بهترین قیمت بتن
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب سالن پذیرایی

سقف کاذب به عنوان پوششی بر روی سقف اصلی ساختمان اجرا می گردد. این نوع سقف در اتاق های مختلف منزل قابل اجرا بوده و از این رو به انواع سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و … دسته بندی می شود.

سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی

سالن پذیرایی از مهم ترین بخش های یک ساختمان بوده که دکوراسیون و زیبایی آن همواره مورد توجه قرار داشته است. با اجرای سقف کاذب برای پذیرایی ، دستیابی به این هدف به راحتی امکان پذیر می گردد. بدین منظور می توان از انواع سقف کناف پذیرایی ، سقف کاذب پذیرایی مدرن ، سقف کاذب ساده برای پذیرایی ، سقف پی وی سی پذیرایی و … بهره جست. شایان ذکر است که علاوه بر زیباسازی فضا ، سقف کاذب به عنوان پوششی برای کابل های برق ، شیر آلات و تاسیسات آب و گاز و … عمل می کند. همچنین می توان از آن برای عایق نمودن صوتی و حرارتی سقف نیز بهره جست. اجرای سقف کاذب موجب کاهش ارتفاع سقف می گردد.

سقف کاذب پذیرایی
طرح های متنوع سقف کاذب پذیرایی

از نظر جنس مصالح مورد استفاده در اجرای سقف کاذب پذیرایی می توان آن را به انواع سقف کاذب پذیرایی گچی ، سقف کاذب پذیرایی چوبی ، سقف کاذب پذیرایی طلقی و … دسته بندی نمود. از سوی دیگر نیز بر اساس سبک طراحی به انواع مدرن ، ساده و لوکس تقسیم بندی می گردند.

مدل سقف کاذب پذیرایی
طرح و نورپردازی متنوع سقف کاذب پذیرایی

سقف کناف پذیرایی

سقف کناف از جمله سقف های کاذبی است که در سالن پذیرایی اجرا می گردد. در ساخت این سقف از صفحات گچی پیش ساخته با روکش گچی ، چوبی و … استفاده می شود که به سازه های فلزی گالوانیزه پیچ می شوند. سقف کناف پذیرایی نسبت به سایر سقف های کاذب وزن کمتری داشته و به راحتی قابل نصب و اجرا می باشد.

مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کناف پذیرایی

در این نوع سقف به راحتی می توان از انواع نورپردازی های توکار ، روکار و نور مخفی استفاده کرده و زیبایی دو چندانی به سقف کناف پذیرایی بخشید.

مدل سقف کاذب پذیرایی
نورپردازی سقف کناف پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی چوبی

به طور کلی استفاده از چوب در دکوراسیون منزل موجب القای حس گرم و دلپذیر به بیننده می شود. سقف کاذب پذیرایی چوبی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی چوبی و نورپردازی آن

می توان این نوع سقف را تنها در بخشی از فضای سقف پذیرایی و یا تمام آن به کار برد. همچنین ترکیب آن با سقف های کاذب گچی ، شیشه ای و … جلوه ای بی نظیر به فضای خانه می بخشد.

سقف کاذب جدید پذیرایی
اجرای سقف کاذب چوبی در بخشی از فضای سقف پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی رابیتس

این دسته ، از قدیمی ترین انواع سقف های کاذب به شمار می آیند که برای اجرای آن از رابیتس ، میلگرد ، گچ و … استفاده می گردد. اگرچه این سقف از تنوع زیادی در طرح سقف کاذب پذیرایی برخوردار است، اما در مقابل وزن زیادی نیز داشته و سرعت اجرای نسبتا پایینی دارد.

مدل رابیتس سقف پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی رابیتس

سقف کاذب پذیرایی طلقی

برای اجرای سقف کاذب پذیرایی می توان از سقف های طلقی نیز استفاده نمود. از مزیت های اجرای این نوع سقف می توان به امکان اجرای نورپردازی های زیبا به دلیل قابلیت عبور نور از آنها اشاره نمود.

مدل های سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب طلقی پذیرایی

همچنین در صورت آسیب دیدگی بخشی از سقف می توان آن را به راحتی با پنل های جدید جایگزین کرد.

