استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی پیش ساخته

گچ از رایج ترین مصالحی است که به عنوان رویه نهایی سقف مورد استفاده قرار می گیرد. در بین سقفهای کاذب نیز، سقف کاذب گچی از پرکاربردترین انواع سقف کاذب محسوب می گردد که به صورت سقف کاذب تایل گچی ، کناف و رابیتس قابل اجرا است. از آنجایی که در حالت عادی گچ در برابر رطوبت مقاوم نمی باشد، از این رو بهتر است که از سقف کاذب گچی در محیط های غیر مرطوب استفاده شود. عمران مدرن مجری انواع سقف کاذب گچی با بهینه ترین قیمت می باشد.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی

قیمت سقف کاذب گچی

اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت سقف کاذب گچی ، نوع آن می باشد. بدیهی است که قیمت سقف کاذب تایل گچی با کناف متفاوت می باشد. به طور کلی معمولا قیمت تایل گچی سقف کاذب از کناف ارزان تر است. همچنین قیمت سقف کاذب گچی رابیتس بیشتر از کناف می باشد.

طرح های سقف کاذب گچی
طرح مدرنی از سقف کاذب گچی

هر یک از این انواع سقف کاذب گچی خود به دسته های دیگری تقسیم بندی می گردند که این عامل موجب متغیر بودن قیمت آنها می شود. به طور مثال در سقف کناف ، ورق کناف ضد حریق و ضد رطوبت گران تر از نوع ساده آن می باشد. در نوع تایلی نیز ، قیمت تایل های آکوستیک نسبت به انواع ساده و روکش دار بیشتر است.

سقف کاذب گچی ساده
کناف گچی سقف

متراژ کار نیز بر روی قیمت اجرای سقف کاذب گچی موثر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن، می توان به اجرت کار اشاره نمود. طرح های سقف کاذب گچی نیز متنوع بوده و هزینه پیاده سازی آنها با یکدیگر متفاوت است.

انواع سقف کاذب گچی

همان طور که بیان شد، انواع سقف کاذب گچی را می توان به سه دسته سقف کاذب تایل گچی ، کناف و سقف کاذب رابیتس تقسیم بندی نمود. در ادامه به معرفی این سه نوع پرداخته شده است.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی و نورپردازی آن

سقف کاذب تایل گچی

سقف کاذب تایل گچی نوعی سقف کاذب گچی پیش ساخته می باشد که تایل های آن در ابعاد ۶۰×۶۰ ساخته می شوند. این نوع سقف کاذب عموما در اماکن اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. تایل های گچی با روکش PVC و به صورت ضد آب و ضد رطوبت نیز در بازار عرضه می گردند. از انواع دیگر آن می توان به تایل های گچی آکوستیک اشاره نمود. این تایل ها حفره هایی درون خود دارند و باعث جلوگیری از پخش صدا می شوند.

سقف کاذب تایل گچی
سقف کاذب تایل گچی

با توجه به موارد ذکر شده، به طور کلی می توان تایل های گچی را در انواع ساده ، روکش دار و آکوستیک دسته بندی کرد. از نظر طرح نیز دارای انواع مختلفی همچون طرح حصیری ، سفید ساده ، با سوراخ های منظم و نامنظم ، پانچ مربع و … می باشد.

اجرای سقف کاذب گچی
اجرای سقف کاذب گچی

قیمت تایل گچی سقف کاذب در سال ۱۴۰۱، چیزی در حدود ۴۹۰۰۰ تومان تا ۶۵۰۰۰ تومان در متر مربع می باشد. اما در حال حاضر با نوسانات نرخ ارز این قیمت ها نیز تغییر یافته و برای اجرای سقف کاذب تایل گچی باید از قیمت های دقیق آن اطمینان حاصل نمود. به طور کلی قیمت تایل های گچی ساده ، ارزان تر از سایر انواع می باشد.

از مزیت های اجرای سقف کاذب تایل گچی ، قابلیت دسترسی به بالای سقف می باشد. همچنین نصب این تایل ها بسیار آسان بوده و سرعت اجرای آن نیز بالا است. برای نورپردازی سقف کاذب تایل گچی عموما از هالوژن های توکار استفاده می شود.

سقف کاذب تایل گچی
نصب آسان تایل های سقف کاذب گچی

سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف نوع دیگری از سقف کاذب گچی پیش ساخته می باشد. به منظور کناف کاری سقف ، ابتدا زیرسازی فلزی سقف انجام شده و پس از آن پنل های گچی پیش ساخته بر روی آن نصب می گردد. این سقف وزن بسیار کمی داشته و جایگزین مناسبی برای سقف های کاذب رابیتس و گچ است. همچنین در مقایسه با سقف های رابیتس ، مقاومت آن در برابر زلزله بیشتر خواهد بود. سهولت و سرعت بالای اجرا از دیگر مزیت های آن می باشد.

