استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

انواع عایق کاری ساختمان

عایق کاری
عایق کاری موتورخانه

عایق کاری ساختمان به منظور جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی انجام می شود. از این رو به منظور صرفه جویی در هزینه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع عایق کاری ساختمان شامل عایق کاری حرارتی ، عایق کاری رطوبتی و عایق کاری صوتی می باشد. به طور مثال عایق کاری حرارتی با استفاده از مصالحی همچون پشم شیشه ، پشم چوب، پلی استایرن و عایق کاری با فوم پاششی قابل انجام است. برای عایق کاری رطوبتی نیز می توان از رنگ های نانو، اپوکسی و پلیمری استفاده نمود. عایق کاری صوتی هم با پنل های اجرای آکوستیک قابل اجرا می باشد.

با توجه به انواع مختلف عایق های ساختمانی، انتخاب نوع عایق یکی از چالش های اصلی سازندگان است. از عوامل موثر بر انتخاب عایق می توان به هدایت حرارتی، سهولت نصب، دوارم و ماندگاری، سهولت تعویض و حساسیت به رطوبت اشاره کرد. امروزه شرکت های زیادی در زمینه عایق های ساختمانی و عایق رطوبتی ساختمانی مشغول به فعالیت هستند. در این مطلب بهترین شرکت های فعال در زمینه انواع عایق کاری ساختمان معرفی شده اند.

عایق کاری
عایق کاری پشت بام
هزینه اجرای عایق کاری

لیست شرکت های انواع عایق کاری ساختمان

عملیات عایق کاری رطوبتی ساختمان با اهداف مختلف قابل انجام است. از انواع عایق کاری ساختخمان می توان به عایق کاری استخر ، عایق کاری قسمت های مختلف ساختمان (همچون دیوار، سقف، پشت بام) ، آب بندی نما، عایق بندی لوله و درزگیری با ماستیک اشاره نمود. در این مقاله به معرفی شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات عایق کاری پرداخته شده است. شماره تماس و لینک هر یک از شرکت ها به منظور مقایسه قیمت ها و نیز اطمینان از کیفیت اجرا ارائه گردیده است.

عایق کاری موتورخانه

۱- شرکت آسفالت و ایزوگام ایلات زاده ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

تماس با آسفالت و ایزوگام ایلات زاده
عایق کاری

عایق کاری ساختمان چیست ؟

عایق ماده‌ای است که در مرز دو محیط متفاوت قرار می‌گیرد و از انتقال انرژی و ماده جلوگیری می‌کنند. برای همین برای جلوگیری از ورود و یا خروج گرما و رطوبت و یا مواد خورنده از عایق‌کاری بهره می‌گیرند. مثلا در لوله‌های انتقال آب گرم از عایق‌کاری استفاده می‌کنند تا در فصل سرد سال آب بر اثر انتقال از لوله گرمای خود را از دست ندهد. ممکن است در انواع لوله از انواع عایق رطوبتی و حرارتی استفاده کنند. احتمالا در شهرهای سرد و یا شهرهای مرطوب ایران عایق‌کاری‌ های بیشتری نسبت به سایر شهرها مشاهده کنید.

عایق کاری

اهمیت عایق کاری ساختمان

زیرا علاوه بر این که عایق جلوی انتقال گرما به سرما را می‌گیرد، می‌تواند از ترک‌خوردگی لوله‌ها را در فصل سرد سال بگیرد. افزون بر این، عایق می‌تواند جلوی زنگ‌زدگی یک سازه آهنی و لوله را در شهرهای مرطوب کشور بگیرد.

۲- شرکت پوشش بام تهران ارائه دهنده انواع خدمات عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (آب بندی) ، عایق کاری (امولسیونی قیری) می باشد.

تماس با پوشش بام تهران

۳- شرکت تهران ایزوگام ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) می باشد.

تماس با تهران ایزوگام

۴- شرکت یکتا راپل ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در کرج است. خدمات این شرکت شامل آب بندی نما می باشد.

عایق بندی دیوار

تماس با یکتا راپل
عایق بندی

قوانین مربوط به عایق بندی یا عایق کاری ساختمان

بحث عایق کاری یا عایق بندی ساختمان جهت صرفه‌جویی در انرژی و حفظ محیط زیست، سال‌هاست که در بسیاری از کشورها به صورت جدی اجرا و پیگیری می‌شود. در ایران “مقررات مربوط به انرژی و صرفه‌جویی” مطابق با مقررات ملی ساختمان، از سال ۱۳۸۱ اجباری شد. بر اساس این مقررات مقاومت حرارتی اجزای بیرونی ساختمان نباید از یک حد معین پایین‌تر باشد.

مبحث نوزدهم این مقررات که مربوط به صرفه‌جویی در مصرف انرژی است، از این قرار است: “ساختمان‌ها باید در عین اقتصادی بودن ساخت، به صورتی طراحی شوند که مصرف انرژی در آنها کاهش یابد. تدابیری که برای کاهش مصرف‌ انرژی در ساختمان‌هابه کار گرفته می‌شوند ، اگرچه عموماً در زمان اجرا موجب افزایش هزینه ساخت می‌گردند ، اما به میزان قابل ملاحظه‌ای هزینه مصرف انرژی را‌کاهش می‌دهند.

به نحوی که ظرف چند سال اولیه بهره‌برداری از ساختمان، هزینه اضافی مصرفی برای ساخت را جبران نموده و پس از آن مطلقاً به نفع بهره‌بردار‌خواهد بود.”

هزینه عایق کاری ساختمان

عایق کاری

۵- شرکت نانو ایزوکار ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

تماس با نانو ایزوکار

۶- شرکت عایق ساختمان ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (عایق فایبر گلاس) ، عایق کاری (آب بندی) ، عایق کاری (امولسیونی قیری) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) می باشد.

تماس با عایق ساختمان

۷- شرکت زیبا آشیان ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) ، عایق کاری (پشم چوب) ، عایق کاری (پلی استایرن) ، عایق کاری (پلی یورتان) می باشد.

تماس با زیبا آشیان
عایق کاری در تهران

۸- شرکت ایران عایق ارائه دهنده انواع عایق کاری ساختمان در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) می باشد.

عایق بندی پشت بام

تماس با ایران عایق

۹- شرکت سپیدار کاوش عایق ماندگار نانو ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (آب بندی) می باشد.

تماس با سپیدار کاوش عایق ماندگار نانو

نقش عایق کاری در کاهش تلفات انرژی و هدررفت گرما

عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد. به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان ۵ درجه گرمتر و در تابستان ۱۰ درجه خنکتر نگه داشت.

به این ترتیب علاوه بر کم شدن مصرف انرژی، از آلودگی محیط زیست نیز کاسته میشود و منابع انرژی برای استفاده آیندگان حفظ می گردد.

عامل مهم در انتخاب عایقها ، میزان مقاومت حرارتی آنها است. هر قدر این مقاومت بالاتر باشد، عایق حرارت را کمتر از خود عبور می دهد و صرفه جویی ای که به همراه دارد افزایش می یابد، پس به جای ضخامت عایق ها، باید مقاومت حرارتی آنها با هم مقایسه شود. عایق های گوناگون با مقاومت های حرارتی برابر، از نظر میزان صرفه جویی در انرژی همانند هستند و تنها اختلاف آنها در قیمت و محل کاربرد است.

عایق کاری

عایق کاری ساختمان چیست؟

۱۰- شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) ، عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (عایق فایبر گلاس) ، عایق کاری ( پشم شیشه) ، عایق کاری ( پشم سنگ) ، عایق کاری (پلی استایرن) ، عایق کاری (پلی یورتان) می باشد.

تماس با نوآوران تجهیزات عایق آیریک
عایق کاری در کرج

۱۱- شرکت الوعایق ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (رنگ پلیمری) ، آب بندی نما می باشد.

تماس با الوعایق

۱۲- شرکت عایق های رطوبتی نانوشیلد ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) می باشد.

تماس با عایق های رطوبتی نانوشیلد

عایق بندی پشت بام

۱۳- شرکت تعمیرات ساختمانی شهرسازان ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (عایق نانو و اپوکسی) ، عایق کاری (آب بندی) می باشد.

تماس با تعمیرات ساختمانی شهرسازان

۱۴- شرکت ایران ایزوگام ارائه دهنده خدمات عایق کاری در تهران است. خدمات این شرکت شامل عایق کاری (درزگیری با ماستیک) ، عایق کاری (رنگ پلیمری) می باشد.

تماس با ایران ایزوگام

کاربرد عایق کاری ساختمان

عایق کاری به دلایل مختلفی انجام می شود که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • کاهش اتلاف انرژی
 • حفاظت در برابر آتش سوزی
 • افزایش دوام سازه
 • ایجاد آسایش گرمایشی و سرمایشی
 • کاهش آلودگی صوتی
عایق کاری

عایق کاری

انواع عایق کاری ساختمان

 • عایق صوتی
 • عایق رطوبتی
 • عایق حرارتی (مانند عایق کاری داکت اسپلیت)

برای مطالعه بیشتر:

نصب ایزوگام

اجرای قیرگونی

اجرای آکوستیک

عایق کاری استخر

عایق کاری حرارتی

عایق کاری رطوبتی

بتن ریزی گرمایش از کف

قرارداد پیمانکاری اجرای نازک کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.64 ( 7 نظر)

۱۶ نظر

 1. عایق کاری با رنگ نانو چند سال دوام دارد؟

 2. کیان طبیب زاده

  هزینه انجام عایق کاری نانو و اپوکسی چقدره؟!

 3. استفادە از پشم شیشە و پشم سنگ برای عایق کاری رطوبتی پیشنهاد میشه ؟

 4. سلام ، هزینه کردن برای انجام عایق کاری بعدا باعث صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی میشه عایق کاری حرارتی رو حتما میخوام که انجام بدم و بسته به شرایط وهزینه عایق کاری صوتی ، نانو و اپوکسی هم میخوام بپرسم بهترین مرحله برای اجرای عایق کاری ساختمانی چه مرحله ای از ساخت و ساز هست که سروقت مراجعه کنم ساختمان هنوز ساخته نشده ؟؟!!!

 5. سلام عایق کاری چقدر طول میکشه؟

 6. با اجازه از این مطلبتون درباره عایق کاری تو تحقیقم استفاده کردم

 7. ممنون از مطلب مفیدتون.

 8. سلام هزینه ایزوگام پشت بام حدودا چقدر میشه؟ حدود ۱۰۰ متر مربع

 9. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مجموعه خوب عمران مدرن
  سوالی از خدمتتان داشتم، ممنون میشوم پاسخگو باشید
  آیا پس از ساخت سازه و نازک کاری، امکان عایق کاری وجود دارد؟ عایق کاری انحام شده در ساختمان متاسفاته ضعیف هست و به شدت ساختمان پرت حرارتی دارد با اینکه نوساز لست
  با احترام
  علی اصغر مبتکر

 10. سلام. من میخوام استخر خونمون رو عایق کنم، هزینه‌ش متری چنده؟