Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

قیمت بالابر تکفاز
بالابر تک فاز

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز از بالابر ساختمانی سه فاز کمتر است.

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل تک فاز یا سه فاز بودن بالابر است.

 همان طور که پیشتر نیز بیان گردید، قیمت بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از بالابر ساختمانی تک فاز است.

 قیمت بالابر سه فاز خود وابسته به ظرفیت، برند و … می باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع بالابر ساختمانی ظرفیت آن می باشد.

به عبارت دیگر با افزایش ظرفیت بالابر به تبع به قدرت موتور، ابعاد و استحکام بیشتری نیاز بوده و قیمت بالابر مصالح ساختمانی افزایش می یابد.

 به طور مثال قیمت بالابر ۵۰۰ کیلویی به طور قابل توجهی بیش از قیمت بالابر ۲۵۰ کیلویی است.

ارزان ترین بالابر ساختمانی موجود در بازار را می‌توان در میان قیمت بالابر ساختمانی کوچک یافت. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز ۲۵۰ کیلویی با توجه به وزن کمتری که تحمل خواهد کرد پایین تر از انواع بالابر سه فاز است.

بالابر ساختمانی تک فاز

یکی از ابزار کاربردی در ساختمان سازی و حفاری بالابر ساختمانی سه اسب که با نام بالابر ساختمانی تک فاز شناخته می شود است. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز به هر یک از قطعات آن مربوط است.

اگر قصد داشته باشیم که باری به وزن ۲۰۰ کیلوگرم را تا ارتفاع ۲۰ متری بالا ببریم باید به فکر اجاره و یا خرید بالابر ساختمانی تک فاز باشیم که قدرت دینام آن ۳ اسب بخار باشد.

عوامل موثر بر قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز برای پیمانکاران بسیار مهم است، بالابر های تکفاز متشکل از یک موتور ۳ اسب تکفاز و یک گیربکس سایز ۸۶ و کلید ۲۵ آمپر می‌باشد.

 بالابر های تکفاز دارای ظرفیت حمل بار از ۲۰۰ کیلو تا ۳۵۰ کیلو بسته به نوع موتور و برند موتور متفاوت می‌باشند و در اغلب ساختمانهای در حال ساخت از این نوع بالابر مورد استفاده قرار میگیرد.

 بطور مثال یک بالابر ساختمانی با الکتروموتور موتوژن تبریز به دلیل آمپر پایین موتور و بدنه آلومینیومی آن دارای حمل باز تا وزن ۲۰۰ الی ۲۵۰ را دارا می باشند.

در عوض یک بالابر ساختمانی تکفاز با موتور الکو یوگوسلاوی با گیربکس سایز ۸۶ به دلیل کیفیت بدنه و نوع سیم پیچی آن و آمپر مناسب موتور قابلیت حمل بار تا وزن ۳۵۰ کیلو را دارد.

 در بالابرهای تکفاز میتوان از موتورهایی با قدرت ۳ اسب و دور خروجی ۱۵۰۰ دور استفاده کرد.

 و اکثرا از موتور های تکفاز چینی و یوگوسلاوی و موتوژن تبریز و موتورهای ایتالیایی و الکتروموتور های تکفاز دیگر استفاده می شود.

بکسل به کار گرفته شده در بالابر تکفاز بکسل نمره ۸ می‌باشد که بسته به نوع بکسل معمولی و بکسل نتاب از لحاظ قدرت و کیففیت با هم متفاوت می باشند.

 باکت بالابر های تکفاز دارای ابعاد ۵۰ در ۵۰ میباشد و قابلیت حمل یک فرغون مصالح را دارد و اکثرا از ورق آهن ۱ میل و ۲ میل ساخته می‌شود.

قیمت بالابر تک فاز
بالابر تکفاز

لیست قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز با ظرفیت حمل بار و کیفیت قطعات رابطه مستقیم دارد.

 هر چه ظرفیت حمل بار بیشتر باشد قیمت بالابر ساختمانی تک فاز هم بیشتر می شود. ظرفیت های اسمی ۳۵۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۷۵۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی، متداول ترین ظرفیت حمل بار در بازار است.

 الگوی طراحی و انتخاب قطعات بالابر ساختمانی بر اساس ظرفیت آن تعیین می شود.

بر همین اساس تجهیزات به کار رفته، مباحث ایمنی و قیمت بالابر ساختمانی تکفاز تمام شده تفاوت معناداری پیدا می کند. قیمت نهایی به کیفیت  قطعات اصلی بالابر ساختمانی بسیار وابسته است. این قطعات عبارتند از:

۱- وزن شاسی یا بدنه

۲- الکتروموتور

۳- گیربکس حلزونی

۴- کلید اهرمی یا کلید کنترل موتور

۵- طول و کیفیت سیم بکسل

بالابر ساختمانی تا ظرفیت حمل بار ۴۰۰ کیلوگرم به الکتروموتور تک فاز مجهز می شود.

 اما ظرفیت های بالاتر حتما نیاز به الکتروموتور سه فاز دارند. بر اساس یک حساب سر انگشتی بالابر سه فاز قیمت بین ۳ تا ۵ برابر بالابر تکفاز دارد.

بالابر تک فاز دست دوم خرید
بالابر تک فاز

خرید موتور بالابر تک فاز

هر یک از بالابر های ساختمانی تک فاز کارکرد منحصر به فردی دارند و سایر مشخصات فنی و تکنولوژی ساختشان متفاوت است.

لازم به ذکر است که الکتروموتور های بالابرساختمانی تک فاز را می توان بر مبنای کیفیت شان به سه دسته عالی، خوب و متوسط تقسیم بندی کرد. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز تحت تاثیر این موضوع است.

بالابر های تک فاز فقط با برق شهری قابل استفاده می باشند.

در بالابر تک فاز جنس بدنه گیربکس آلومینیومی و جنس دنده گیربکس برنجی است. سرعت چرخش الکتروموتور تک فاز ۱۴۰۰ دور در دقیقه است

چه امتیازی می‌دهید؟

User Rating: 5 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت