استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سقف کشسان

سقف کشسان
سقف سه بعدی

سقف‌ها در طول تاریخ معماری و ساخت و ساز، همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند. چه از نظر سازه‌ای و نحوه اجرا چه از نظر زیبایی و نقش آن‌ها در دکوراسیون و طراحی داخلی، از سقف‌های مرتفع و پر نقش و نگار قرون گذشته گرفته تا سقف‌های کاذب امروزی، به کمک نماهای داخلی می‌آیند. سقف‌ کشسان از جمله سقف‌های کاذب است که با نام سقف باریسول یعنی اولین شرکت تولید و عرضه کننده آن نیز شناخته می‌شود.

سقف باریسول، به صورت تزیینی به سقف اصلی نصب می شود و در دکوراسیون داخلی نقشی اساسی ایفا می‌کند. به نوعی پوشش داخلی سقف است برای زمانی که به منظور زیبایی و الزامات عملکردی، نیاز به اجرای سقف کاذب داریم.

سقف کشسان
سقف کشسان

مزایای استفاده از سقف کشسان

طبیعتا، اجرای سقف کشسان مزایایی دارد که کارفرمایان و سازندگان ساختمانی را به سمت استفاده از این نوع سقف سوق می‌دهد.

قبل از هرچیز مقاومت در برابر تحمل بار سقف کشسان به نسبت زیاد است، چیزی در حدود ۲۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع و وزن آن بسیار کم است که این مورد از عمده مزایای سازه‌ای یک سقف محسوب می‌شود. از طرفی، ایمنی سقف کشسانی به نسبت بالاست، به گونه‌ای که در سوانح آسیب نمی‌بیند. الکتریسیته را در خود جمع نمی‌کند، در برابر X-Ray مقاوم است. در آتش‌سوزی شعله‌ور نشده و نقشی در گسترش آتش ندارد.

سقف باریسول
سقف باریسول

سقف سه بعدی اپوکسی نیازهای طراحی داخلی را برطرف نموده و با قابلیت خلاقیت در ارائه طرح‌های پیشنهادی به نیاز افراد در زمینه تنوع طرح پاسخ می‌دهد. برای مثال طرح پارچه‌ها متفاوت است و افراد می‌توانند طرح دلخواه خود را نیز سفارش دهند و امکان اجرای انواع نورپردازی در زمینه سقف باریسول وجود دارد. البته با چاپ تصویر بر روی پارچه سقف تا حدودی از قابلیت کشسانی سقف کاسته می‌شود.

سقف کشسان انعطاف‌پذیری مناسبی دارد و در برابر ضربه نیز مقاوم است. از طرفی آکوستیک بوده و در محیط‌هایی که نیاز به عایق صدا دارند به خوبی عمل می‌کند.

شاید از جمله موارد بسیار مهم و جذاب در رابطه با این نوع سقف، قابلیت نصب آسان و سریع آن باشد. در واقع روش نصب سقف کشسانی راحت بوده و کثیفی و آلودگی خاصی نیز برجای نمی‌گذارد. جدا کردن سقف باریسول نیز سختی چندانی ندارد و به راحتی می‌توان آن را جدا کرد و حتی به محیطی دیگر انتقال داد. به این صورت که ریل‌ها را از سقف جدا نموده و در محل جدید نصب می‌نمایند و سپس پارچه را در ریل جای می‌دهند. این سقف‌ها قابلیت شست‌وشو نیز دارند.

طرح های سقف کشسان
سقف کشسان طرح کهکشان

با توجه به مکان و فضای مورد استفاده، سقف کشسان قابلیت اجرا در تمام فضاها را داشته و برای انواع سقف‌ها نیز پاسخگو است.

از موارد اصلی که سقف کشسانی در آن ایفای نقش به‌ سزایی دارد نقش پوششی آن است! یعنی پوشش تاسیسات سقف اصلی که از عمده مسائل چالش برانگیز در معماری است.

