استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام
قيمت ايزوگام

از اصلی ترین عوامل تخریب سازه رطوبت است که یکی از قدیمی ترین راه ها برای حل این مشکل، استفاده از ایزوگام می باشد. شاید نام ایزوگام برای پوشش دهی به سقف نام مناسبی نباشد و بهتر است از نام عایق های پوششی ضد رطوبت در چنین مواردی استفاده کرد. با توجه به قیمت ایزوگام و خسارتی که ممکن است بارندگی به سقف منازل ایجاد کند، تا هوا سرد نشده و بارندگی از سقف خانه نفوذ نکرده، هر چه سریعتر به فکر عایقکاری بام خانه باشید. به منظور عایق کاری حرارتی نیز می توان اقدام به نصب پشم شیشه یا نصب پشم سنگ نمود.

مقایسه قیمت ایزوگام و قیرگونی

در طی سالیان متمادی از اجرای قیرگونی به منظور عایق سازی استفاده می شده است که معایب فراوانی دارد. امروزه از اجرای ایزوگام که ترکیبی است از قیر، الیاف و پلیمر، استفاده می شود. قیر استفاده شده در پوشش عایق رطوبت از انواع قیرهای اصلاح شده پالایشی است. پلیمرهای پروپیلن از دسته پلیمرهای ترموپلاست است که در پوشش عایق رطوبت به کار رفته است. همچنین از عایق های پیش ساخته متشکل از دو لایه پشم شیشه به منظور تقویت ساختار ایزوگام استفاده می شود. لایه اول تیشوی نبافته است از جنس نخ پشم شیشه و لایه دوم پلی استر از نوع سوزنی می باشد.

آنچه در قیمت ایزوگام تاثیرگذار است ترکیبات، نوع و شیوه نصب آن می باشد. به طور کلی قیمت ایزوگام مقرون به صرفه تر از قیرگونی است. در ادامه با عوامل موثر بر قیمت ایزوگام آشنا خواهید شد.

قیمت ایزوگام
ایزوگام

قیمت ایزوگام چگونه تعیین می شود؟

قیمت ایزوگام با کیفیت، در حال حاضر (سال ۱۴۰۱) رقمی حدود ۲۴ تا ۳۶ هزار تومان برای هر متر مربع خواهد داشت. اگر هزینه نصب ایزوگام آن نیز  اضافه گردد، قیمت هر متر ایزوگام با نصب حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت ایزوگام ذکر شده به طور میانگین بوده و با توجه به تغییر برند، تعداد لایه ها و … قیمت ایزوگام تغییر می یابد. به طور مثال قیمت ایزوگام شرق، قیمت ایزوگام دلیجان و قیمت ایزوگام دانا بام شرق با یکدیگر متفاوت است.

برای ذکر نمونه می توان گفت قیمت ایزوگام دلیجان با نصب و اجرا برای مساحت های بالای ۸۰ مترمربع، متر مربعی ۴۳ تا ۴۶ هزار تومان می باشد. ممکن است بتوانید مقادیر پایین تری از قیمت را نیز در بازار پیدا کنید. اما برای ارزانی حتما باید دلیلی وجود داشته باشد و اگر کارایی لازم را نداشته باشد عملا پول خود را دور ریخته اید.

قیمت ایزوگام با نصب

نصاب ایزوگام برای تعیین هزینه، بازه ای حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان را برای هزینه اجرای ایزوگام در نظر می گیرد. معمولا شرکت ها خودشان سفارش را از مشتری پذیرش می کنند و محصول را به همراه نصاب ایزوگام ارسال می نمایند. قیمت ایزوگام بدون نصب و قیمت ایزوگام با نصب در هر شهری متفاوت است.

