استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قالب بتن

قالب بتن فلزی
قالب بتن فلزی

قالب بتن یکی از ابزار مهم در ساختمان سازی نوین است که با استفاده از آن می توان ایده و استانداردهای ساختمان سازی را اجرا نمود. امروزه بتون در حوزه ساخت و سازهای شهری از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از بهترین مصالح برای مقاوم سازی ساختمان در برابر بلایای طبیعی و غیر طبیعی است. بتن ریزی ، فنی است که باید به صورت تخصصی انجام شود و هر گونه کم کاری و یا اشتباه در آن می تواند در مسئله مقاومت ساختمان تاثیرگذار باشد. بتون ریزی حتما باید تحت نظارت مهندسین ساختمان انجام شود تا استانداردهای لازم در آن اجرا شود.

قالب بتون ابزاری است که حتما باید در انجام پروژه های بتون ریزی از آن استفاده شود. در گذشته عمدتا از مصالح ساختمان مثل آجر برای بتون ریزی استفاده می شد که این کار علاوه بر زمان بر بودن باعث افزایش هزینه می شد. در نتیجه این مشکلات، متخصصان حوزه ساختمان توانستند در دهه های گذشته انواع قالب بتن را جایگزین مصالح ساختمان سازی سنتی کنند.

قالب بندی بتن
قالب بندی

تاثیر قالب بتن بر کیفیت بتن ریخته شده

قالب بندی برای اجرای بتن حتما باید به صورت اصولی اجرا گردد. البته در این میان کیفیت جنس و نوع قالب بر کیفیت بتون ریخته شده تاثیرگذار است. برای مثال قالب بتون باید از استاندارد کافی برخوردار باشد و بتواند نسبت به نوع سازه ، وزن و حجم معینی را تحمل کند. همچنین بتون باید در ابعاد خاصی ریخته شود و اگر قالب از اتصالات مناسبی برخوردار نباشد، خیزش بتون رخ خواهد دارد و در این صورت نقص و ایراد در سازه بتنی ایجاد می شود و کیفیت و استاندارد سازه کلی را به خطر می اندازد.

قالب بتون در واقع محفظه ای است که بتون در آن شکل می گیرد و تا زمان پایداری بر روی بتن قرار می گیرد. اگر نتواند بتن را تا رسیدن به حالت و شکل پایدار نگه دارد، فاقد استانداردهای لازم خواهد بود. به همین دلیل باید برای اجرای بتن حتما از نمونه های استاندارد استفاده شود.

انواع قالب بتن
قالب بندی ستون

معرفی انواع قالب بتن از لحاظ جنس

قالب بتن یک سازه است که می تواند از مواد اولیه مختلفی تولید شود. امروزه قالبهای بتون از موادی مثل چوب، فلزات و گاهی از پلاستیک ساخته می شوند. با توجه به معماری نوین از قالب بتون در مکان های مختلفی استفاده می شود که از جمله آنها می توان به فونداسیون کف، سازه های عمودی دیوار و همچنین سقف اشاره کرد.

قالب بتن فلزی

قالب بتن معمولا از جنس فلز ساخته می شود. برای ساخت قالب بتون فلزی معمولا از قوطی یا تسمه و صفحه های فلزی استفاده می گردد. قالب فلزی بتن محبوب ترین نوع است که در قسمت های مختلف ساختمان و مکان های دیگر کاربرد دارد. این قالب با استفاده از پیچ و مهره قابلیت اتصال دارد و به همین دلیل دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد. قالب بتن فلزی ضمن داشتن تنوع و نحوه اجرا، از مقاومت بالایی مخصوصا در بتون های سنگین برخوردار است. قالب فلزی بتون وسیله ای است که از آن می توان برای موارد ثابت و بالا رونده استفاده کرد. بتون های ریخته شده با این بتون دارای سطحی صاف و صیقلی هستند.

قالب بتن فلزی
قالب بتن فلزی

قالب بتن چوبی

یکی از نمونه های دیگر قالب بتن هستند که قبل ازنوع فلزی مورد استفاده قرار می گرفتند، و امروزه پس از قالب فلزی بیشترین کاربرد را دارند. البته هر چوبی برای ساختن این قالب ها مناسب نیست و باید از الوار و چوب های باکیفیت این وسیله تولید شود. این قالبها وزن سبکی داشته و به راحتی قابلیت نصب دارند. همچنین قیمت قالب بتون چوبی بسیار مناسب است و سرعت اجرای بالایی دارد.

قالب بندی
قالب چوبی بتن

قالب بتن پلاستیکی

قالب بتن پلاستیکی عمدتا برای موارد اختصاصی طراحی می شود. در ساخت این محصول از پلی استایرن و پلی اتیلن استفاده می شود. تنوع بالایی در اجرا دارد و به دلیل وزن سبک می توان از آن در  در ارتفاع های بالا و مکان های سخت استفاده کرد. همچنین درزگیری در این قالبها بسیار عالی است و می توان بتی صاف و با کیفیت را اجرا نمود.

قالب بتون
قالب بتن پلاستیکی

قالب بتن مدولار و قالب تسمه ای

قالب بتون مدولار یکی از نمونه ای است که استفاده از آن در یک فضای کاری دارای مزایای زیادی است. برای مثال قالب مدولار با داشتن جنس فلزی، ضخامت کافی و طول عمر بالایی دارد و می توان برای پروژه های متعددی از آن استفاده کرد. قالب مدولار همچنین سرعت اجرا و باز کردن بالایی دارد و به همین دلیل برای پروژه های مختلف مناسب می باشد. به دلیل مدول و پیش ساخته بودن این قالبها عملیات کاری کاهش یافته و امکان تغییر سریع ظرفیت ها در پروژه وجود دارد. عمده فروش قالب بتون دست دوم از قالب مدولار انجام می شود.

قالب بتون تسمه ای نیز قالبهایی هستند که از استحکام بالایی برخوردار هستند. در نتیجه این استحکام وزن آنها بیشتر است. اما این قالبها با درز بندی مناسبی که دارند باعث جلوگیری از خروج بتون شده و سطح کار را صاف و یکدست می کنند.

قالب بندی
قالب بتن مدولار

قیمت انواع قالب بتن

قالب بتن محصولی است که قیمت آن به شرایط مختلفی بستگی دارد. برای مثال از مهمترین عواملی که در هزینه قالب بتون دخیل هستند می توان به جنس مواد اولیه و کیفیت آنها، متراژ و نوع قالبها اشاره کرد. هر کدام از مواد اولیه ای که در تولید قالب مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت خاصی دارند که این مسئله در قیمت قالب بتن تاثیر گذار خواهد بود. همچنین قالب نو و دست دوم نیز دارای قیمت متفاوتی است.

قالب بتن در انواع و مدل های خاصی تولید می شود و در نتیجه می توان این مسئله را بر قیمت کلی قالب بتون تاثیر گذار دانست. اگر قالبی به صورت اختصاصی برای یک سازه طراحی شود به طبع قیمت بالاتری خواهد داشت. در نتیجه توصیه می شود برای تهیه انواع قالبهای بتن مثل قالب بتون فلزی، چوبی، پلاستیکی، قالب تسمه ای، قالب بتن دست دوم، قالب مدولار از مراکز معتبر خرید شود. قیمت قالب بتون در این مراکز به صورت تخصصی و با نازلترین قیمت ممکن محاسبه می شود.

خرید قالب بتن
اجزای قالب فلزی بتن

نصب و اجرا

نصب قبل از مرحله بتون ریزی و با در نظر گرفتن محاسبات لازم انجام می شود. برای این کار باید از افراد متخصص در حوزه قالب بندی بتن استفاده شود. قالببندی باید به گونه ای انجام شود که پس از اجرای بتون بتوان به راحتی آن را از سازه جدا نمود. برای این کار، گاهی از مواد رها ساز مثل گازوئیل یا روغن سوخته استفاده می شود.

قالب بتن باید در برابر این مواد استحکام داشته باشد و در طولانی مدت کیفیت خود را بر اثر استفاده آنها از دست ندهد. البته این مواد نباید بر روی آرماتورها ریخته شوند، زیرا در این صورت باعث مشکلات در کیفیت سازه می شوند. همچنین قالب بندی بتون باید با استحکامات و اتصالات مناسب انجام شود و شخصی که کار قالببندی را انجام می دهد باید از توان و تجربه کافی برخوردار باشد.

در حالت کلی می توان گفت اگر از بهترین قالبها، بتون و دیگر مصالح استفاده شود اما قالب بندی از کیفیت مناسب برخوردار نباشد نتیجه کلی کار مناسب نخواهد بود و قطعا سازه ایجاد شده دچار نقص و ایراد خواص بود که، اصلاح و یا اجرای مجدد آن هزینه بر می باشد. به همین دلیل توصیه می شود از مراکز معتبر برای انجام قالب بندی بتون استفاده شود.

خرید قالب بتن دست دوم
قالب بتن دست دوم یا نو؟

مرکز تخصصی فروش انواع قالب بتن

قالب بتون محصولی است که امروزه مراکز مختلفی در سراسر کشور آن را تولید می کنند. برای تهیه انواع قالب بتن حتما باید به مراکز تخصصی و حرفه ای مراجعه شود. اگر یک قالب بتون از کیفیت و استانداردهای مناسبی برخوردار باشد، در نتیجه می تواند در موفقیت یک حرفه و کسب و کار مناسب باشد. در زمان خرید قالب بتن باید حتما به جنس و کیفیت محصولات توجه شود. زیرا اگر قالب بندی بتون به صورت حرفه ای انجام شود اما قالبها از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند، در نهایت کار انجام شده دارای نقص و ایراد خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر:

مجری بتن سخت

بتونیر – میکسر بتن

بتن مسلح

آزمایش بتن

بتن ریزی

بتن الیافی

پمپ بتن

بتن اکسپوز

بتن رنگی

بتن سخت

بتن مگر

فوم بتن

اجرای سازه بتنی

بتن و فرآورده های بتنی

اسپیسر بتن سپر دفاعی میلگردها

واش بتن

آزمایش مقاومت بتن سخت شده

زودگیر کننده بتن

تست غیر مخرب بتن

آزمایش ­های سنجش بتن تازه

دیوار پیش ساخته بتنی

ضد یخ بتن

کندگیر کننده بتن

واتراستاپ بتن

قیمت بتن

روان کننده بتن

افزودنی بتن – قیمت و انواع

بتن آماده

خرید بتن آماده در تهران

بتن آماده رشت

بتن آماده قزوین

قیمت بتن آماده در شیراز

خرید بتن آماده در کرج

بتن آماده اردبیل

قیمت بتن آماده در اصفهان

قیمت بتن آماده در مشهد

بتن آماده تبریز

نیوجرسی

میکروسیلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 نظر)

۲۱ نظر

 1. برای قالب بتن زیاد جهت راه اندازی یه مغازه برای اجاره باید از کجا بهترین قیمت رو پیدا کنم؟

 2. قالب بتن داریم که صاف بوده و روی بتن خط نیندازد؟

 3. ایا قالب بتن یکبار مصرف هم وجود داره یا همه نوع قالب ها رو میشه چند بار و به صورت پیوسته استفاده کرد

 4. چطور باید تشخیص داد که قالب بتن چوبی یا پلاستیکی هنوز کیفیت مناسب رو جهت انجام کار بتن ریزی دارند و عملکرد اون ها کم نشده

 5. مسعود قادریان

  چه نوع از قالب بتن مناسب و به صرفه تره

 6. سلام وقتتون بخیر
  در قالب بندی فلزی نوع بتن روی جنس قالب تاثیر دارد؟

 7. کریم بیگی احمد آباد

  قالب بتنی که برای یک سازه بزرگ استفاده میشه با قالب بتنی که برای ساخت سازه های کوچیکتر در حد ساختمان یا آپارتمان استفاده میشه فرقی باهم ندارند؟

 8. سلام ، قالب بتن فلزی خیلی بیشتر از قالب بتن پلاستیکی و چوبی استفاده میشه چون قالب بتن فلزی استحکام بالتری نسبت به قالب بتن پلاستیکی و چوبی داره و برای سالیان طولانی میتونه استفاده بشه و البته قالب بتنی چوبی و پلاستیکی هم مزایای خودشون رو دارند اما مدل فلزی قالب بتن خیلی مناسب تره و کار کارگران و مجریان بتن ریزی رو زیاد میکنه!!

 9. قالب بتن پلاستیکی بهتر و محکم تره یا چوبی . لطفا راهنمایی کنین

 10. قالب بتنی رو فقط به صورت اجاره به کاردمیاد خرید قالب بتنی برای شرکت هایی هستش که میخوان اجاره بدن چون این قالب ها فقط برای بتن ریزی ساختمان کاربرد دارند و بعدا دیگه نیازی بهشون نیست ، لطفا آدرس کسایی که اجاره میدهند رو قرار بدید

 11. سلام قالب بتن پلاستیکی چه ویژگی های برتری به قالب بتن فلزی داره!؟؟!

 12. قالب پلاستیکی فقط تو طبقات بالا به کار میاد ؟

 13. هزینه ی کدوم نوع قالب کمتره ؟

 14. قالب بتن چوبی استحکام لازم رو داره ؟

 15. قالب بتن را میفروشید یا خودتون اجرا هم میکنید؟ یعنی من میتونم قالب بتن فلزی از شما اجاره کنم؟

 16. ممنون از مطلب مفیدتون من جواب خیلی از سوالامو گرفتم.

 17. قالب بتن را بهتر است بخریم یا اجاره کنیم؟

  • صرفه اقتصادی خرید و یا اجاره قالب بتن با توجه به حجم و نوع کار تعیین می گردد. شما کاربران گرامی می توانید با توجه به نوع کار بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 18. از لحاظ کیفیت نهایی بتن چه نوع قالبی مناسب تر است؟