استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

قیمت موتور بالابر ساختمانی

ثیمت موتور بالابر ساختمانی
ثیمت موتور بالابر ساختمانی

قیمت موتور بالابر ساختمانی به عوامل زیادی وابسته می باشد ، موتور بالابر ساختمانی شامل ۲ قسمت اصلی هستند که عبارت از استاتور و روتور بخش متحرک و گردان را روتور و بخش ثابت را که معمولاً شامل کلاف‌های سیم‌پیچی می‌باشد استاتور می‌نامند.

این نوع موتور بالابر ساختمانی حاوی دو عدد خازن می‌باشد و از ویژگی‌های بارز آن گشتاور بالای آن است هم در راه‌اندازی و هم در کار.

 خازن‌ها به‌صورت موازی و در ابتدای راه‌اندازی با یکی از سیم ‌پیچ‌ها به‌صورت سری به کار گرفته می‌شوند قیمت موتور بالابر ساختمانی به نوع همه این موارد بستگی دارد.

قیمت موتور بالابر ساختمانی
موتور بالابر ساختمانی

همچنین این دو خازن از یک نوع نیستند. بلکه یکی روغنی و دیگری خشک است.

 بعلاوه ظرفیت خازن خشک (الکترولیتی) چند برابر خازن دیگر است . به‌این‌ترتیب جهت راه‌اندازی خازن خشک در هنگامی که دور اسمی موتور به ۷۵ درصد رسید، توسط رله مغناطیسی درون موتور از مدار خارج و سیم پیچ دائم با دیگر خازن در مدار موتور باقی می‌ماند. همچنین سیم‌پیچ‌های اصلی و کمکی مشابه هم هستند.

قیمت موتور بالابر ساختمانی الکو

در دنیایی که همه چیز ماشینی است، نمی توان از حضور پررنگ موتور های الکتریکی چشم پوشی کرد. این تجهیزات تقریبا در هر فضایی از زندگی ما حضور موثری دارند.

 لذا ضرورت دارد تا در هنگام کار با آنها بخواهیم تا از یک نمونه خوش ساخت و با کیفیت و البته تولید داخل بهره مند باشیم. مانند قیمت موتور بالابر ساختمانی الکو که یک نمونه قابل قبول ساخت ایران است.

از عمده مصرف انواع الکتروموتور ها در تامین قدرت لازم برای جا به جایی های عمودی می باشد. مانند استفاده به عنوان موتور بالابر ساختمانی تا نفر بر های نصب شده در فضاهای ساختمانی.

قیمت موتور بالابر ساختمانی
اجزای موتور بالابر ساختمانی

 الکتروموتور هایی که بتوانند چنین کارایی را داشته باشند، شرایط طراحی مخصوصی دارند. مانند موتور بالابر الکو که با در نظر داشتن این موارد از کاربرد مورد طراحی قرار گرفته است.

از این رو است که عمده مصرف موتور بالابر الکو در تامین قدرت لازم برای کارکرد موتور بالابر ساختمانی تا نفر بر های معمولی می باشد.

 البته اگر در سطح بازار باشید، موتور بالابر الکو را با نام آشنای دیگری با عنوان الکترو آسیا نیز یاد می کنند.

لذا بهتر است در مواجه با این موتور خوش ساخت داخلی متوجه نام های دیگری از آن در نزد بازاریان باشید.

قیمت دینام الکو

دینام بر اساس ظرفیت از ۲ تا ۱۰ اسب بخار در بازار موجود است. بیشتر برندهای دینام موجود در بازار ایران از نوع دینام بالابر چینی ، دینام بالابر ایرانی و دینام بالابر اسلونی است که معمولا قطعات بالابر برندهای ایرانی هزینه پایین تری دارد.

بالابر موتور گیربکسی

یکی دیگر از انواع بالابر ، بالابر موتور گیربکسی می باشد ، بالابر موتور گیربکسی بیشتر برای جابه جایی و حمل بار استفاده می شود چراکه این نوع بالابرها توانایی بالایی در حمل ار دارند ولی از نظر امنیتی به نسبت بالابرهای هیدرولیکی از امنیت کمتری برخوردار می باشند که برای حمل نفرات زیاد مناسب نمی باشد.

قدرت این نوع بالابرها بستگی به موتور گیربکسی هست که روش قرار داده میشه، حتی می توانند قدرتشان در حد بالابر هیدرولیکی برسد.

 همانطور که گفته شد بالابر موتور گیربکس امنیت کمتری به نسبت بالابر هیدرولیکی دارند و اصطحلاک بیشتری نیز دارند ولی از نظر قیمتی مناسب تر از نوع هیدرولیکی هستند.