آنچه دستمزد نصاب را تعیین می کند پس از بازدید از محل مشخص می شود. در مورد پوشش عایق رطوبت دیوارهای بلند، ارتفاع دیوار بر دستمزد نصاب تاثیر گذار است، به طوری که هر چه ارتفاع بیشتر باشد هزینه نیزبالاتر خواهد رفت. از طرفی بیشتر بودن مساحت پشت بام از ۱۰۰ متر می تواند با تخفیف همراه بوده و در نتیجه هزینه ها را کاهش دهد. علاوه بر این افزایش ضخامت پوشش عایق نیز، موجب افزایش قیمت ایزوگام می گردد.

قیمت ایزوگام با نصب

نصب ایزوگام

تعیین دستمزد نصاب ایزوگام

هنگام نصب ابزاری مانند مشعل ایزوگام، کپسول گاز، طناب ها و قرقره، فندک و جرقه انواع تیغه برش به همراه لوازم ایمنی مانند دستکش و عینک و … به کار می رود که هزینه های آن به همراه هزینه نصب محاسبه می شود. نکته دیگری که در تعیین دستمزد نصاب موثر است شرایط زیرسازی خواهد بود. به همین دلیل است که تعیین قیمت ایزوگام با نصب معمولا پس از بازدید انجام می شود. هزینه نصب را بر اساس متراژ می دهند.

پس از بازدید نصاب، به شما گفته خواهد شد که چند رول مورد نیاز می باشد. معمولا مقداری بیشتر از مساحت پشت بام باید خریداری شود که لبه ها را نیز بتوان با آن پوشش داد. هر چه لایه های بیشتری برای عایق استفاده شود هزینه نصاب بالا خواهد رفت. حتی کیفیت قیر موجود داخل پوشش عایق رطوبت نیز تاثیر مستقیم بر دستمزد نصاب دارد. زیرا هر قیر با یک دمای خاص امکان نصب خواهد داشت و اگر کیفیت قیر پایین باشد، زحمت نصاب بیشتر است.

ارتفاع کار نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت نصب ایزوگام می باشد. علاوه بر این، گارانتی و بیمه حوادث نیز از عواملی هستند که بر دستمزد نهایی تاثیر گذار می باشند. در صورتی که کار زیرسازی نیاز داشته باشد، هزینه آن به علاوه دستمزد نصب از شما اخذ خواهد شد. یکی از اساسی ترین عوامل تعیین دستمزد نصاب متراژ است. برای متراژ زیر ۳۰ متر عملا دستمزد باید توافقی تعیین شود و هر چه متراژ بالاتر رود، دستمزد پایین می آید.

قیمت ایزوگام

نصاب ایزوگام

تضمین خدمات و افزایش قیمت ایزوگام

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایزوگام ، تضمین خدمات می باشد. بعضی از نصابان به منظور تضمین کار انجام شده پس از پایان کار با آب بندی سطح خیال مشتری را از بابت نفوذ رطوبت راحت می کنند. این تضمین به معنای کیفیت کار نصاب است و البته نصاب هایی که با تضمین کار می کنند دستمزد بالاتری می گیرند.

شرکت هایی نیز وجود دارند که برای کارشان بیمه صادر می‎کنند. در صورتی که یک قطره آب از پوشش عایق رطوبت نفوذ کند مهم نیست مشکل از نصب باشد یا جنس پوشش عایق رطوبت، بیمه تعهد می کند که هزینه خسارت را به مشتری پرداخت کند و این اطمینان کافی را به مشتری خواهد داد. شرکت هایی وجود دارند که به شما تضمین ۱۰ ساله می دهند. حتی اگر قیمت کارشان بالاتر باشد دست کم شما را تا ۱۰ سال از نصب مجدد پوشش عایق رطوبت بی نیاز خواهد کرد. چنین افزایش هزینه ای به دلیل جلوگیری از هزینه های اضافی ناشی از نصب عایق بی کیفیت، ارزش پرداخت دارد.

