استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

طرح کناف سقف

طرح سقف کناف
طراحی سقف کناف

از زمانی که پای کناف به بازار باز شد تا به امروز هزاران طرح و شیوه اجرا پدید آمده است. با توجه به علاقه ایرانیان به هنر گچبری و گچکاری ، کناف که ایده ای اروپایی بود به سرعت در ایران جا باز کرد . انواع طرح کناف سقف که به دست هنرمندان ایرانی اجرا می شود منحصر به فرد است و تنوع گسترده ای دارد. انتخاب طرح سقف کاذب کناف برای خانه های ایرانی بر اساس سبک دکوراسیون خانه دقت ویژه می طلبد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد طرح کناف سقف که در ایران امکان اجرا دارند را مرور کنیم. همچنین مدل های طرح کناف سقف پذیرایی و مراکز تجاری و آشپزخانه تا حدودی مرور می شود.

طرح کناف سقف پذیرایی
کناف سقف طرح شش صلغی

بهترین طرح کناف سقف چیست ؟

کناف نام شرکت تجاری است که دو برادر آلمانی راه اندازی کردند. در ایران کناف کاری سقف طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد و با نام همین شرکت شناخته شد. ساختار کناف این امکان را می دهد که طیف گسترده ای از طرح کناف سقف و دیوار قابلیت اجرا داشته باشد. کناف چیست و از چه اجزایی تشکیل شده و ابعاد مرسوم آن چیست؟

طرح کناف سقف
سقف چند لایه کناف

کناف در واقع از دو جزء تشکیل شده. جزء اول را با نام صفحات گچ برگ می شناسند. جزء دوم همان المان های سازه ای است. استاندارد ابعاد سقف کناف چیزی بین ۲۴۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است. ضخامت آن نیز معمولا زیر ۶ میلیمتر است و ۵.۱۲ میلیمتر ابعاد آن است. طرح کناف سقف برای اساس چالش های پروژه و جزئیات مد نظر مشتری و سبک دکوراسیون فضا انتخاب می شود.

طرح کناف سقف اتاق خواب
نورپردازی مجلل سالن پذیرایی با کناف

مدل سقف کاذب کناف

مدل کناف اتاق خواب، مدل سقف کاذب آشپزخانه و سرویس بهداشتی و طرح کناف سقف تنوع گسترده ای دارد. انتخاب انواع طرح کناف در درجه اول بر اساس کاربرد آن انجام می شود. سه نوع پانل گچی کناف در این زمینه می توان نام برد:

ساده ترین مدل انواع طرح سقف کناف با آن قابل اجرا است را با نام پنل RG می شناسند. رنگ مایل به طوسی دارد این گچ برگ پنل کناف نام برای کارهای معمولی مانند کناف فلت و دیوار قابل استفاده است.

طراح کناف سقف
طرح کناف روی دیوار سقف پذیرایی

نوع دیگر را با نام پنل MR می شناسند. این پنل بیشتر برای سرویس بهداشتی و حمام و فضاهای مرطوب کاربرد دارد. رنگ این پنل سبز رنگ است و به نحوی طراحی شده که رطوبت را دوام بیاورد.

پنل دیگر را با نام FR می شناسند. این پانل مقاوم در برابر آتش سوزی است. کناف فضاهای تجاری و بیمارستان ها و درمانگاه ها که نیاز به استانداردهای بالای ایمنی دارند ، چنین پنل هایی ایمنی بالایی در برابر حریق ایجاد خواهد کرد. رنگ این پنل معمولا قرمز است.

طرح کناف سقف آشپزخانه
نورپردازی انواع سقف های کناف

طرح کناف

طرح کناف دیوار و سقف متنوع است. بر اساس کاربرد دو دسته طرح کناف سقفی و دیواری در بازار موجود است و اگر از منظر اجرایی بررسی شود، باید بر اساس پروفیل های گالوانیزه موجود در بازار ، طرح ها را تقسیم بندی کرد. برای اجرای طرح کناف لازم است انواع ساختارها و سازه های مرتبط با کناف را شناخت. ساختارهایی مانند نبشی ، پروفیل کناف F ، پروفیل کناف U و براکت و کلیپس بیشتر در سقف کاربرد دارد و سازه های دیواری معمولا رانر و استاد دو جزء اصلی است. در ادامه بر اساس این تقسیم بندی با انواع

طرح کناف سقف
نور مخفی سقف طرح مارپیچ کناف

طرح سقف کناف

برای ایجاد طرح سقف کناف ، لازم است محدودیت های اجرایی شناخته شود. پیش از انتخاب طرح بهتر است ابزارها و سازه هایی که با آن کناف اجرا می شود را مرور کنیم. اگر قرار باشد طرح کناف سقف قابلیت اجرا داشته باشد، در گام اول باید بتوان سازه های گالوانیزه مورد نظر را در این زمینه شناخت بعضی از این ابزارهای شاسی و سازه کناف و همچنین گچبرگ در ادامه مرور شده است:

طرح کناف سقف سالن
طرح سقف کناف اطراف لوکس مجلل

کناف نبشی

نبشی به ساختاری گفته می شود که دو ضلع عمود بر هم داشته باشد. نبشی پروفیل L25 کاربرد گسترده در طرح کناف سقف دارد. برای ساخت باکس ، طرح های گرد و مواج و مارپیچ و … از کناف نبشی استفاده گسترده می شود. برای سقف فلت یا سقف کاذب کناف  و برای نقطه اتصال دیوار به سقف این ساختار کناف نبشی کاربرد دارد. کناف نبشی به صورت شاخه ای ارائه می شود. قیمت شاخه کناف نبشی به صورت عمده ارزانتر از قیمت تکی آن است.

طرح کناف سقف
طراحی ساده کناف پذیرایی

کناف پروفیل F47

کناف پروفیل F47 معمولا بهترین انتخاب برای گچبرگ است. این کناف را زیر سقف کاذب گچی به کار می برند. هم به صورت عمود بر هم و هم به صورت موازی امکان استفاده خواهد داشت. این پروفیل در زیرسازی گچ برگ نقش مهمی ایفا می کند. هنگام نصب گچ برگ را با شاسی متصل خواهد کرد. گچبرگ مستقیم روی نبشی  و ساختار F47 پیچ می شود.

کناف پروفیل U 36

این کناف به نوعی ابزار نگهدارنده شاسی باربر در کناف کاری است. در شاسی کشی های PVC و در سقف های کاذب کناف از این پروفیل استفاده گسترده ای می شود.

طرح کناف سقف پذیرایی
نور مخفی داخل سقف کناف

گچبرگ کناف

کناف را با نام گچبرگ نیز می شناسند. گچبرگ در واقع صفحات روکش داری است که در صنایع ساختمان کاربرد دارند. این محصول به شدت سبک است. ضخامت آن از ۹.۵ تا ۱۲ میلیمتر است. ابعاد آن ۱.۲ تا ۲.۴ است و امکان اجرای انواع طرح کناف با صفحات گچ برگ وجود دارد. انواع صفحات گچ برگ شامل:

  • گچ برگ کناف ضد آب
  • گچ برگ کناف ضد حریق
  • گچ برگ کناف معمولی
  • گچبرگ کناف ضد آب و ضد حریق
طرح کناف سقف
کناف هندسی مدرن سالن

طرح سقف کاذب

کناف در واقع در دسته مصالحی قرار می گیرد که با نام “دیوار خشک” می شناسند. عمر این مصالح به صد سال نمی رسد. از زمانی که پا به بازارهای جهانی گذاشته تا به امروز پیشرفت های متعددی داشته است و امکان ایجاد انواع طرح سقف کناف را به طراحان و مجریان داده است. سقف و دیوار جدا کننده ای که با نام کناف می شناسند بر خلاف ظاهر گچی که دارد، ساختاری یکپارچه و فلزی است. روی صفحات گالوانیزه ، صفحات روکش دار گچی با پیچ متصل می شوند و درزها با بتونه پر می شود. با توجه به انعطاف صفحات گالوانیزه و گچ ، می توان انتظار تنوع بالایی در میان انواع طرح سقف کاذب را داشت.