این نوع سقف در تنظیم شرایط محیطی نیز عملکردی بهینه دارد. به صورتی که اتلاف انرژی را به حداقل می رساند و رطوبت و حرارت را به درستی هدایت می‌نماید. عایق رطوبتی بوده و برای محیط‌های مربوط مناسب است.

ضد گرد و غبار بودن و ضد باکتری بودن آن‌ نیز از مزایای جالب توجه است.

سقف کشسان برخلاف انواع دیگر سقف کاذب مانند کناف، pvc و آسمان مجازی، به آویز نیازمند نبوده و با یک ریل و یک غشا نگه داشته می‌شود.

مواد استفاده شده در ساخت باریسول، مواد بازیافتی و غیر سمی است. در نتیجه آسیب زیست محیطی ندارد و برای طبیعت مخاطره‌‌انگیز نیست.

مصالح به کار رفته

این نوع سقف متشکل از یک قاب و پارچه است که جنس‌های آن‌ها متفاوت می‌باشد. قاب‌ها پروفیل‌های ریلی هستند که پارچه مورد نظر در آن‌ها قرار می‌گیرد. این پارچه اغلب از جنس pvc است که ضخامتی بسیار کم دارد، در حداکثر مقدار، ۱mm است. در رابطه با قاب‌ها، قاب‌های پی وی سی و آلومینیومی به علت راحتی اجرای انواع سقف با آن‌ها، متقاضیان بیشتری دارند.

روش نصب سقف کشسان

حداقل عمق مورد نیاز برای نصب سقف کشسان سه تا چهار سانتی‌متر می‌باشد و باید به فضای لازم برای سایر تاسیسات زیر سقف نیز توجه کرد. پارچه را به میزان مورد نیاز بخرید و تخمین دقیقی از برش آن داشت. در مرحله اول، ریل‌ها به منظور قاب‌بندی دور تا دور دیوار نصب می‌شوند.

طرح های سقف کشسان
نصب سقف کشسان

محل نصب ریل‌ها با در نظر گرفتن موارد متعددی مشخص می‌شود، که با توجه به آن‌ها محل نصب علامت‌گذاری و خط کشی می‌شود. بعد از این مرحله اگر ملزم به نورپردازی سقف کشسان هستید، با توجه به بک لایت بودن و یا آپلایت بودن نورپردازی، اقدامات مربوط به سیم‌کشی و یا جایگذاری عناصر نورپردازی انجام می‌شود. رنگ نورپردازی نیز با توجه به عناصر موجود در طرح و فضا مشخص می‌شود.

سپس زوایای تیز و هرجایی که امکان پاره کردن پارچه را داشته باشد پوشانده می‌شود. به عبارتی با پوشاندن درزها و لبه‌های تیز، پارچه از گزند خراش مصون می‌شود.

در مرحله بعد جت هیتر سقف کشسان وارد عمل شده و با حرارات دادن به پارچه کشسانی باعث نرم شدن و باز شدن آن می‌شود. پارچه در فاصله یک متری هیتر قرار می‌گیرد و حرارت به صورت یکنواخت در آن توزیع می‌شود. به هنگام نصب سقف کشسان، محدوده سقف را به اندازه ۷ درصد کوچکتر برش می‌دهند و به وسیله جت هیتر آن را حرارت می‌دهند. در نتیجه این عمل پارچه کش آمده و روی سقف به طرز مناسبی فیت می‌شود.

طرح سقف کشسان
جت هیتر سقف کشسان

سپس کناره‌های پارچه به گیره‌های آویزان در چهار گوشه سقف متصل می‌شود. بعد از آن ابتدا گوشه‌ها به صورت ضربدری به ریل‌ها متصل می‌شوند. سپس به سراغ وسط اضلاع رفته و باز هم به صورت ضربدری هر یک را با کاردک مخصوص در جای خود متصل نموده و آنقدر این عمل تکرار می‌شود تا کل پارچه در پروفیل یا قاب مورد نظر جای بگیرد. در آخر نیز باید سطح قاب‌ها با نوار درزگیر پوشانده شوند.

