استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن
موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن نوعی کفپوش بتنی است که با عناوینی همچون موزاییک شسته نیز شناخته می شود. موزاییک واش بتن هم برای محیط های بیرونی و محوطه سازی و هم برای محیط های داخلی قابل استفاده است. یکی از ویژگی های بارز موزاییک واش بتن سنگدانه های ریز برجسته آن می باشد. در مرحله آخر تولید موزاییک واش بتون آن را با آب یا انواع خاصی از اسید می شویند تا سنگ های آن نمایان شود. فروش موزاییک واش بتن در ابعاد و طرح های مختلفی صورت می پذیرد. با تغییر هر یک از این پارامترها قیمت موزاییک واش بتن نیز تغییر می یابد. این کفپوش بتنی دارای مزایای بسیاری همچون زیبایی و دوام بالا می باشد که افزایش کاربرد و خرید واش بتون موزاییک را در پی داشته است.

بندکشی موزاییک واش بتن همانند بند کشی آجر نما و سنگ نما می باشد. بندکشی با ترکیب ماسه نمدار با سیمان یا ترکیب پودر سنگ نمدار و سیمان انجام می شود

انواع موزاییک واش بتن

 واش بتن موزاییک بر اساس روش تولید، مواد مصرفی، ابعاد، رنگ سنگدانه ها و همین طور اندازه سنگدانه مصرفی در ساخت به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. هر یک از این انواع با توجه به سلیقه مشتری و شرایط پروژه قابل خریداری و استفاده می باشند. انواع موزاییک واش بتن را می توان به سه نوع ویبره ای، درجا و پرسی تقسیم بندی کرد. این تقسیم بندی بر اساس روش تولید موزاییک واش بتن است.

موزاییک بتنی حیاط یکی از انواع کفپوش های بتنی است که امروزه نقش بسزایی در صنعت ساخت و ساز دارد. موزاییک بتنی حیاط در ابعاد و رنگ های مختلف در بازار وجود دارد.

موزاییک واش بتن
موزاییک واش بتن سنگدانه ریز

قیمت موزاییک واش بتن

قیمت موزاییک واش بتن به پارامترهای متعددی وابسته است. یکی از این پارامترها روش تولید آن می باشد. این کفپوش ها به روش هایی همچون پرسی، درجا و ویبره ای تولید می شوند که بر این اساس واش بتن قیمت متفاوتی دارد. کیفیت تولید هم تعیین کننده قیمت موزاییک واش بتن می باشد. هر چه کیفیت بالاتر باشد، موزاییک واش بتون قیمت بالاتری خواهد داشت.

واش بتن موزاییک
موزاییک واش بتون صیقلی

قیمت مواد اولیه مصرفی در ساخت از دیگر عوامل موثر بر موزاییک واش بتن قیمت است. عمده مصالح مصرفی در ساخت شامل سیمان، شن و ماسه و سنگ می باشد. امروزه با نوسان فراوان قیمت ها و نابسامانی بازار، قیمت مواد اولیه دائما در حال تغییر بوده و قیمت موزاییک بتنی نیز تغییر می یابد. اما به طور کلی از آنجایی که مصالح مورد نیاز برای ساخت موزاییک واش بتن در ایران موجود می باشد، نسبت به بسیاری از کفپوش های دیگر به ویژه کفپوش های وارداتی، واش بتن قیمت مقرون بصرفه تری دارد.

خرید موزاییک واش بتن

ابعاد، رنگ، کیفیت، ضخامت، قیمت و نوع از پارامترهایی است که باید در خرید موزاییک واش بتن مدنظر قرار گیرد. باید توجه داشت که سنگدانه در تمامی ضخامت موزاییک واش بتون وجود داشته باشد که نشان دهنده کیفیت بالا در خرید موزاییک واش بتن می باشد. یکی از روش های تشخیص کیفیت موزاییک واش بتن ، این است که در صورت شکستن قطعه، سنگدانه های موجود هم همراه با آن شکسته شوند.

موزاییک واش بتن
رنگبندی واش بتن

ابعاد موزاییک واش بتن به طور معمول ۵۰×۵۰ ، ۴۰×۴۰ ، ۶۰×۴۰ و ۶۰×۳۰ سانتی متر می باشد. البته واش بتن با ابعاد متنوع در بازار موجود است. ابعاد موزاییک واش بتن با توجه به محل اجرا انتخاب می شود. میزان ترافیک و آب و هوای محل پروژه از دیگر عوامل موثر بر خرید موزاییک واش است.

اجرای موزاییک واش بتن

نکات زیادی برای اجرای واش بتون موزاییک وجود دارد که باید رعایت گردد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هنگام اجرا سطح زیر کار موزاییک بتنی باید به خوبی کوبیده و متراکم شود .
  • از ملات سیمان و ماسه به نسبت ترکیب ۱ به ۳ استفاده شود.
  •  برای ریختن دوغاب باید بین موزاییک بتنی ۳تا۵ میلیمتر  فاصله در نظر گرفته شود.

بررسی کیفیت موزاییک واش بتن

یکی از راهکار های بررسی کیفیت موزاییک واش بتون بررسی چگونگی مقاومت آن پس از برخورد چکش فلزی به مرکز کفپوش است. شکستن موزاییک با شدت ضربه کم خوب نیست و نشان دهنده پایین بودن کیفیت آن است. از طرفی  اگر طی ضربات مختلف سنگ ها از سطح موزاییک جدا شوند می توان گفت موزاییک از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد. در موزاییک واش بتن با کیفیت مناسب باید سنگدانه های رنگی در تمام ضخامت موزاییک دیده شوند، مثلا اگر ضخامت موزاییک ۲۵ میلی متر باشد باید سنگ های رنگی در تمام ۲۵ میلی متر دیده شوند.

برای مطالعه بیشتر:

نرده بتنی پلیمری

واش بتن ساب خورده

نرده بتنی پلیمری

واش بتن ویلا

جدول بتنی

کفپوش بتنی

اسلب بتنی

قیمت واش بتن درجه یک

واش بتن پرسی

قیمت هر متر مربع واش بتن

واش بتن کف

قیمت هر متر مربع واش بتن

کفپوش واش بتن

سنگ فرش واش بتن

لیست قیمت واش بتن

ابعاد واش بتن

قیمت واش بتن سفید

وزن جدول بتنی

ابعاد جدول بتنی

مشخصات جدول بتنی

قیمت موزاییک آجیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!