تاثیر نوع عایق بر قیمت آن

از نظر قیمت دو دسته متفاوت وجود دارد؛ پوشش عایق رطوبت دمنده که به اختصار (BOF) نامیده می شود و پوشش عایق رطوبت  پلیمری که به اختصار (BPP) خوانده می شود. ایزوگام های دمنده قدیمی تر بوده و از قیر جامد تشکیل شده اند. این پوشش عایق رطوبت به دلیل ساختاری که عمدتا از قیر است نیاز به حرارت بالا برای نصب دارد و کارایی آن نیز به پای عایق پلیمری نمی‎رسد. از طرفی دیگر قیمت ایزوگام دمنده کمتر از پلیمری است.

۳۰ تا ۴۰ درصد پوشش عایق رطوبت پلیمری از مواد پلیمری و لایه های آلومینیومی ساخته شده است و ۶۰ تا ۷۰ درصد باقی مانده را قیر تشکیل می دهد. عایق های رطوبتی که از لایه آلومینیومی استفاده می کنند معمولا گران تر هستند.

قیمت رول ایزوگام

رول ایزوگام

قیمت انواع پوشش عایق رطوبت پلیمری

استحکام پوشش عایق رطوبت جدید پلیمری بسیار زیاد است و بعضا تا ۱۵ سال دوام خواهد داشت. وزن سبکی نسبت به انواع دمنده دارد و انعطاف بیشتری نیز داشته به همین دلیل است که قیمت ایزوگام پلیمری بالاتر است. آنچه تغییر در قیمت ایزوگام پلیمری ایجاد خواهد کرد، جنس پوشش آن است که به سه دسته تقسیم بندی می گردد.

دسته اول پوشش عایق رطوبت بدون پوشش است، که بیشتر برای محیط های داخلی که نور خورشید مستقیما به آنها نمی تابد استفاده می شود. دسته دوم پوشش عایق رطوبت دارای لایه آلومینیومی است. این دسته از پوشش ها بسیار مقاوم بوده و در برابر نور خورشید نیز از دوام بالایی برخوردار می باشند. بازتاب دادن نور توسط آلومینیوم باعث می شود تا آسیب نور خورشید به حداقل برسد. معمولا پشت بام هایی که از این نوع پوشش استفاده می کنند در شرایط تابستانی حالت خنک تری دارند و گرمای کمتری به ساختمان راه پیدا می کند. طبیعتا اضافه شدن آلومینیوم به ساختار پوشش عایق، قیمت ایزوگام را نیز بالاتر خواهد برد.

ایزوگام قیمت

ایزوگام پلیمری

دسته سوم پوشش عایق رطوبت تزئینی نام دارد. این پوشش ها با داشتن ظاهر زیبا برای محل هایی کاربرد دارند که در معرض دید عموم باشد. یافتن چنین پوشش هایی در بازار سخت است و کاربرد کمتری نیز دارند. البته پوشش های تزئینی در صورتی که در بازار موجود باشد قیمت به مراتب بالاتری خواهند داشت.

قیمت ایزوگام بر اساس ضخامت

عامل موثر دیگر بر قیمت ایزوگام ، ضخامت آن است. آنچه در بازار موجود است معمولا ضخامتی بین ۲ تا ۵ میلیمتر خواهد داشت. برخی از انواع پوشش عایق رطوبت نیز دو یا چند لایه هستند. طبیعی است که با بالا رفتن ضخامت و چند لایه بودن آن قیمت نیز بالا خواهد رفت. به یاد داشته باشید که پوشش عایق رطوبت نازک انعطاف مناسب تری دارد و برای سطوح ناهموار و کناره دیوارها بهتر نصب خواهد شد، اما در مقابل پوشش های ضخیم تر مستحکم تر هستند.