سقف کاذب گچی پیش ساخته
سقف کناف اتاق خواب

به کمک سقف کاذب کناف می توان انواع طرح ها ( با خطوط منحنی و مستقیم) ، سبک ها (مدرن، ساده و …) و نورپردازی های مختلف را پیاده سازی نمود. کناف دارای انواع ساده ، ضد حریق ، ضد رطوبت و ورق ضد حریق و ضد رطوبت می باشد که بر این اساس قیمت آنها متفاوت می باشد.

سقف کاذب گچی
کناف سالن پذیرایی

سقف کاذب رابیتس

از قدیمی ترین انواع سقف های کاذب گچی ، رابیتس است که در ساخت آن از توری رابیتس ، گچ و میلگرد استفاده می شود. سقف کاذب رابیتس نسبت به سایر انواع سقف کاذب گچی پیش ساخته وزن بیشتری دارد. اما در مقابل از قیمت مناسب تری برخوردار بوده و ارزان تر است. همچنین تنوع طرح های سقف کاذب گچی در این نوع از سقف کاذب بالا است.

سقف کاذب با گچ
سقف کاذب گچی رابیتس

سقف کاذب گچی پذیرایی

از پر استفاده ترین انواع سقف کاذب برای سالن پذیرایی ، سقف های کاذب گچی می باشند. زیرا میزان طرح پذیری آن بسیار بالا بوده و می توان سبک ها و طرح های مختلفی را به کمک این نوع سقف کاذب پیاده سازی نمود.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی پذیرایی

در اجرای سقف کاذب گچی پذیرایی می توان از تایل های پیش ساخته نیز استفاده کرد.

سقف گچی
قابلیت پیاده سازی طرح های مختلف در سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی اتاق خواب

اتاق خواب نیز از دیگر مکان هایی است که می توان از سقف کاذب گچی برای دکوراسیون آن استفاده نمود. در سبک های مدرن می توان بخشی از دیوار را به سقف متصل کرده و زیبایی اتاق خواب را دوچندان نمود.

سقف کاذب گچی
سقف کناف مدرن اتاق خواب

از مزایای اجرای این نوع سقف ، قابلیت رنگ پذیری آن می باشد. این موضوع به ویژه در سقف کاذب اتاق خواب کودک بسیار حائز اهمیت است. از دیگر مزیت های آن که موجب افزایش تمایل به اجرای سقف کاذب گچی در اتاق خواب شده است، امکان نورپردازی زیبا و متنوع می باشد.

طرح های سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی اتاق خواب

سقف کاذب گچی سرویس بهداشتی

به منظور نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی گچی بهتر است از تایل های پیش ساخته استفاده نمود. بدین منظور تایل های گچی مقاوم در برابر رطوبت بهترین گزینه می باشند.

سقف کاذب گچی ساده
استفاده از تایل های گچی با روکش PVC در سقف کاذب سرویس بهداشتی

میزان رطوبت در سرویس بهداشتی و حمام بسیار بالا بوده و استفاده از تایل های گچی ساده سبب می گردد که این تایل ها در زمان کوتاهی کارایی خود را از دست دهند.

سقف کاذب گچی ساده
سقف کاذب گچی سرویس بهداشتی

سقف کاذب گچی آشپزخانه

مدل کناف سقف آشپزخانه ظاهری شکیل و زیبا به فضا می بخشد. برای اجرای این سقف می توان از کناف سقف آشپزخانه با طرح خمیده و گرد استفاده کرده و بر زیبایی آن افزود.

طرح های سقف کاذب گچی
کناف سقف آشپزخانه

همچنین کناف سقف آشپزخانه را می توان در ترکیب با سایر مصالح نیز اجرا نمود. برای مثال، اجرای کناف سقف آشپزخانه به صورت ترکیبی با چوب از محبوب ترین آنها به شمار می آید.

سقف کاذب گچی
ترکیب کناف و چوب در سقف کاذب آشپزخانه

سقف کاذب گچی رنگی

به منظور اجرای سقف کاذب گچی ، می توان از رنگ های مختلفی استفاده کرد. این موضوع موجب ایجاد حس نشاط و سرزندگی در بیننده می گردد. به طور کلی سقف کاذب گچی رنگی ، عموما در مهد کودک ها ، محیط های پزشکی و کلینیک ها ، ساختمان های اداری و … اجرا می شود؛ اما در ساختمان های با کاربری های مسکونی و به ویژه اتاق کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی رنگی اتاق کودک

گچ خاصیت رنگ پذیری بالایی داشته و به راحتی می توان با عملیات رنگ کاری ، رنگ های زیبا و متنوعی در آن ایجاد نموده و یا حتی به راحتی رنگ قدیمی آن را تغییر داد. بدین منظور می توان در اتاق های مختلف منزل از رنگ های خاصی استفاده کرد. به طور مثال در رنگ کاری سقف کاذب گچی آشپزخانه عموما از رنگ های روغنی استفاده شده و برای پذیرایی نیز می توان از رنگ های مات استفاده نمود.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی رنگی سالن پذیرایی

علاوه بر این می توان از نورهای رنگی نیز برای زیباتر و رنگی دیده شدن سقف نیز استفاده نمود. این نوع نورپردازی ها امکان ایجاد رنگ های مختلف و یا تغییر رنگ سقف با تعویض لامپ های مورد استفاده را به راحتی فراهم می نماید.

