استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

عایق کاری

عایق کاری
عایق کاری موتورخانه

عایق کاری به منظور جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی انجام می شود. از این رو به منظور صرفه جویی در هزینه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. عایق بندی به سه دسته کلی عایق کاری حرارتی ، عایق کاری رطوبتی و عایق کاری صوتی تقسیم بندی می گردد. به طور مثال عایق کاری حرارتی با استفاده از مصالحی همچون پشم شیشه ، پشم چوب، پلی استایرن و فوم پاششی پلی یورتان قابل انجام است. برای عایق کاری رطوبتی نیز می توان از رنگ های نانو، اپوکسی و پلیمری استفاده نمود. عایق کاری صوتی هم با پنل های آکوستیک قابل اجرا می باشد.

عایق کاری
عایق کاری پشت بام

لیست شرکت های عایق کاری

عملیات عایق کاری با اهداف مختلف قابل انجام است. از انواع عایق کاری ها می توان به عایق کاری استخر ، عایق کاری قسمت های مختلف ساختمان (همچون دیوار، سقف، پشت بام) ، آب بندی نما، عایق کاری موتورخانه و لوله و درزگیری با ماستیک اشاره نمود. در این مقاله به معرفی شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات عایق کاری پرداخته شده است. شماره تماس و لینک هر یک از شرکت ها به منظور مقایسه قیمت ها و نیز اطمینان از کیفیت اجرا ارائه گردیده است.

عایق کاری موتورخانه

۱- شرکت آسفالت و ایزوگام ایلات زاده ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

عایق کاری

عایق کاری چیست ؟

عایق ماده‌ای است که در مرز دو محیط متفاوت قرار می‌گیرد و از انتقال انرژی و ماده جلوگیری می‌کنند. برای همین برای جلوگیری از ورود و یا خروج گرما و رطوبت و یا مواد خورنده از عایق‌کاری بهره می‌گیرند. مثلا در لوله‌های انتقال آب گرم از عایق‌کاری استفاده می‌کنند تا در فصل سرد سال آب بر اثر انتقال از لوله گرمای خود را از دست ندهد. ممکن است در انواع لوله از انواع عایق رطوبتی و حرارتی استفاده کنند. احتمالا در شهرهای سرد و یا شهرهای مرطوب ایران عایق‌کاری‌ های بیشتری نسبت به سایر شهرها مشاهده کنید.

عایق کاری
اهمیت عایق کاری ساختمان

 زیرا علاوه بر این که عایق جلوی انتقال گرما به سرما را می‌گیرد، می‌تواند از ترک‌خوردگی لوله‌ها را در فصل سرد سال بگیرد. افزون بر این، عایق می‌تواند جلوی زنگ‌زدگی یک سازه آهنی و لوله را در شهرهای مرطوب کشور بگیرد.

۲- شرکت پوشش بام تهران ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (آب بندی) ، عایق کاری (امولسیونی قیری) می باشد.

۳- شرکت تهران ایزوگام ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) می باشد.

۴- شرکت یکتا راپل ارائه دهنده خدمات عایق کاری در کرج است. خدمات این شرکت شامل آب بندی نما می باشد.

عایق بندی دیوار

عایق بندی

قوانین مربوط به عایق بندی یا عایق کاری ساختمان

بحث عایق کاری یا عایق بندی ساختمان جهت صرفه‌جویی در انرژی و حفظ محیط زیست، سال‌هاست که در بسیاری از کشورها به صورت جدی اجرا و پیگیری می‌شود. در ایران “مقررات مربوط به انرژی و صرفه‌جویی” مطابق با مقررات ملی ساختمان، از سال ۱۳۸۱ اجباری شد. بر اساس این مقررات مقاومت حرارتی اجزای بیرونی ساختمان نباید از یک حد معین پایین‌تر باشد.

مبحث نوزدهم این مقررات که مربوط به صرفه‌جویی در مصرف انرژی است، از این قرار است: “ساختمان‌ها باید در عین اقتصادی بودن ساخت، به صورتی طراحی شوند که مصرف انرژی در آنها کاهش یابد. تدابیری که برای کاهش مصرف‌ انرژی در ساختمان‌هابه کار گرفته می‌شوند ، اگرچه عموماً در زمان اجرا موجب افزایش هزینه ساخت می‌گردند ، اما به میزان قابل ملاحظه‌ای هزینه مصرف انرژی را‌کاهش می‌دهند.  

به نحوی که ظرف چند سال اولیه بهره‌برداری از ساختمان، هزینه اضافی مصرفی برای ساخت را جبران نموده و پس از آن مطلقاً به نفع بهره‌بردار‌خواهد بود.”

هزینه عایق کاری ساختمان
عایق کاری

۵- شرکت نانو ایزوکار ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

۶- شرکت عایق ساختمان ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (عایق فایبر گلاس) ، عایق کاری (آب بندی) ، عایق کاری (امولسیونی قیری) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) می باشد.

۷- شرکت زیبا آشیان ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) ، عایق کاری (پشم چوب) ، عایق کاری (پلی استایرن) ، عایق کاری (پلی یورتان) می باشد.

عایق کاری در تهران

۸- شرکت ایران عایق ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) می باشد.

عایق بندی پشت بام

۹- شرکت سپیدار کاوش عایق ماندگار نانو ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (آب بندی) می باشد.

نقش عایق کاری در کاهش تلفات انرژی و هدررفت گرما

عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد. به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان ۵ درجه گرمتر و در تابستان ۱۰ درجه خنکتر نگه داشت.

 به این ترتیب علاوه بر کم شدن مصرف انرژی، از آلودگی محیط زیست نیز کاسته میشود و منابع انرژی برای استفاده آیندگان حفظ می گردد.

عامل مهم در انتخاب عایقها ، میزان مقاومت حرارتی آنها است. هر قدر این مقاومت بالاتر باشد، عایق حرارت را کمتر از خود عبور می دهد و صرفه جویی ای که به همراه دارد افزایش می یابد، پس به جای ضخامت عایق ها، باید مقاومت حرارتی آنها با هم مقایسه شود. عایق های گوناگون با مقاومت های حرارتی برابر، از نظر میزان صرفه جویی در انرژی همانند هستند و تنها اختلاف آنها در قیمت و محل کاربرد است.

عایق کاری
عایق کاری

۱۰- شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (عایق فایبر گلاس) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) ، عایق کاری (پلی استایرن) ، عایق کاری (پلی یورتان) می باشد.

عایق کاری در کرج

۱۱- شرکت الوعایق ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) ، آب بندی نما می باشد.

۱۲- شرکت عایق های رطوبتی نانوشیلد ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

عایق بندی پشت بام

۱۳- شرکت تعمیرات ساختمانی شهرسازان ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (آب بندی) می باشد.

۱۴- شرکت ایران ایزوگام ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) می باشد.

کاربرد عایق کاری

عایق کاری به دلایل مختلفی انجام می شود که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • کاهش اتلاف انرژی
 • حفاظت در برابر آتش سوزی
 • افزایش دوام سازه
 • ایجاد آسایش گرمایشی و سرمایشی
 • کاهش آلودگی صوتی
عایق کاری
عایق کاری

انواع عایق کاری ساختمان

 • عایق صوتی
 • عایق رطوبتی
 • عایق حرارتی (مانند عایق کاری داکت اسپلیت)

برای مطالعه بیشتر:

نصب ایزوگام

اجرای قیرگونی

اجرای آکوستیک

عایق کاری استخر

عاق کاری حرارتی

عایق کاری رطوبتی نانو / پلیمری

قرارداد یمانکاری برای اجرای نازک کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۶ نظر

 1. عایق کاری با رنگ نانو چند سال دوام دارد؟

 2. کیان طبیب زاده

  هزینه انجام عایق کاری نانو و اپوکسی چقدره؟!

 3. استفادە از پشم شیشە و پشم سنگ برای عایق کاری رطوبتی پیشنهاد میشه ؟

 4. سلام ، هزینه کردن برای انجام عایق کاری بعدا باعث صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی میشه عایق کاری حرارتی رو حتما میخوام که انجام بدم و بسته به شرایط وهزینه عایق کاری صوتی ، نانو و اپوکسی هم میخوام بپرسم بهترین مرحله برای اجرای عایق کاری ساختمانی چه مرحله ای از ساخت و ساز هست که سروقت مراجعه کنم ساختمان هنوز ساخته نشده ؟؟!!!

 5. سلام عایق کاری چقدر طول میکشه؟

 6. با اجازه از این مطلبتون درباره عایق کاری تو تحقیقم استفاده کردم

 7. ممنون از مطلب مفیدتون.

 8. سلام هزینه ایزوگام پشت بام حدودا چقدر میشه؟ حدود ۱۰۰ متر مربع

 9. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مجموعه خوب عمران مدرن
  سوالی از خدمتتان داشتم، ممنون میشوم پاسخگو باشید
  آیا پس از ساخت سازه و نازک کاری، امکان عایق کاری وجود دارد؟ عایق کاری انحام شده در ساختمان متاسفاته ضعیف هست و به شدت ساختمان پرت حرارتی دارد با اینکه نوساز لست
  با احترام
  علی اصغر مبتکر

 10. سلام. من میخوام استخر خونمون رو عایق کنم، هزینه‌ش متری چنده؟