طرح کناف سقف اتاق خواب
کناف سالن غذاخوری

طرح های کناف

طرح های کناف این روزها بسیار گسترده است. دو سه کلی برای طرح های کناف می توان در نظر گرفت. طرح های یکپارچه که به صورت سراسری در سقف اجرا می شود و ساده است و جزء اصلی آن نورپردازی مخفی داخل سقف است. دسته دوم طرح های غیر یکپارچه و دکوراتیو است که به سه دسته ساده و کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می شود. دسته سوم کناف هایی است که محل اتصال سقف به دیوار را پوشش می دهد و تنها در محل اتصال لبه دیوار به سقف کاربرد دارد. بعضی طرح های کناف وجود دارد که برای پنل های دیواری کاربرد خواهد داشت.

طرح کناف سقف
طرح نورپردازی سقف کناف

طراحی سقف کناف

در ادامه طراحی سقف کناف بر اساس محل استفاده و نمونه پروژه های اجرا شده تقسیم بندی شده است. سه دسته کلی کناف یکپارچه ، کناف بخشی از سقف و کناف ترکیبی برای انواع طرح سقف کناف می توان نام برد.

طرح کناف سقف سالن
طرح مارپیچ و منحنی کناف سقف

طرح کناف سقف یکپارچه

اگر طرح به صورت یکپارچه اجرا شود طرح های کناف وافل ، کناف دکوراتیو طرح دار  و طرح کناف سقف ساده مواردی است که امکان اجرا خواهد داشت.

طرح کناف بخشی از سقف

اگر تنها بخشی از سقف کناف کار شود، دو دسته طرح سقف کناف وجود دارد. کناف هایی که تمرکز طرح بر مرکز آن است و کناف هایی که تمرکز بر حاشیه است.

طرح کناف سقف
طرح مارپیچ کناف پذیرایی

کناف مرکز سقف

طرح کناف مرکز سقف در دو دسته گوشه دار و منحنی تقسیم بندی می شود. طرح کناف سقف مستطیلی در دسته انواع گوشه دار قرار میگیرد. طرح کناف دایره ای و نیم دایره و مارپیچ در دسته انواع کناف منحنی تقسیم بندی می شود.

طرح کناف سقف پذیرایی
اشکال هندسی طرح کناف

کناف حاشیه سقف

حاشیه سقف معمولا به صورت کناف های ساده مستطیلی کار می شود. در موارد معدودی انواع منحنی و دایره ای برای این منظور استفاده خواهد شد.

طرح کناف سقف
طرح کناف مدرن اتاق خواب

مدل کناف سقفی

در بخش قبلی کناف حاشیه و مرکز سقف مرور شد. در این بخش قصد داریم انواع ترکیبی را با هم مرور کنیم که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرد است. طرح کناف سقف دو لایه ، به صورتی که لایه اول یکپارچه اجرا شده و لایه دوم روی لایه اول به صورت دکوراتیو ، معمولا در مرکز سقف کار می شود، انواعی از مدل کناف سقفی است که اجرای آن به نیروی متخصص نیاز خواهد داشت. نقش نورپردازی در انواع سقف دو لایه اهمیت بالایی دارد.

طرح نور مخفی سقف

اگر به گچبری های قدیمی ایرانی توجه کرده باشید، طرح های اطراف لامپ و لوستر پای ثابت گچبری های ایرانی است. به همین ترتیب در مورد کناف نیز معمولا اولین طرحی که باید مشخص شود، طرح کناف دور لوستر و لامپ است. با توجه به طرح های مدرن کناف سقف ، نقش نورپردازی اهمیت دو چندان پیدا کرده است.

طرح کناف سقف پذیرایی
کناف سقف سالن غذاخوری

با توجه به اینکه انواع طرح های کناف جدید معمولا به صورت دولایه و با فاصله از از هم اجرا می شود ، نور از لایه های زیرین بیرون میزند و این از داخل باکس کناف نیز بازتاب خواهد داشت. در واقع نور هم به کناف لایه زیرین و هم به بیرون تابیده می شود. در مواردی که ارتفاع سقف کناف به دلیل وجود تاسیسات زیاد است ، از ایده طرح نور مخفی داخل سقف استفاده می کنند که تا نازیبایی ارتفاع زیاد کناف پوشانده شود و جذاب به نظر بیاید. 

گالری کناف سقف

بررسی طرح کناف سقف تقسیم بندی مدون و مشخصی ندارند. معمولا بر اساس آلبوم عکسی که کناف کار به شما ارائه می دهد از میان چند طرح محدود انتخاب را انجام می دهید. البته اگر برای پروژه خود از تخصص کناف کار حرفه بهره ببرید، امکان اجرای هر کدام از انواع مدل ها و طرح هایی که در مجموعه عکس گالری کناف سقف وجود خواهد داشت. کافیست طرح را به متخصص نشان دهید و این طرح بر اساس چالش های پروژه شما مجدد تنظیم و به اجرا درآید. در واقع مشاهده مدل های متنوع تنها ایده کلی و سلیقه شما را به سازنده نشان می دهد و طراحی مجدد بر اساس پروژه مشتری باید بازتعریف شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

طرح کناف سقف
طرح کناف سقف خورشید

در این بخش نمونه هایی از سقف پذیرایی و آشپزخانه به صورت آلبوم عکس کناف پذیرایی و آشپزخانه بررسی شده است. در آخر نیز پیشنهاداتی در مورد طرح کناف سقف مغازه ارائه شده است تا طرح های متناسب با فضاهای تجاری نیز تا حدودی مرور شود.

طرح کناف سقف پذیرایی

یکی از چالش های اساسی دکوراسیون منزل ، طراحی سقف پذیرایی است. با توجه به اینکه محدودیت های وجود تاسیسات در سالن پذیرایی وجود ندارد ، کار طراح بیشتر معطوف به بحث زیبایی شناسی خواهد شد. نورپردازی و طرح کناف سقف پذیرایی تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل خواهد داشت. در ادامه مدل های متنوع طرح کناف سقف پذیرایی بررسی می شود.

طرح کناف سقف آشپزخانه
کناف سقف ترکیبی با چوب

طراحی سقف پذیرایی

از نظر سبک طرح کناف سقف، دو سبک مدرن و کلاسیک در مورد کناف وجود دارد. سبک های کلاسیک معمولا مجلل است و جزئیات بیشتری در آن رعایت شده است. سبک های مدرن معمولا جزئیات کمتری دارد، نورپردازی در آن اهمیت بیشتری پیدا می کند و اجرای آن دقت بیشتری می طلبد. انواع طرح کناف سقف ساده بیشتر سبک مدرن است. سبک های روستیک با ترکیب کناف و چوب طبیعی ایجاد می شود. سبک های مینیمالیستی را از میان طرح های کناف ساده یکپارچه میتوان یافت.

آلبوم عکس سقف کناف پذیرایی

در ادامه چند نمونه از طرح های اجرا شده به عنوان کناف پذیرایی را مرور می کنیم. اغلب این طرح ها از الگوی مستطیلی استفاده کردند. در طرح کناف سقف پذیرایی معمولا از ایده کناف حاشیه استقبال می شود. مدل های اطراف لوستر به شدت وابسته به وسعت سقف و شکل لوستر است. مدل های جدید کناف پذیرایی ، ایده های جذابی را ارائه می دهد. 

طرح کناف سقف
طرح سقف کناف کلاسیک

ایده مدل کناف پذیرایی کلاسیک و لوکس

خانه هایی که از المان های کلاسیک و مجلل برای دکوراسیون خود استفاده کرده اند، طراحی کناف پذیرایی ترکیبی انتخاب مناسبی است. در چنین طرح هایی هم از مدل های گوشه دار استفاده شده و هم از طرح های دوار. طراحی کناف پذیرایی که مدل های ترکیبی در آن به کار رفته کار راحتی نیست. چنین ایده هایی باید به وسیله متخصصان اجرا شود در غیر این صورت ظاهری شلوغ و غیراصولی پیدا خواهد کرد.