کناف گچی سقف
سقف کاذب گچی با نورپردازی رنگی

سقف کاذب گچی مدرن

از آنجایی که دکوراسیون اکثر خانه های امروزی به صورت مدرن طراحی شده است، نصب سقف کاذب گچی با سبک و سیاق مدرن ، از پرکاربردترین روش های اجرای این نوع سقف ها می باشد.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی مدرن و نورپردازی آن

در سبک مدرن ، امکان اجرای طرح های مختلف و زیبا وجود داشته و می توان با نورپردازی های مناسب، زیبایی دوچندانی به آن بخشید.

طرح های سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی مدرن سالن پذیرایی

سقف کاذب گچی ساده

سقف کاذب گچی ساده در کنار سبک مدرن از طرفداران خاصی برخوردار است. زیرا این سبک از سقف کاذب در عین سادگی ، با صرف هزینه کمتری ، زیبایی خاصی به فضای اتاق و منزل می بخشد.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی ساده سالن پذیرایی

به منظور نورپردازی سقف کاذب گچی ساده می توان از انواع نورپردازی های توکار ، روکار و … استفاده نمود.

سقف کاذب گچی ساده
سقف کاذب گچی ساده

سقف کاذب گچی لوکس

در سبک لوکس که با کناف اجرا می شود، غالبا از طرح های منحنی استفاده می گردد.

سقف کاذب با گچ
سقف کاذب گچی لوکس

زرق و برق این سبک از سقف کاذب گچی ، بیشتر از سایر انواع بوده و برای نورپردازی آن معمولا از لوستر استفاده می شود.

سقف کاذب گچی
سقف کاذب گچی لوکس سالن پذیرایی

نورپردازی سقف کاذب گچی

نورپردازی مناسب موجب تکمیل زیبایی سقف کاذب می شود. از این رو، انتخاب و اجرای درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین منظور می توان متناسب با سبک طرح های سقف کاذب گچی ، متناسب ترین روش نورپردازی را انتخاب نمود.

سقف کاذب گچی
نورپردازی سقف کاذب گچی

به طور مثال استفاده از لوستر در سبک های کلاسیک و لوکس ، بهترین انتخاب برای نورپردازی سقف کاذب پذیرایی گچی می باشد. اما نورپردازی در سبک مدرن بیشتر به سمت استفاده از هالوژن و نور مخفی متمایل است.

انواع سقف کاذب گچی
نورپردازی سقف کناف

انواع سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب آشپزخانه ، پذیرایی ، سرویس بهداشتی و اتاق خواب تقسیم بندی می شود. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به سقف کاذب مشبک ، انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، اجرای سقف کشسان ، اجرای آسمان مجازی و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

سقف کاذب پی وی سی سرویس بهداشتی

سقف کناف

سقف کشسان

کناف سقف آشپزخانه

آسمان مجازی

سقف اتاق خواب

نورپردازی سقف

سقف متحرک

سقف آشپزخانه

سقف هال

سقف سرویس بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 نظر)

۱۸ نظر

 1. سقف کاذب گچی همان کناف است یا سقف گچبری رو میگن؟

 2. ممنون از تصاویر سقف کاذب گچی که گذاشتیید خسته نباشید

 3. بنده قبلا برای خونه از سقف کاذب گچی استفاده کردم اما به دلیل مقاومت کم سازه در اثر برخورد شی به اون سقف پایین ریخت میخواستم بدونم راهی برای افزایش مقاومت گچ در برابر ضربه وجود داره

 4. سلام اکثر سقف های کاذب گچی که من دیدم بارنگ سفید کار شدن و نورپردازی اون ها رنگی بوده ، میخواستم بدونم آیا میشه خود سقف کاذب رنگی باشی مثلا گچ رنگی داریم که با گچ رنگی کار بشه یا باید رنگ بشه؟؟
  سقف کاذب گچی رنگی همراه با نورپردازی جلوه زیبایی داره !

 5. سقف کاذب گچی برای فضای راه پله یا پارکینگ استفاده میشه؟

 6. بیشترین استفاده و درخواست رو کدوم نوع سقف کاذب داره

 7. سلام سقف کاذب گچی مدل کناف برای سقف اتاق های کوچیک هم امکان نصب داره یا مساحت معینی برای امکان نصب سقف کاذب گچی وجود داره؟؟

 8. تنوع کاری سقف کاذب گچی کم بنظر میاد . همینطوره ؟

 9. سقف کاذب کناف چه مزیت هایی دارد ؟

 10. هزینه اجرای سقف کاذب گچی سرویس بهداشتی چقدر است؟

 11. سقف کاذب کچی بهتره یا چوبی ؟

 12. سقف کاذب گچی برای چه محیط هایی قابل استفاده است؟

 13. سلام خسته نباشید لیست قیمت محصولات رو از کجا بردارم.

 14. عالی بود تشکر از تصاویر و مطالب خوبتون