارجی ساختمان چسب متفاوتی باید خریداری شود. با خرید چسب کاشی و سرامیک مناسب انتظار میرود که کاشی سالها بدون شکستن و کنده شدن به سطح زیر خود بچسبد.
  • چسب بین کاشی و سرامیک ، باید شکاف ها و حفره ها را کاملا پوشش دهد و کار کردن با آن آسان باشد. خرید چسب کاشی و سرامیک با غلظت مناسب برای محیطی که استفاده میشود مهم است.
چسب بین کاشی و سرامیک

اجرای کف با چسب کاشی و سرامیک
  • به زمان کارپذیری چسب، باید توجه نمود. این زمان روی بسته بندی محصول و کاتالوگ درج میشود. زمانی که چسبندگی چسب فعال میشود، باید زمان کافی برای نصب وجود داشته باشد. همچنین نباید زمان کارپذیری چسب بین کاشی و سرامیک آنقدر طولانی باشد که بندکشی به تعویق بیفتد.
  • از دیگر نکاتی که هنگام خرید چسب کاشی و سرامیک حائز اهمیت است، نوع سرامیک و کاشی و ابعاد آن است. برای ابعاد بزرگتر به چسبی با دوام بیشتر نیاز است. برای سرامیک پرسلان که در مقایسه با سرامیک معمولی جذب آب متفاوتی دارد، چسب مخصوص سرامیک پرسلان باید خریداری شود.
  • چسب باید دارای نشان استاندارد باشد.
  • میزان پوشش دهی چسب در هر مترمربع هنگام خرید چسب کاشی و سرامیک در تعیین تعداد بسته ها و هزینه های کار موثر است.
خرید چسب کاشی و سرامیک

نصب سرامیک با چسب

انواع چسب بین کاشی و سرامیک

 از نظر نوع مواد، پلیمرهای مختلف از جمله اپوکسی، لاتکس و اکریلیک خواص گوناگونی به چسب میدهند. همچنین میزان غلظت دهنده ها و سایر مواد معدنی در میزان استحکام و انعطاف و جذب رطوبت آن موثرند. هر تولیدکننده فرمولاسیون خاص خود را دارد.

اکریلیک، چسب را ضد آب میسازد و چسب های اکریلیکی برای محیط های مرطوب مناسبتر هستند. همینطور برای ابعاد کوچک کاشی و سرامیک کاربرد دارند. لاتکس انعطاف بیشتری به چسب میدهد و برای محل هایی که انتظار مقاومت در برابر لرزش و حرکت وجود دارد، استفاده میشوند. اپوکسی به افزایش سختی و استحکام چسب ها کمک می کند. چسب های اصلاح شده اپوکسی ممکن است به صورت داخلی یا خارجی استفاده شوند زیرا در برابر روغن ها، آب، اسیدهای رقیق، مواد قلیایی و اکثر حلال ها مقاوم هستند. اپوکسی گران ترین و قوی ترین چسب کاشی و سرامیک است.

چسب کاشی و سرامیک

استفاده از چسب کاشی و سرامیک

از نظر شکل ظاهری، چسب بین کاشی و سرامیک ، دو نوع پودری و خمیری دارد. نوع پودری میتواند تک جزئی باشد که تنها با آب مخلوط میشود و یا دو جزئی باشد که با محلول رزین مخلوط میگردد. نوع خمیری آن نیاز به اختلاط با هیچ ماده ای ندارد.

چسب خمیری

چسب خمیری کاشی و سرامیک

تولیدکنندگان چسب کاشی و سرامیک

برخی تولیدکنندگان چسب کاشی و سرامیک به همراه مشخصات محصول در جدول زیر معرفی شدند.

تولیدکننده نوع چسب وزن رنگ پوشش هر مترمربع
شیمی ساختمان چسب سرامیک و کاشی پودری کیسه ۲۰ کیلوگرمی خاکستری
شیمی ساختمان چسب سرامیک و کاشی خمیری سطل های ۱، ۵، ۲۰ و ۲۵ کیلوگرمی سفید
صنایع شیمی ساختمانی دکستر چسب کاشی و سرامیک پرسلان کیسه ۲۵ کیلوگرمی سفید ۲.۵-۴کیلوگرم
صنایع شیمی ساختمانی دکستر چسب کاشی پودری کیسه ۲۵ کیلوگرمی سفید/خاکستری ۲.۵-۴کیلوگرم
صنایع شیمی ساختمانی دکستر چسب کاشی خمیری سطل ۱۲ کیلوگرمی سفید ۲-۴ کیلوگرم
ارژن شیمی چسب کاشی سرامیک خمیری کف/ دیوار سطل های ۵، ۱۲، ۲۰ کیلوگرمی سفید مایل به کرم
ارژن شیمی چسب پودری کاشی و سرامیک کیسه ۲۰ کیلوگرمی طوسی ۱.۵-۲.۵ کیلوگرم
بن ملات چسب پودری ویژه (برای ابعاد بزرگ دیوار و کف) پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید/خاکستری ۶- ۸ کیلوگرم
بن ملات چسب پودری معمولی پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید/خاکستری ۶- ۸ کیلوگرم
لیموفیکس چسب پودری بدنه و کف پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید/خاکستری ۱-۲.۵ کیلوگرم
لیموفیکس چسب کاشی و سرامیک خمیری (برای محیط غیر مرطوب) سطل ۵ و ۱۲.۵ کیلوگرمی سفید ۱.۵ تا ۵ کیلوگرم
پومکس چسب پودری دو جزئی (برای تایل های بزرگ) گالن مایع ۵ لیتری+ پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید
پومکس چسب کاشی و سرامیک پودری معمولی (برای تایل های کوچک) پاکت ۲۵ کیلوگرمی سفید/خاکستری
چسب ساروج چسب پودری کاشی کف و دیوار/تیپ ۲/گرا کیسه ۲۰ کیلوگرمی خاکستری ۳.۵-۵ کیلوگرم
سهند شیمی چسب کاشی پرسلان پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید ۴-۵ کیلوگرم
سهند شیمی چسب کاشی پودری دو جزئی پاکت ۲۰ کیلوگرمی + گالن ۱۰ لیتری خاکستری ۵-۶ کیلوگرم
سهند شیمی چسب کاشی و سرامیک استاندارد پاکت ۲۰ کیلوگرمی سفید ۴-۵ کیلوگرم
هیدروفیکس چسب بین کاشی و سرامیک کیسه ۲۵ کیلوگرمی خاکستری ۴-۵ کیلوگرم
لیست تولیدکنندگان چسب کاشی و سرامیک

سایر تولیدکنندگان چسب های سرامیک و کاشی شامل شرکت آژن، ارژنگ، نامیکاران، بتن پلاست، بتن ساخت، چسب هنکل، غفاری، ایزی میکس، اپرا و … هستند.

برای مطالعه بیشتر:

چسب مخصوص سرامیک

کاشی کار

چسب سرامیک کف

قیمت چسب هبلکس

چسب درزگیر سرامیک

چسب آجر

چسباندن آجر نسوز

کاشی کاری مدرن

چسب استخری

قیمت چسب کاشی ارژن

قیمت چسب کاشی هنکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.62 ( 8 نظر)