پارچه حرارت داده شده توسط جت هیتر سقف کشسان بعد از این مراحل به حال خود رها می‌شود تا به آرامی شروع به سرد شدن، محکم شدن و قوام گرفتن کند.

طرح سقف کشسان

قیمت سقف کشسان

قیمت سقف کشسان به نوع pvc به کار رفته در آن و قیمت پارچه سقف کشسان مرتبط است. از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت می‌توان به متراژ مورد نظر، نوع نورپردازی و یا طرح درخواستی اشاره کرد.

در نظر داشته باشید برای تهیه انواع مرغوب سقف کشسانی یا سقف سه بعدی اپوکسی، بهترین کار مراجعه به متخصصین این امر و دریافت مشاوره از افراد باتجربه و با سابقه در این زمینه است.

انواع سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب اتاق خواب تقسیم بندی می شود. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به کناف کاری سقف ، سقف کاذب مشبک ، انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، سقف کاذب تایل گچی ، اجرای آسمان مجازی و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

سقف کاذب پی وی سی سرویس بهداشتی

سقف اتاق خواب

کناف سقف آشپزخانه

سقف کاذب گچی

سقف متحرک

آسمان مجازی

سقف هال

نورپردازی سقف

سقف سرویس بهداشتی

سقف آشپزخانه

جکوزی قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.07 ( 6 نظر)

۲۱ نظر

 1. سقف کشسان رو پارچه اجرا میشه؟

 2. سقف کشسان به صورت سه بعدی یا تخت اجرا میشه و فقط ظاهرا سه بعدی معلومه؟

 3. شادمان اصفهانی

  سقف کشسان رو چقدر برای استفاده اون در خونه پیشنهاد میدید ایا با استفاده از این سقف نور خونه کاهش پیدا نمیکنه یا مصرف و هزینه برق بالا نمیره؟

 4. برا کارگاه نجوم میخواستم از سقف کشسان طرح کهکشان استفاده کنم اگر امکان داره میخواستم با چند نفر از دیزاینر های عمران مدرن صحبت کنم و ازشون مشاوره بگیرم که این طرح باید به چه شکل اجرا بشه

 5. برای چه فضاهای از خانه میشه از سقف کشسان استفاده کرد

 6. سلام بعد از نصب سقف کشسان نور پردازی برای اون فضا چطوری انجام میشه چون نمیشه که لامپ یا لوستر رو روی سقف کشسان وصل کرد؟

 7. سقف کشسان برای چه فضایی مناسب نیست و معمولا استفاده نمیشه ؟

 8. سقف باریسول از انواع سقف کشسان که تصاویری از اون هم در مطالب قرار داده شده خیلی زیباست ممنون میشم در مورد این مدل بخصوص از سقف کشسان بیشتر توضیح بدید !!

 9. سقف کشسان در رنگ های روشن بسیار زیباتر از رنگ های تیره هستش و اینکه برای فضای سرویس بهداشتی و اتاق خواب نوجوان یا کودک خیلی مناسب تر از کناف هستش !!

 10. سقف کشسان چقدر تفاوت قیمت با کناف داره و از‌ چە جنسیە

 11. سلام ، سقف کشسان طرح آسمان که در ترکیب با کناف در یکی از عکس های مطلب قرارداده شده واقعا قشنگه!

 12. همە ی انواع سقف کشسان عایق صدا هستن ؟

 13. سلام سقف کشسان قابلیت شستوشو داره؟

 14. مطالب خوبی راجع به سقف کشسان و کلا سقف دارید

 15. سقف کشسان با سقف باریسول فرق داره؟ واقعا طرحایی که گذاشتین خیلی قشنگن

 16. برای سرویس بهداشتی هم میتونیم از سقف کشسان استفاده کنیم؟

 17. خیلی مطلب مفیدی بود ممنون