مدل سقف کاذب پذیرایی جدید
سقف کاذب پذیرایی طلقی به صورت پنل

سقف کاذب پذیرایی پی وی سی

سقف پی وی سی پذیرایی ، از دیگر انواع سقف کاذب جدید پذیرایی محسوب می گردد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های این نوع سقف کاذب ، وزن کم ، تنوع بالا در شکل ، طرح و رنگ می باشد.

مدل سقف کاذب پذیرایی جدید
اجرای سقف کاذب پذیرایی پی وی سی به صورت منحنی
مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی پی وی سی

سقف کاذب پذیرایی گچی

از پر استفاده ترین انواع سقف کاذب برای سالن پذیرایی ، سقف های کاذب گچی می باشند. در اجرای این سقف ها از تایل های پیش ساخته استفاده می گردد. همچنین این نوع سقف ها قابلیت اجرا به صورت آکوستیک را نیز دارا می باشند.

جدیدترین مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی گچی
طرح سقف کاذب پذیرایی
قابلیت پیاده سازی طرح های مختلف در سقف کاذب گچی پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی شیشه ای

سقف کاذب پذیرایی شیشه ای ، از انواع دیگر سقف کاذب می باشد که غالبا در ترکیب با سایر مصالح همچون چوب اجرا می گردد. تنوع طرح و رنگ در این نوع سقف ها بالا می باشد.

مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب شیشه ای پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی رنگی

می توان با بکارگیری سقف کاذب رنگی برای سالن پذیرایی ، تلفیق و هارمونی زیبا و چشم نوازی بین رنگ دکوراسیون و دیوارهای سالن پذیرایی با سقف ایجاد کرد.

طرح سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی رنگی
طرح سقف کاذب پذیرایی
هارمونی رنگ سقف کاذب پذیرایی با رنگ دیوارها و دکوراسیون

علاوه بر بکارگیری رنگ در مصالح سازنده سقف کاذب ، می توان رنگ های مختلفی با کمک نورپردازی های متنوع ایجاد نمود. از جمله مزیت های استفاده از نورپردازی های رنگی این است که به راحتی می توان با خاموش و یا روشن کردن یک چراغ رنگ های متنوعی به سقف بخشید و یا تنها در شرایط خاص از آنها استفاده کرد.

سقف کاذب پذیرایی
نورپردازی رنگی سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی مدرن

بدین منظور از جدیدترین انواع سقف کاذب پذیرایی استفاده می گردد. در اجرای سقف کاذب پذیرایی باید به هارمونی سقف و دکوراسیون توجه ویژه ای داشت. از این رو شاید بتوان گفت از آنجایی که امروزه اکثر خانه ها با سبک و سیاق مدرن و امروزی ساخته و دکوراسیون می شوند، بنابراین سقف کاذب پذیرایی مدرن ، از پرکاربردترین انواع سقف کاذب پذیرایی محسوب می گردد.

سقف کاذب پذیرایی مدرن
سقف کاذب پذیرایی بتنی

اجرای سقف کاذب پذیرایی مدرن ، امکان پیاده سازی ایده های جدید را فراهم کرده و زیبایی دو چندانی به سقف کاذب و فضای منزلتان خواهد بخشید.

سقف کاذب پذیرایی مدرن
امکان پیاده سازی طرح های متنوع در سقف کاذب پذیرایی مدرن

سقف کاذب پذیرایی لوکس

بسیاری از افراد در طراحی داخلی و چیدمان منزل خود از طرح های لوکس استفاده می نمایند. در چنین منازلی به منظور اجرای سقف کاذب برای پذیرایی ، بهتر است از سقف های لوکس استفاده گردد تا با فضای اتاق هارمونی مناسبی داشته باشد.

انواع مدل راویز سقف پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی لوکس

هر چقدر هم که سقف خود به تنهایی از زیبایی چشمگیری برخوردار باشد، عدم هماهنگی آن با فضا و دکوراسیون جلوه ای نازیبا ایجاد می کند.

انواع مدل راویز سقف پذیرایی
هارمونی سقف کاذب پذیرایی لوکس با دکوراسیون
انواع مدل راویز سقف پذیرایی
سبک لوکس سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب پذیرایی ساده

در کنار انواع سقف های مدرن و لوکس سقف های کاذب پذیرایی ، برخی نیز طرفدار انواع ساده آن می باشند. این نوع سقف کاذب در عین سادگی، جلوه ای زیبا و بی نظیر به سالن پذیرایی می بخشد.

