استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

طرز کار اسانسور هیدرولیکی

طرز کار اسانسور هیدرولیکی
طرز کار اسانسور هیدرولیکی

طرز کار اسانسور هیدرولیکی بر اصول نیروی هیدرولیکی سیال ها استوار است. آسانسورهای هیدرولیکی تنها چند دهه پس از آسانسورهای کششی اختراع شدند و مزایای متعددی نسبت به آسانسورهای کششی به همراه آوردند. راندمان انرژی و دوام بالا تنها دو مورد از مزایایی است که صاحبان ساختمان با نصب آسانسور های هیدرولیک تجربه کرده اند. اما طرز کار اسانسور هیدرولیکی چگونه است و برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ در ادامه به این پرسش به طور مفصل پاسخ می دهیم.

شرح طرز کار اسانسور هیدرولیکی

طرز کار اسانسور هیدرولیکی از یک مفهوم ساده پیروی می کند. این طرز کار به طور گسترده ای در صنعت ساخت و ساز محبوب شده است. آسانسور هیدرولیک با افزایش فشار سیال هیدرولیک توسط یک پمپ الکترونیکی و فشار دادن آن به داخل یک سیلندر کار می کند. فشار ایجاد شده، پیستونی که آسانسور را به سمت بالا حرکت می دهد، فشار می دهد. برای پایین آوردن آسانسور، این عمل به صورت معکوس با کاهش فشار انجام می شود و کابین آسانسور را پایین می آورد.

در طرز کار اسانسور هیدرولیکی ، ماژول جک یک جز حیاتی می باشد. این قطعه، پیستون، سیلندر و سر جک را نگه می دارد و برای عملکرد درست یک آسانسور هیدرولیک ضروری است. جک آسانسور هیدرولیک شامل انواع گوناگونی می باشد. اولین مدل، جک درون زمینی معمولی است که دقیقا همان چیزی است که از نام آن به نظر می رسد. این جک دارای یک استوانه منفرد است که در حفره ای که در زمین حفر شده قرار می گیرد. برای قرار دادن سیلندر، که برای هدایت از کابین آسانسور در هنگام بالا و پایین آمدن استفاده می شود، این حفره باید به همان اندازه که آسانسور به سمت بالا حرکت می کند، عمق داشته باشد.

طرز کار اسانسور هیدرولیکی
آسانسور هیدرولیکی با جک درون زمینی

در صورتی که یک ساختمان شرایط حفاری نداشته باشد یا مالک ملک مایل به حفاری در زمین برای جک نباشد، از یک گزینه جایگزین بیرون زمینی استفاده می شود. این جک کاملا خارج زمین نصب می شود و یک سیستم دو جکه می باشد. این دو جک در دو طرف کابین آسانسور نصب می شوند و به آن کمک می‌ کنند تا مسافتی تقریبا ۱۱ متری را طی کند.

مکان های مناسب نصب اسانسور هیدرولیکی

از آنجایی که طرز کار اسانسور هیدرولیکی شامل یک سیستم سیلندر پیستون می باشد که کابین را بالا و پایین می برد، ارتفاع آسانسورهای هیدرولیک در داخل ساختمان محدود است. این امر آسانسورهای هیدرولیک را برای کاربردهای کم ارتفاع ایده آل می کند. این آسانسورها معمولا در ساختمان های مسکونی، مجتمع های اداری کوچک و سایر سازه ها با تعداد طبقات محدود نصب می شوند.

همچنین، آسانسور هیدرولیک انتخاب خوبی برای ساختمان هایی با محدودیت فضا می باشد. آسانسورهای هیدرولیک به دلیل عدم نیاز به موتورخانه، در مقایسه با آسانسورهای کششی به فضای کمتری در بالای کابین نیاز دارند. این امر باعث می شود این آسانسورها برای ساختمان هایی با محدودیت های معماری انتخاب بهینه ای باشند.

به طور خلاصه، آسانسورهای هیدرولیک در ساختمان هایی با ارتفاع کم تا متوسط، فضای محدود، تردد متوسط و با محدودیت بودجه، بهترین انتخاب می باشند.

طرز کار اسانسور هیدرولیکی
آسانسور هیدرولیکی شیشه ای

مزایای طرز کار اسانسور هیدرولیکی

طرز کار اسانسور هیدرولیکی ، مزایا و ویژگی های منحصر به فردی با خود به همراه می آورد. این مزایا به ‌طور دقیق عبارتند از:

  • نصب نسبتا سریع تر

فرآیند نصب آسانسورهای هیدرولیکی معمولا نسبت به سایر انواع آسانسور سریع تر است. همچنین، این آسانسورها در طولانی مدت نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند.

  • هزینه نصب و نگهداری نسبتا کمتر

طرز کار اسانسور هیدرولیکی به دلیل استفاده از مکانیزم های ساده تر و عدم نیاز به موتورهای پیچیده، هزینه‌ های نصب و نگهداری آسانسور را کاهش می دهد.

  • اشغال فضای نسبتا کمتر در ساختمان

همانطور که پیش تر اشاره شد، نصب آسانسور هیدرولیکی به دلیل عدم نیاز به موتورخانه، به فضای کمتری نسبت به آسانسورهای کششی نیاز دارد.

  • سواری نرم و آرام

آسانسورهای هیدرولیک به دلیل استفاده از سیال هیدرولیک برای حرکت کابین آسانسور، جابجایی نرم و کم سر و صدایی خواهند داشت. این امر آسانسورهای هیدرولیک را به گزینه بسیار مناسبی برای محیط های مسکونی و اداری تبدیل می نماید.

  • راندمان انرژی بالا

آسانسورهای هیدرولیک مدرن از اجزا و قطعات کم مصرفی استفاده می کنند که مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی را کاهش می دهند.

  • قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان یکی از مزایای قابل توجه آسانسورهای هیدرولیک است. سیستم های هیدرولیک دارای قطعات متحرک کمتری می باشند که منجر به کاهش سایش و خرابی در سیستم آسانسور می شود. در واقع، سادگی طرز کار اسانسور هیدرولیکی ،به دوام کلی آن ها کمک می کند و احتمال خرابی های مکانیکی را کاهش می دهد.

فیلم طرز کار اسانسور هیدرولیکی

برای مطالعه بیشتر:

قانون استفاده از اسانسور برای اسباب کشی

قوانین آسانسور در آپارتمان ها

مشخصات کابین آسانسور

خدمات آسانسور در تهران

معایب آسانسور روملس

قیمت کابین آسانسور ۸ نفره

قیمت کابین اسانسور

آسانسور شیشه ای کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.23 ( 3 نظر)