طرح کناف سقف پذیرایی
کناف مدرن مستطیلی

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

طرح کناف سقف پذیرایی مستطیلی این روزها پرطرفدارترین طرح است. از باکس های متعددی که برای قرارگیری چراغ هالوژنه نصب می شود تا طرح های پیچیده ای به صورت چند لایه اجرا می شود، مستطیل انتخابی مطمئن است. دلیل انتخاب همیشگی طرح کناف مستطیل برای پذیرایی ، ابعاد معمول پذیرایی است. با توجه به نقشه سازه معمولا بخش پذیرایی به صورت مستطیلی در می آید و برای هماهنگی سقف با فضا معمولا انتخاب طرح کناف مستطیلی برای سالن های پذیرایی ایده آل است.

طرح کناف سقف
کناف پذیرایی مدرن مستطیلی چند لایه

کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید

مدل های چند لایه با نور مخفی بعد دیگری به فضا خواهد داد. اگر سالن پذیرایی وسیعی دارید که نیاز به ارائه طرح های خلاقانه برای کناف سقف دارد، مدل های کناف چند لایه که فاصله ای با لایه های زیرین دارد را می توان جدیدترین طرح کناف سقف دانست. کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید با این ایده اجرا می شود که بعد دیگری به سقف اضافه کند و نورپردازی تنها به منظور روشن کردن فضا نباشد بلکه نور بخشی از روح معماری در فضای سازه در نظر گرفته شود.

طرح کناف سقف سالن
کناف دور لوستر لوکس

مدل سقف کناف پذیرایی دور لوستر

در صورتی که لوستر لوکس داشته باشید، به جای استفاده از سقف یکپارچه دکوراتیو، از کناف حاشیه دیوار استفاده کنید. فضای اطراف لوستر را با توجه به مدل لوستر طراحی کنید. اگر از کناف حاشیه استفاده کنید، فضای مرکزی سقف فرورفتگی خواهد داشت. چنین تغییر ارتفاعی در سقف طراحی خاص و منحصر به فردی ایجاد خواهد کرد.

طرح کناف سقف
طراحی کناف سقف ساده و شیک

مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک

مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک اجرای ساده ای ندارد. در این طرح ها باید تمایم جزئیات در نظر گرفته شود. جنمایی چراغ های داخل سقف ، نور مخفی سقف و هماهنگی با سایر اجزای محیط در مهم است. با وجود اینکه کناف پذیرایی ساده به ظاهر طراحی آسانی دارد اما توجه به جزئیات و اجرای دقیق به اندازه ای مهم است که کوچکترین اشتباه در طراحی به چشم می آید.

طرح کناف سقف اتاق خواب
طراحی سقف کناف مارپیچ لوکس

طرح کناف سالن لوکس

طرح کناف سقف مارپیچ برای خانه هایی با سقف بلند استفاده می شود. خانه های لوکس و مجلل که از المان های دکوراتیو متعددی برای تزئین آن استفاده شده باشد. مدل های مارپیچ برای خانه هایی که دوبلکس است یا طبقه اول است و سقف بلندی دارد و پنجره های سرتاسری بالکن در فضا وجود دارد جذاب تر است. برای کناف طبقات بالای برج نیز در صورتی که ارتفاع سقف اجازه دهد طرح کناف سالن لوکس ایده جذابی خواهد بود.

طرح کناف سقف
طراحی سقف کناف سالن

طرح کناف سقف سالن

سالن پذیرایی ، فضایی از خانه است که هم بیشتر برای ساکنان خانه اهمیت دارد و هم برای مهمانان. بعد از یک روز کاری، سالن پذیرایی جایی است که خانواده دور هم جمع میشوند و غذا سرو می شود و تلویزیون تماشا می کنند. این فضا باید به اندازه کافی نورانی باشد. المان های طراحی آرامش بخش باشد و بر اساس سلیقه تمامی اعضای خانواده دکور شده باشد. طرح کناف سقف سالن پذیرایی از این جهت اهمیت پیدا میکند که تغییر محسوسی در فضای سالن ایجاد خواهد کرد.

طرح کناف سقف پذیرایی
طرح کناف سقف پذیرایی مسنطیلی

طرح کناف پذیرایی

اگر از سادگی سقف سفید خسته شده اید، طراحی کناف سقف می تواند به نحوی باشد که با رنگ دیوارها هماهنگ شود. بخشی از سقف را طیف رنگ دیوارها هماهنگ کنید و این ایده را با نورپردازی حرفه ای تکمیل کنید. طرح کناف پذیرایی مستطیلی رنگی برای دکوراسیون مدرن بسیار جذاب است.

طرح کناف سقف
طرح دوار سقف پذیرایی

آلبوم عکس سقف کناف آشپزخانه

در ادامه چند نمونه از سقف های کناف کار شده برای آشپزخانه در آلبوم عکس کناف مرور شده است. در مورد هر کدام موارد محکم عنوان شده:

طرح کناف سقف آشپزخانه
کناف آشپزخانه مدرن دکوراتیو

طرح کناف آشپزخانه مدرن دکوراتیو

این طرح سراسر آشپزخانه اجرا شده است و یک کناف مکعب مستطیل فضای آشپزخانه از پذیرایی مجزا شده است. سه چراغ آویز در فواصل روی کانتر بزرگ آشپزخانه و تزیین ساده کناف به شکلی که مربع هایی با اختلاف سطح، بعد دیگری به فضا داده است، از آخرین ایده های طراحی سقف کناف آشپزخانه است. با توجه داشت که این آشپزخانه سقف بلندی داشته با یک کانتر مستطیلی بسیار طولانی با پذیرایی جدا شده است. به همین دلیل است که به جای آنکه بالای اپن طویل آشپزخانه کناف نصب شود که باعث محدودیت فضا خواهد شد، فضای سقف را یکپارچه با مدل کناف مربع طراحی شده تا سعی شود تناسب بین فضایی مستطیلی طویل این آشپزخانه رعایت شود.

طرح کناف سقف
کناف ساده آشپزخانه چهار طرفه

 مدل کناف ساده آشپزخانه چهارطرفه

فضای این آشپزخانه مربع نسبتا بزرگی است که ترجیح داده شده از کناف سقف برای مدیریت فضا استفاده شود. این سقف فضا را تا حدودی محدود می کند. نور پردازی مخفی داخل سقف کار شده است. تابش تور به اختلاف سطح، سایه روی مرکز سقف انداخته که به جذابیت فضا کمک می کند.

طرح کناف سقف آشپزخانه
تیر چوبی و کناف ساده

ترکیب تیر چوبی و کناف ساده

این آشپزخانه نسبتا بزرگ است. می توان علاقه طراح به سبک روستیک را در فضا دید. تیرهای چوبی  کابینت های این آشپزخانه نشان میدهد که علاقه به ایجاد سبک های روستیک وجود دارد اما المان های مدرن نیز به وفور دیده می شود. دو کناف کناره ساده در آشپزخانه کار شده است. این دو کناف اطراف فضا به نورپردازی کمک کرده و در کنار تیرهای چوبی کاملا هماهنگ است.

طرح کناف سقف
طرح کناف سقف گوشه

مدل طرح کناف سقف گوشه

این آشپزخانه بسیار کوچک است و بیشتر تجهیزات آن در کنج متمرکز شده است. برای زیبا سازی سقف تزئیاتی نیاز بود که فضا را کوچکتر نشان ندهد، امکان پوشاندن لوله هود را داشته باشد، امکان نورپردازی مناسب را داشته باشد و به سادگی و ارزان اجرا شود. این طرح کناف سقف امکان مناسبی فراهم کرده است که با ایجاد یک منحنی بسیار ساده کنج آشپزخانه همه این اهداف را تامین کند.

طرح کناف سقف سالن
سقف آشپزخانه یکپارچه مخفی

طرح کناف سقف یکپارچه نور مخفی

این سقف کناف آشپزخانه یکی از مدرن ترین و زیباترین طرح های مد سال است. با توجه به استفاده از هود جزیره ای لازم بود که سقف کناف کار شود. طرح کناف هود جزیره ای به نحوی کار شده که به هیچ عنوان جلب توجه نکند. حتی نورپردازی سقف کاذب به صورت کاملا مخفی فضا را روشن کرده است. این نور مخفی در کناف آشپزخانه به صورت مستطیلی طراحی شده که نظم ویژه ای به فضا داده است. این ایده کناف در دسته ساده و مدرن قرار میگیرد.