مدل سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب پذیرایی ساده

از مزیت های اجرای سقف کاذب ساده برای پذیرایی این است که دیرتر از سایر انواع سقف کاذب قدیمی شده و به اصطلاح از مد می افتند.

سقف کاذب پذیرایی مدرن
سقف کاذب پذیرایی ساده با نورپردازی متنوع

نورپردازی سقف کاذب پذیرایی

از جمله خلاقیت های نوآورانه به منظور افزایش زیبایی سقف کاذب و فضای منزل ، استفاده از نورپردازی های مختلف و متنوع می باشد. اهمیت نورپردازی درست و صحیح بر کسی پوشیده نیست. با انجام نورپردازی سقف کاذب پذیرایی می توانید جلوه ای لوکس و مدرن به سالن پذیرایی منزلتان ببخشید.

سقف کاذب پذیرایی
نورپردازی سقف کاذب پذیرایی

در انتخاب نورپردازی سقف کاذب پذیرایی باید به هارمونی مناسب آن با دیوارها ، دکوراسیون داخلی ، ارتفاع سقف و … توجه نمود.

سقف کاذب پذیرایی مدرن
نورپردازی مدرن سقف کاذب پذیرایی

قیمت سقف کاذب پذیرایی

قیمت سقف کاذب پذیرایی در درجه اول به نوع و جنس مصالح به کار رفته در ساخت آن وابسته می باشد. به طور مثال از بین انواع سقف کاذب سالن پذیرایی ، نوع چوبی آن از گرانترین انواع سقف کاذب محسوب می گردد. از این رو گاهی به منظور کاهش هزینه های مربوط به اجرای سقف کاذب چوبی ، تنها در بخشی از فضای سقف از چوب استفاده می گردد و به صورت ترکیبی با سایر مصالح اجرا می شود.

طرح سقف کاذب پذیرایی
سقف کاذب سالن پذیرایی

طرح و مدل سقف کاذب پذیرایی نیز بر روی هزینه آن موثر است. به طور کلی با پیچیده تر شدن طرح ، قیمت سقف کاذب پذیرایی نیز افزایش می یابد. از دیگر عوامل موثر بر روی مقدار قیمت آن، دستمزد و اجرت کار می باشد. به طور معمول دستمزد استادکارانی که از مهارت بالاتری برخوردار می باشند، بیشتر است.

برای مطالعه بیشتر:

سقف کناف

سقف کاذب

نصب سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

سقف کشسان

آسمان مجازی

سقف کاذب گچی

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب اتاق خواب

سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف کاذب آشپزخانه

سقف متحرک

اجرای سقف ساختمان

نورپردازی سقف

اجرای سقف سازه ای

قرارداد پیمانکاری اجرای سقف کاذب

رابیتس کاری حرفه ای

۱۲ نظر

 1. سلام اجرای سقف کاذب پذیرایی شیشه برای همه طبقات یک ساختمان امکان پذیره یا فقط برای آخرین طبقه امکان اجرا داره ؟!

 2. برای یه خونه با بافت سنتی کدوم نوع بیشتر استفاده میشه و مردم پسند تر هست

 3. سلام یکی از فاکتورهای تاثیر گذار روی انتخاب سقف کاذب پذیرایی، ارتفاع سقف است،بعضی سقف ها واقعا کوتاه هستند و کار کردن سقف کاذبی نظیر کناف برایشان اصلا مناسب نیست میتوانید در این مورد راهنمایی کنید و سقف کاذب پذیرایی مناسب سقف های کوتاه معرفی کنید؟

 4. سقف کاذب پذیرایی طلقی چقدر هزینه برداره ؟

 5. سلام سقف کاذب پذیرایی طلقی نسبت به گچی ارزون تر در میاد؟

 6. یه گروه برای اجرای سقف کاذب پذیرایی معرفی کنین

 7. مرسی از طرح های مدرن و بروزتون

 8. سقف کاذب پذیرایی پی وی سی چه مزیت هایی دارد ؟

 9. برای سقف کاذب پذیرایی چه مدلی مناسبه ؟

 10. قیمت سقف کاذب پذیرایی به چه عواملی وابسته است؟

 11. چه طرح های متنوعی داره، موقع بازسازی امکان اجرای سقف کاذب هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت