استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

چسب آجر نسوز

چسب آجر نسوز
چسب آجر نسوز

از آجر نسوز در صنعت ساختمان برای نمای خارجی و داخلی ساختمان، اجرای شومینه و باربیکیو و فضاسازی استفاده میشود. از این آجر به دلیل مقاومت بسیار خوب در برابر حرارت و رطوبت در کوره های صنعتی نیز استفاده میشود. انواع چسب آجر نسوز برای چسباندن اجر در صنعت ساختمان و کوره های صنعتی کاربرد دارد. بسته به نوع اجرنسوز و محل اجرا میتوان از چسب مخصوص آجر نسوز استفاده کرد. چسب آجر نسوز علاوه بر چسبندگی زیاد به عنوان عایق رطوبتی و حرارتی عمل کرده و در حرارت بالا خواص فیزیکی و شیمیایی خود را حفظ میکند. علت محبوبیت روزافزون استفاده از اجرنسوز و چسب نسوز ، تنوع، زیبایی، کاهش اتلاف انرژی و استحکام آن است. در ادامه این مقاله به توضیحاتی در مورد قیمت چسب آجر نسوز ، انواع آن، مزایا، طریقه نصب آجر نسوز با چسب ، کاربردها و نحوه نگهداری چسب اجرنسوز پرداخته شده است.

چسب اجرنسوز
چسب مخصوص آجر نسوز

قیمت چسب آجر نسوز

با توجه به نوع مورد استفاده در ساختمان سازی و یا صنایع ذوب قیمت چسب آجر نسوز متفاوت است. قیمت این چسب بسته به نوع خمیری و پودری تک جزئی و دو جزئی متفاوت است. همچنین قیمت چسب مخصوص اجر نسوز که به صورت مایع تولید میشود، با توجه به برند سازنده آن متغیر است. چسب آجر نسوز در بسته بندی سطلی، پاکتی و کارتریجی و با اوزان مختلف به بازار عرضه میشود. این چسب ها عموما به رنگ های سفید، خاکستری و قهوه ای هستند. رنگ و بسته بندی در قیمت چسب آجر نسوز تاثیرگذار خواهد بود.

در برآورد هزینه های مربوط به استفاده از چسب اجر نسوز ، مساحت کار و دستمزد نصاب را باید مدنظر قرار داد. برای خرید و اطلاع از قیمت چسب آجر نسوز می توان به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمود.به هنگام خرید باید به نشان استاندارد محصول، تاریخ انقضا و شرایط نگهداری دقت نمود.

انواع چسب اجرنسوز

در حال حاضر برای نصب اجر نسوز میتوان از چسب اجر پودری و خمیری استفاده نمود. از این چسبها برای اجرای نمای آجری نسوز استفاده میشود. از چسب مخصوص آجر نسوز (چسب آجر نسوز مایع) که در مقابل حرارت مقاوم است، در اجرای باربیکیو و شومینه و کوره های صنعتی استفاده میشود.

چسب آجرنسوز پودری و خمیری

برای نصب انواع آجر در ساختمان سازی می توان از چسب های ساختمانی استفاده کرد. چسب آجر نسوز به صورت پودری و خمیری تولید میشود. هر یک از این چسبها با توجه به محل اجرا و نوع اجر نسوز انتخاب میگردند. برای چسباندن آجر نسوز در نماهای داخلی ساختمان میتوان از چسب خمیری استفاده کرد. اما در راه پله و سطوح شیبدار و یا محل پر تردد در فضاهای داخلی، استفاده از چسب پودری آجر نسوز پرکاربردتر است. جهت نصب اجر نسوز با چسب در نمای خارجی ساختمان از چسب آجر نسوز پودری تک جزئی یا دو جزئی با پایه سیمانی استفاده میشود. چسبهای خمیری و پودری آجرنسوز مشابه چسب کاشی و سرامیک هستند. گاهی چسب کاشی و سرامیک را میتوان برای اجرای اجر نسوز در نمای داخلی و خارجی با مشورت استادکاران جایگزین کرد.

نصب آجر با چسب

 

نصب آجر نسوز با چسب

چسب مخصوص آجرنسوز

برای بدنه های داخلی کوره های صنعتی و در شومینه و باربیکیو بهتر است از چسب مخصوص آجر نسوز بهره برد. این چسب در بسته بندی کارتریجی و به صورت مایع قابل مصرف است. این چسب در برابر دمای بالای ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد مقاوم است. چسب اجر نسوز به دو صورت هوا خودگیر و گرما خودگیر وجود دارد. بدین صورت که یا در مقابل هوا و یا در مقابل حرارت، چسبندگی چسب فعال میشود. این چسب مخصوص در مقابل گازهای داغ خورنده مقاوم است و به بهبود عملکرد دیواره های داخلی کوره کمک میکند. چسب نسوز آجر با وجود مقاومت در برابر حرارت، رسانای گرما نیست و بنابراین از اتلاف انرژی جلوگیری میکند.

چسب مخصوص آجر نسوز

 

چسب مخصوص آجر نسوز

مزایای چسب مخصوص اجر نسوز

 • انواع چسب آجر نسوز عایق رطوبت است. از این چسب در تمام شرایط آب و هوایی می توان استفاده کرد.
 • چسب مخصوص آجر نسوز در برابر دمای بالای ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد مقاوم است. بنابراین در شومینه های خانگی، باربیکیو و به ویژه کوره های صنعتی تنها چسب قابل استفاده می باشد. چسب آجرنسوز پودری در صورتی که از پایه سیمان نسوز و الیاف نسوز تولید شده باشد نیز در مقابل حرارت و دمای بالا مقاوم است.
 • چسب اجر نسوز از اتلاف انرژی در نما و کف ساختمان جلوگیری میکند.
 • این چسب سبک است و با توجه به ضخامت اجرای چسب، بار مرده ساختمان کاهش می یابد.
 • این چسب چسبندگی بالایی دارد و در برابر نیروی کششی و ذوب و انجماد خواص خود را حفظ میکند.
 • قیمت آن با توجه به مقدار مصرف و کارایی مقرون به صرفه است.
استفاده از چسب در ساخت آتشگاه

 

استفاده از چسب در ساخت آتشگاه
 • نصب اجرنسوز با چسب چه به صورت پودری و خمیری و یا مایع نسبت به ملات تمیزتر است.
 • چسب مخصوص آجر نسوز غیر سمی و غیر قابل اشتعال است.
 • استفاده از این چسب در کوره های صنعتی به بهبود عملکرد کوره و کاهش تولید گازهای گلخانه ای کمک میکند.
 • از چسب مخصوص برای چسباندن تمام اقلام نسوز میتوان استفاده نمود.
 • تهیه چسب آجر نسوز به صورت پودری و خمیری آسان است و در بازار ایران از نمایندگان و تولیدکنندگان داخلی میتوان خریداری کرد.
 • نصب اجرنسوز با چسب سریعتر از ملات است.
آب بندی با چسب آجر نسوز

 

آب بندی با چسب آجر نسوز

کاربرد چسب اجر نسوز

از چسب آجر نسوز برای نصب اجرنسوز در نما، کف، شومینه و محوطه استفاده میشود. همچنین برای چسباندن دو آجر روی هم نیز کاربرد دارد. از چسب آجرنسوز پودری علاوه بر چسباندن آجر نسوز، برای چسباندن موزاییک، محصولات گچی و یا سنگ آنتیک نیز میتوان استفاده کرد. چسب مخصوص آجر نسوز در صنایع ذوب آهن، ذوب شیشه و کوره های گازسوز، برای چسباندن اجر در دیواره های کوره کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربردهای چسب نسوز ، پر کردن شکاف در آجرهای نسوز شکسته یا ترک خورده است. همچنین از چسب نسوز برای آب بندی در مصالح مختلف استفاده میشود. مصالحی مانند آلومینیوم، فایبرگلاس، آهن، تیتانیوم را میتوان با چسب نسوز آب بندی کرد. در کل برای چسباندن کلیه اقلام نسوز روی هم و در سطوح مختلف می توان از این نوع چسب استفاده کرد.

چسب آجر

 

چسب آجر نسوز

طریقه نصب آجر نسوز با چسب

برای نصب آجر نسوز با چسب سطح کار باید هموار و تراز باشد. قبل از اجرا، سطح را از آلودگی و چربی پاک کرده و در صورتی که سطح کار تراز نیست، بستر با اندود مناسب پوشانده میشود. برای استفاده از چسب در نصب اجر نسوز نما و سایر کاربردها، لازم است از نصاب حرفه ای کمک گرفت.

طریقه نصب آجر نسوز با چسب پودری

برای نصب آجر نسوز با چسب پودری یک جزئی، پودر چسب را کم کم به آب اضافه کرده و با همزن برقی یا مکانیکی هم زده تا مخلوطی همگن به دست آید. سپس چند ثانیه مکث کرده و مجددا مخلوط را هم میزنیم. نسبت اختلاط آب و پودر در کاتالوگ شرکت های سازنده درج شده است.

برای نصب اجر نسوز با چسب پودری دو جزئی، جز پودری A و جز مایع B را با یکدیگر مخلوط کرده و با همزن برقی یا مکانیکی هم زده تا مخلوط همگن به دست آید. نسبت اختلاط دو جز همان نسبت وزن بسته ها است.

هر بار با توجه به زمان کارپذیری چسب، مخلوط آماده و با ماله دندانه دار روی سطح کار کشیده میشود. برای آنکه چسب شره نکند و آجر خوب بچسبد، ضخامت چسب روی سطح بستر کمتر از یک سانتی متر است. برای آجرها با ضخامت کمتر، این میزان کمتر است. سپس آجر روی چسب فشار داده میشود. چسب باید تمام سطح آجر را بپوشاند تا از ایجاد حباب و یخ زدگی در فصول سرد جلوگیری شود. بندکشی حداکثر سه روز پس از نصب آجر نسوز با چسب ، قابل اجراست.

طریقه نصب آجر نسوز با چسب خمیری

چسب خمیری اجر نسوز نیازی به آماده سازی ندارد. برای چسباندن اجر نسوز با چسب خمیری ، همانند اجرا با چسب پودری پس از آماده سازی، عمل میشود.

طریقه نصب آجر نسوز با چسب مایع

چسب مایع مخصوص اجر نسوز به صورت بسته بندی کارتریجی استفاده میشود. هنگام استفاده از این چسب که در ساخت شومینه و باربیکیو و یا کوره های صنعتی استفاده میشود، سطح کار باید اندکی مرطوب باشد. سپس این چسب با ضخامت کم روی قسمتی از آجر زده میشود. همچنین از این چسب برای تعمیر آجر های شکسته و ترک خورده و برای آب بندی نیز استفاده میشود.

اجرای دیوار آجری با چسب

 

اجرای دیوار آجری با چسب

شرایط نگهداری چسب اجر نسوز

برای نگهداری چسب آجر نسوز کاتالوگ شرکت سازنده باید مطالعه شود. در حالت کلی بایستی دور از تابش مستقیم نور خورشید و شرایط یخبندان نگهداری شود و در جای خشک و دور از رطوبت باشد. بهتر است بسته های چسب آجرنسوز ساختمانی در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرند. امکان خرید کلی و انبار کردن این چسب وجود دارد.

برای مطالعه بیشتر:

چسب آجر

چسب سنگ

چسب پرسلان

چسب بتن

نصب آجر نما با چسب

چسب آجر

نمای ساختمان با آجر نسوز

آجر نسوز نما

نمای آجر نسوز سفید

چسب پودری آجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.68 ( 5 نظر)