طرح کناف سقف
جدیدترین طرح کناف سقف

طرح کناف سقف بلند

این آشپزخانه سقفی بسیار بلند دارد که در قسط انتهایی آن پنجره هایی رو به آسمان است. اگر این سقف بلند به حال خود رها می شد و سقف کاذب روی آن نصب نمی شد، بلندی سقف و ناهماهنگی آن با فضا بسیار آزار دهنده بود. از طرفی نور و وسعتی که سقف بلند به ارمغان می آورد نباید محدود شود. به همین دلیل است که لازم بود این سقف به شیوه ای کار شود که از نور و وسعت و زیبایی بلندی سقف استفاده شود و نظم فضا و محصور شدن آشپزخانه نیز اجرایی شود. این ایده که اجازه بلند بودن بخشی از سقف داده شده بسیار کاربردی و خلاقانه است.

طرح کناف سقف آشپزخانه
کناف سقف کاذب کنار پنجره

طرح سقف کناف آشپزخانه روبروی پنجره

بسیاری از افراد تصور میکنند اگر قرار به نصب کناف باشد باید تمامی سقف کار شود یا حتما باید طراحی منحصر به فرد و پیچیده ای کار شود تا جذابیت داشته باشد. چنین تصوری غلط است. طرح کناف سقف باید بر اساس نیازهای فضا ترسیم شود. در این فضا کافی بود که فضای روبروی پنجره و بالای یخچال و به قرینه آن فضای روبرو با کناف محدود شود که هم نورپردازی مناسبی ایجاد شود و هم فضا را منظم کند. با این دو کناف ساده، تغییرات مشخصی در فضا ایجاد شده است.

طرح کناف سقف
کناف سقف کاذب مراکز تجاری

طرح کناف سقف مراکز تجاری

طرح کناف سقف مراکز تجاری و خرید از المان های مهم سازه های تجاری است. در صورتی که سقف مراکز تجاری به درستی طراحی شود و اجرا دقیق انجام شود، امکان نورپردازی های خلاقانه وجود خواهد داشت. به مراکز تجاری باید بیش از مراکز مسکونی از نظر نورپردازی توجه کرد. بنابراین لازم است طراحی کناف سقف مغازه و مراکز تجاری را به افراد خبره واگذار کنید.

طراح کناف سقف پذیرایی
طرح کناف برای مغازه

طرح کناف سقف مغازه

برای طرح کناف سقف مغازه و رستوران ها امکان استفاده از رنگ های متفاوت وجود دارد. برای رستوران ها رنگ های سبز و زرد و نارنجی ایده آل و آرامش بخش است. مغازه های خرید لباس با رنگ های طوسی و آبی فضای جذابی خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم برای طراحی سقف های مغازه ها کمی ریسک پذیر باشید.

طرح کناف سقف
جدیدترین طرح کناف سقف

لیست قیمت کناف ۱۴۰۱

با توجه به نوسانات چند ماه اخیر در قیمت ها لازم است برای دریافت لیست قیمت کناف ایران ۱۴۰۱ با شماره کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید و شرح پروژه را اعلام کنید. ابتدا حجم پروژه باید مشخص شود اگر نیاز به طراح و معمار دارید، سفارش را ثبت کنید تا طراحی مطابق با نیاز شما انجام شود. اگر دقیقا طرح اجرایی کناف مشخص است، استعلام قیمت کناف سقف توسط کارشناسان مربوطه به شما اعلام خواهد شد.

انواع سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، سقف کاذب تایل گچی ، اجرای سقف کشسان ، اجرای آسمان مجازی ، سقف کاذب مشبک و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

سقف کشسان

آسمان مجازی

سقف کاذب گچی

سقف کاذب اتاق خواب

سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف کاذب آشپزخانه

سقف متحرک

نورپردازی سقف

کناف سقف آشپزخانه

سقف کناف

نورپردازی سقف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 نظر)