به استاندارد محصول و مهارت نصاب توجه کنید

انتخاب پوشش عایق رطوبت استاندارد حداقل کاری است که باید بکنید. استاندارد ملاک کاملی برای بالا بودن کیفیت نیست اما برای اخذ آن حداقل هایی رعایت می شود که اطمینان بخش خواهد بود. بنابراین اگر نصابی را پیدا کردید که ادعا کرد با هزینه پایین ایزوگامی بدون علامت استاندارد نصب می کند هر چقدر هم که نصاب ماهر باشد، یک سال نشده مجدد باید برای پوشش عایق سقف خرج کنید. نکته دوم مهارت نصاب است. جالب است بدانید که ۷۰ درصد موفقیت یک پوشش عایق به مهارت نصاب آن بستگی دارد و شما بهترین پوشش موجود در بازار را به دست نصاب آماتور بدهید، کارایی نخواهد داشت. بنابراین در انتخاب نصاب، نهایت وسواس را به خرج دهید.

هزینه نصب ایزوگام

عایق کاری

قیمت روز انواع ایزوگام

با توجه به تغییر قیمت مواد اولیه، به طور قطع قیمت ایزوگام در سال ۱۴۰۱ نیز تغییر یافته است. معمولا برای استعلام قیمت روز انواع ایزوگام ، لیست برندهای تولید کننده ارائه می شود. در صدر این لیست و در واقع بالاترین قیمت متعلق به ایزوگام پشم شیشه ایران است. کمترین قیمت را نیز برند ایزوگام سخت پوشان دلیجان دارد. در این میانه برندهای معروفی وجود دارند که قیمت های متوسط ارائه می کنند. لزوما بالا بودن قیمت به معنای بهتر بودن کیفیت نیست. هنگام خرید به سابقه شرکت و تعهدات رسمی که به مشتریان ارائه می کند توجه کنید. پیش از انتخاب نوع برند نیز می توانید از نصابان حرفه ای مشورت بگیرید.

برای مطالعه بیشتر:

نصب ایزوگام

عایق کاری

قیمت اجرای اسفالت

قیمت قیرگونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.65 ( 5 نظر)

۱۷ نظر

 1. باسلام قیمت ایزوگام دلیجان متری چند است؟

 2. نصب و اجرای ایزوگام در سطوح مختلف قیمت ایزوگام رو افزایش یا کاهش میده یا فقط بستگی به متراژ و تعداد توپ های به کار گرفته داره

 3. قیمت ایزوگام به طور کلی به صورت توپی محاسبه میشه یا بسته به متراژ بنا قیمت اون هم افزایش پیدا میکنه
  برند های خارجی ایزوگام چقدر تفاوت قیمتی با نوع ایرانی خود دارند

 4. قیمت ایزوگام در استان کردستان میخواستم

 5. سلام قیمت ایزوگام چطوری محاسبه میشه از روی متراژ کار یا از روی تعداد رول های ایزوگامی که برای کار استفاده میشه؟؟

 6. قیمت ایزوگام با هزینه نصب اون برای سقف یک خونه بخوایید انجام بدید حدودا چقدر درمیاد اما نمیدونم چند متره پشت بوم ولی با دو سه تا رول ایزوگام کار ایزوگام سقف راه میوفته و براش کافیه ؟!!

 7. چطوری از کیفیت ایزوگام خریداری شده مطمئن شیم ایا برند خاصی داره

 8. سلام مجری کار و قیمت ایزوگام سه بعدی و نانو هم قرار بدید.

 9. سلام کار ایزوگام رو برای استخر هم انجام میدین و قیمت ایزوگام دلیجان رو هم میشه بدونم؟!

 10. سلام لطفا قیمت روز ایزوگام ۱۴۰۰ رو بگذارید، قیمت ها به روز و لحظه ای باشند، چون مدام ور حال تغییر است

 11. یه لیست قیمت ایزوگام بدید ممنون میشم

 12. سلام ببخشید سقف خونه ما چکه میکنه مشکلش با ایزوگام حل میشه؟

 13. سلام
  قیمت ایزوگام بیشتر هست یا قیمت عایق پلیمری برای پشت بام