گیربکس بالابر ساختمانی

به طور کلی گیربکس ها در دونوع کاهنده و افزاینده می باشند و بسته به نوع طراحی می توانند جهت نیرو را عوض کنند. گیربکس بالابر ساختمانی از نوع گیربکس حلزونی و یا ۹۰ درجه می باشد.

 گیربکس های حلزونی به دلیل زاویه تند دنده های گرامویل و پینیوم نسبت به یکدیگر تحت فشار بار خلاص نمی کنند

که این یک ویژگی بسیار مهم برای استفاده از این نوع گیربکس در بالابرهای ساختمانی است.

 گیربکس های حلزونی سری VF مخصوص بالابر ساختمانی از نوع کاهنده سرعت و افزاینده قدرت موتور می باشد.

 گیربکس با کاهش دور و افزایش گشتاور الکتروموتور ، نیروی لازم جهت جابجایی و بالا کشیدن بار را فراهم می آورد.

بهترین قیمت موتور بالابر ساختمانی
گیربکس حلزونی

محبوب ترین گیربکس های حلزونی سری VF با توجه به ظرفیت حمل و متناسب با الکتروموتور در جدول فوق آورده شده است. ضریب تبدیل در اغلب گیربکس های بالابر ساختمانی ۱ به ۴۸ و ۱ به ۵۶ می باشد.

 به عبارتی به ازای هر ۵۶ دور گردش شفت دینام بالابر ، شفت داخلی گیربکس که قرقره به آن متصل است ۱ دور می زند.

هرچند اگر به هر دلیل الکتروموتور خاموش شود گیربکس قفل شده و بار به پایین برنمی گردد با این وجود بهتر است جهت افزایش عمر گیربکس در بالابر کارگاهی حمل مصالح از ترمز استفاده شود. وجود ترمز در دینام بالابر مانع از خوردگی دنده های داخلی گیر بکس می شود

بالابر ساختمانی الکو یوگوسلاوی

بالابر ساختمانی الکو یوگوسلاوی یا بالابر الکو اسلوونی ، دو برند محبوب این روزها بازار است .

بالابر ساختمانی الکو آسیا از شرکت آریا الکتروموتور سمنان به بازار عرضه شده است. خازن دینام آن بسیار مقاوم است و سیم پیچ ایده آل آن باعث شده است که الکتروموتوری با دوام قدرتمند داشته باشد. اگر با مشکل برق ضعیف در منطقه مواجه شدید، الکتروموتور الکو کار شما را راه می اندازد.

 تهیه بالابر الکو در مقایسه نمونه های خارجی انتخاب هوشمندانه ای است و کارایی بالایی دارد. قیمت بالابر ساختمانی الکو رنج متوسطی دارد و از نظر کیفیت ایده آل است.

قیمت دینام الکو
موتور بالابر ساختمانی الکو

بالابر الکو آسیا

انتخاب موتور بالابر باید هماهنگ با شاسی و پایه و گیربکس انجام شود. برای دینام ۱۴۰۰ دور شکل در دقیقه گیربکسی را باید انتخاب کنید که مدل حلزونی VF86 و ضریب تبدیل آن ۱ به ۴۸ باشد.

 پوسته گیربکس مورد استفاده چدنی است. دنده های مورد استفاده برنجی است. فرصتی که در خرید بالابر الکو آسیا وجود دارد آن است که بر اساس نیاز مشتری میتوان هر کدام از قطعات بالابر الکو را تعیین کرد.

یکی از قطعات مهم بالابر ساختمان سیم بکسل است که  انتخاب سیم بکسل ۷ یا ۸ میلیمتر نتاب فولادی و یا گالوانیزه با متراژ ۲۰ تا ۶۰ متر تولید می شود که میتواند هر نیازی را پوشش دهد

بهترین موتور بالابر ساختمانی

موتور بالابر ساختمانی الکو اسلوونی با بیش از ۸۰ سال سابقه، یکی از برترین سازندگان الکتروموتور در صنعت جهان به شمار می رود. بهترین موتور بالابر ساختمانی را می توان این نوع موتور می توان معرفی کرد.

 موتور بالابر ساختمانی الکو
موتور بالابر ساختمانی

 کیفیت موتور الکو آن را به یکی از پر فروش ترین الکتروموتورها در بازار تبدیل کرده است ، این موتور در دو مدل زیر ارایه شده است :

  • الکتروموتور الکو سه فاز
  • الکتروموتور الکو تک فاز

قیمت موتور بالابر ساختمانی بسته به نوع مواد به‌کاررفته در ساخت بالابر متغیر می‌باشد هرچقدر کیفیت شاسی، الکتروموتور، گیربکس بالاتر با شد به امان اندازه قیمت موتور بالابر ساختمانی هم افزایش میابد.

چه امتیازی می‌دهید؟

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت