استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

سقف کاذب آشپزخانه

سقف کاذب آشپزخانه
سقف کناف

سقف کاذب به سقفی گفته می شود که باربری نداشته و به عنوان پوششی برای سقف اصلی سازه محسوب می گردد. اجرای سقف کاذب علاوه بر پوشاندن تاسیسات ، موجب زیبایی دوچندان فضا می گردد. سقف کاذب در اتاق های مختلف ساختمان قابل اجرا می باشد که سقف کاذب آشپزخانه از محبوب ترین آنها بشمار می آید.

سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه

یکی از مهم ترین دلایل اجرای این سقف، پوشش تجهیزات و تاسیسات عبوری از سقف می باشد. علاوه بر این، سقف کاذب آشپزخانه تنوع بالایی داشته و نصب آسانی دارد. با اجرای سقف کاذب در آشپزخانه، زیبایی این فضا دوچندان می گردد.

طرح سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب برای آشپزخانه

انتخاب سقف کاذب آشپزخانه

از مهم ترین نکات در اجرای سقف کاذب آشپزخانه ، انتخاب مصالح درست و کارآمد است. زیرا آشپزخانه از جمله مکان هایی است که به دلیل پخت و پز، میزان آلودگی و چربی در آن زیاد بوده و در نتیجه نیاز به شست و شوی مداوم دارد. بنابراین بهتر است برای اجرای سقف کاذب آشپزخانه از مصالحی استفاده گردد که در عین زیبایی ، قابل شست و شو بوده و در برابر رطوبت مقاوم باشند. علاوه بر این، به دلیل پخت و پز ، کمی دمای هوای آشپزخانه افزایش می یابد؛ از این رو مصالح انتخابی باید از مقاومت مطلوبی در برابر گرما نیز برخوردار باشند.

طرح کناف سقف آشپزخانه
ترکیب مصالح مختلف در اجرای سقف کاذب آشپزخانه

با توجه به موارد ذکر شده می توان برای این فضای ساختمان از سقف کاذب آشپزخانه PVC ، سقف کاذب کناف آشپزخانه ، سقف کاذب آشپزخانه طلقی و… استفاده نمود.

از دیگر مواردی که در سقف کاذب آشپزخانه باید بدان توجه ویژه ای داشت ، هارمونی و هماهنگی سقف با دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه ، ابعاد آشپزخانه و … است. بدین منظور می توان از انواع سقف کاذب آشپزخانه مدرن ، سقف کاذب آشپزخانه ساده ، سقف کاذب آشپزخانه رنگی و… بهره برد.

طرح کناف سقف آشپزخانه
هارمونی سقف کاذب با دکوراسیون آشپزخانه

مدل سقف کاذب آشپزخانه نیز از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. بدین منظور باید عواملی همچون مساحت در دسترس سقف ، ارتفاع و نیز فرم سقف را مد نظر قرار داد. در ادامه به معرفی انواع سقف کاذب آشپزخانه چه از نظر جنس مصالح و چه از نظر طرح و سبک آن ، پرداخته شده است.

طرح سقف کاذب آشپزخانه
طرح سقف کاذب آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه ظاهری شکیل و زیبا به فضا می بخشد. این سقف ها نسبت به سقف کاذب رابیتس و گچ و خاک از وزن کمتری برخوردارند. همچنین سرعت اجرای کناف سقف آشپزخانه بیشتر است.

طرح کناف سقف آشپزخانه
مدل کناف سقف آشپزخانه

برای اجرای این سقف می توان از طرح کناف سقف آشپزخانه خمیده و گرد استفاده کرده و بر زیبایی آن افزود. همچنین کناف سقف آشپزخانه را می توان در ترکیب با سایر مصالح نیز اجرا نمود. برای مثال، اجرای طرح کناف سقف آشپزخانه به صورت ترکیبی با چوب از محبوب ترین آنها به شمار می آید. اجرای این سقف ، امکان نورپردازی های مخفی و آشکار در سقف را فراهم می نماید. به طور کلی مدل کناف سقف آشپزخانه بسیار متنوع بوده و می توان با توجه به سلیقه و نوع دکور آن را انتخاب نمود.

مدل سقف کاذب آشپزخانه
نورپردازی زیبای سقف کناف آشپزخانه

سقف کاذب آشپزخانه PVC

سقف کاذب آشپزخانه PVC یکی از محبوب ترین انواع سقف کاذب می باشد. زیرا هم در برابر رطوبت مقاوم است و هم اینکه قابل شست و شو می باشد. علاوه بر این، امکان استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف در سقف کاذب آشپزخانه PVC وجود دارد. این امر گزینه های انتخابی بیشتری را مطابق با سلیقه مشتری فراهم می نماید.

پنل های سقف کاذب پی وی سی قابل تعویض بوده و پس از مدتی می توان آن را با طرح ها و رنگ های جدیدتر و مدرن تر جایگزین نمود. سقف کاذب آشپزخانه پی وی سی استحکام و مقاومت بالایی داشته و از دوام و طول عمر طولانی برخوردار است.

مدل سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه PVC

سقف پی وی سی به صورت معرق نیز قابل اجرا است. به این سقف ها، سقف CNC یا سقف معرق گفته می شود. برش قطعات این سقف با دستگاه لیزری انجام شده و از کیفیت بالایی برخوردار است. سقف آشپزخانه CNC در ابعاد و طرح های مختلف قابل اجرا است.

سقف کاذب آشپزخانه
سقف آشپزخانه CNC

سقف کاذب آشپزخانه طلقی

سقف کاذب آشپزخانه طلقی یا پلکسی ، به دلیل قابلیت عبور نور از خود، از زیبایی بسیاری برخوردار است. زیرا با اجرای نورپردازی های مختلف می توان زیبایی دوچندانی به آن بخشید. از دیگر مزایای سقف کاذب آشپزخانه طلقی ، وزن کم آن می باشد. این امر سبب می گردد که بار اضافی چندانی به سقف و سازه وارد نگردد. سقف کاذب پلکسی در برابر تغییرات حرارتی به شدت مقاوم است.

طرح پلکسی سقف اشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه طلقی

سقف آشپزخانه آسمان مجازی

سقف آشپزخانه آسمان مجازی ، با طرح های مختلفی اجرا می شود. این طرح ها که به صورت چاپی بوده تصاویر زیبایی را ایجاد می کنند. این نوع از سقف کاذب امکان نورپردازی در پشت سقف را فراهم می نماید. سقف آسمان مجازی آشپزخانه را می توان به صورت چند تایل جدا از هم، در کنار یکدیگر نصب کرد.

طرح پلکسی سقف اشپزخانه
سقف آشپزخانه آسمان مجازی

یکی از مهم ترین مزیت های اجرای سقف آشپزخانه آسمان مجازی قابل شستشو بودن آن می باشد. علاوه بر این نگهداری آسانی نیز دارد. در اجرای این سقف می توان از تایل هایی با مناظر طبیعی، گل و شکوفه، آسمان و … استفاده کرد. از دیگر مزیت های این نوع از سقف کاذب، امکان چاپ طرح های مختلف بر روی آن می باشد. تعمیر این سقف به راحتی امکان پذیر بوده و در صورت آسیب تایل می توان به آسانی تایل جدید را جایگزین آن کرد.

طرح پلکسی سقف اشپزخانه
آسمان مجازی آشپزخانه

سقف کاذب چوبی آشپزخانه

غالبا برای اجرای این نوع سقف از ترکیب چوب با آینه و شیشه استفاده می شود. اجرای سقف کاذب چوبی برای آشپزخانه ، گرمای خاصی به فضا می بخشد. شایان ذکر است که در صورت بالا بودن رطوبت محیط ، برخی از انواع سقف کاذب چوبی آشپزخانه ممکن است سریع فرسوده شده و تخریب گردند.

طرح سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه چوبی

اجرای سقف کاذب چوبی به شیوه های مختلفی همچون ساده، لوور و مشبک قابل انجام است. قابل بازیافت بودن چوب، از جمله مزایای اجرای این نوع سقف کاذب می باشد.

عکس سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب چوبی لوور

سقف کاذب آشپزخانه مدرن

این سقف بهتر است برای منازل و آشپزخانه های با سبک مدرن مورد استفاده قرار گیرد. زیرا هارمونی و تناسب سقف کاذب با دکوراسیون از مهم ترین عوامل انتخاب نوع سقف می باشد. به طور مثال برای آشپزخانه هایی با سبک و سیاق کلاسیک و سنتی نمی توان از سقف کاذب آشپزخانه مدرن استفاده نمود. زیرا این امر نه تنها بر زیبایی فضا نمی افزاید، بلکه نمایی ناخوشایند ایجاد می کند.

عکس سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه مدرن

سقف کاذب آشپزخانه ساده

اجرای سقف های کاذب ساده آسان تر بوده و هزینه اجرای پایین تری نیز دارند. در واقع می توان با صرف هزینه کمتر ، به فضای آشپزخانه زیبایی بخشید. در این نوع سقف ها ، نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار است. اجرای سقف کاذب آشپزخانه ساده به صورت طبقه ای ، موجب می شود که فضای آشپزخانه در چشم بیننده ، لوکس و شیک به نظر بیاید. از مزیت های سقف کاذب آشپزخانه این است که نسبت به سایر سقف ها دیرتر قدیمی می شود.

عکس سقف کاذب آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه ساده

سقف کاذب رنگی آشپزخانه

اجرای سقف کاذب آشپزخانه رنگی بهتر است با توجه به ابعاد فضا انجام شود. به طور مثال برای آشپزخانه های کوچک بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده گردد. این امر سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می گردد. در آشپزخانه های بزرگ نیز می توان از رنگ های تیره تر استفاده کرد. همچنین می توان با توجه به دکوراسیون از ترکیب رنگ های مختلفی در کنار یکدیگر استفاده نمود.

طرح پی وی سی سقف آشپزخانه
سقف کاذب آشپزخانه رنگی

نورپردازی سقف کاذب آشپزخانه

نورپردازی از مهم ترین پارامترها در فضاهای مختلف می باشد که با انتخاب مناسب آن می توان ضمن تامین نور کافی ، به زیبایی فضا نیز افزود. بدین منظور باید به طرح چراغ ها و محل قرارگیری آنها و نیز جهت نور توجه ویژه ای داشت.

طرح های کناف سقف آشپزخانه
نورپردازی سقف کاذب آشپزخانه

از این رو برای نورپردازی سقف کاذب آشپزخانه می توان با توجه به نوع سقف ، ابعاد فضا ، دکوراسیون ، رنگ و… از انواع نورهای مخفی لیزری ، لوستر ، چراغ های دکوراتیو و… استفاده کرد.

مدل سقف کاذب آشپزخانه
استفاده از انواع مختلف چراغ در نورپردازی سقف کاذب آشپزخانه

قیمت سقف کاذب آشپزخانه

قیمت سقف کاذب آشپزخانه وابسته به نوع مصالح مصرفی می باشد. به طور مثال قیمت سقف کاذب آشپزخانه PVC با قیمت سقف کاذب کناف آشپزخانه متفاوت است. طرح و مدل سقف کاذب آشپزخانه از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن می باشد. هرچه طرح پیچیده تر باشد هزینه اجرای آن نیز بیشتر خواهد بود.

مدل کناف سقف آشپزخانه
تنوع طرح در اجرای سقف کاذب آشپزخانه

متراژ کار نیز بر روی قیمت سقف کاذب آشپزخانه تاثیرگذار است. با توجه به نوع نورپردازی ، قیمت سقف کاذب نیز تغییر می یابد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه اجرای این سقف می توان به اجرت نیروهای کار اشاره نمود.

طرح های کناف سقف آشپزخانه
نورپردازی سقف کاذب چوبی آشپزخانه

برای مطالعه بیشتر:

سقف کناف

سقف کاذب

نصب سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

سقف کشسان

آسمان مجازی

سقف کاذب گچی

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب اتاق خواب

سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف متحرک

اجرای سقف ساختمان

نورپردازی سقف

اجرای سقف سازه ای

قرارداد پیمانکاری اجرای سقف کاذب

رابیتس کاری حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

۲۲ نظر

 1. سلام ، سقف کاذب آشپزخانه رنگی که براش تصویر قرار دادید واقعا قشنگه!
  کلا محیط آشپزخونه باید رنگی و شاد باشه و مهمتر از اون نورپردازی خوب سقف کاذب در کنار یه تهویه مناسبه. میخواستم بپرسم که سقف کاذب رنگی با چه موادی قابلیت اجرا داره ؟!

 2. ممنون از عمران مدرن برای اطلاعات مفیدش

 3. من چند سال پیش سقف کاذب اشپزخانه رو اجرا کردم الان میخوام تعویض کنم . میخواستم بدونم که ایا قابل فروش هست ؟

 4. سلام امکان اجرای همزمان سقف کاذب آشپزخانه مدل آسمان مجازی و کناف وجود داره ؟؟!

 5. سلام برای اشپزخانه ای که نسبتا بزرگه و با توجه به این که پنجره نداره انجام کدوم سقف کاذب آشپزخانه بهتر و مناسب تره؟

 6. نور پردازی سقف آشپزخانه هم انجام میدید ؟

 7. میشه طرح های بیشتر و جدیدتری رو بزارین توی سایت در ارتباط با سقف کاذب آشپز خانه

 8. برای انتخاب سقف کاذب مناسب برای آشپزخانه چه عواملی
  را باید در نظر گرفت ؟

 9. برای انتخاب سقف کاذب اشپزخانه باید به چه مواردی توجه کرد ؟

 10. برای نور پردازی سقف کاذب آشپزخانه باید چه نکاتی را در
  نظر گرفت ؟

 11. برای انتخاب مدل سقف کاذب آشپزخانه چه عواملی را باید در نظر گرفت ؟

 12. اجرای سقف کاذب آشپزخانه PVC چه مزایایی دارد ؟

 13. برای انتخاب سقف کاذب آشپزخانه مناسب بایدبه چه نکاتی توجه کرد؟

  • از مهم ترین نکات در اجرای سقف کاذب آشپزخانه ، انتخاب مصالح درست و کارآمد است. زیرا آشپزخانه از جمله مکان هایی است که به دلیل پخت و پز، میزان آلودگی و چربی در آن زیاد بوده و در نتیجه نیاز به شست و شوی مداوم دارد. بنابراین بهتر است برای اجرای سقف کاذب آشپزخانه از مصالحی استفاده گردد که در عین زیبایی ، قابل شست و شو بوده و در برابر رطوبت مقاوم باشند.

 14. برای اجرای سقف کاذب آشپزخانه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

  • انتخاب مصالح مناسب، بررسی سرعت اجرا، محدودیت های اجرایی، میزان بودجه و چالش های اجرا که در نهایت به انتخاب روش اجرا و پیش برد آن کمک خواهد کرد.

 15. کدامیک از این سقفهای کاذب آشپزخانه از ایمنی و مقاومت
  بالایی برخوردار است؟

 16. سقف کاذب آشپزخانه طلقی چه مزایایی دارد؟

  • یکی از مهم ترین مزایای سقف کاذب طلقی امکان عبور نور است که به روشنایی فضا کمک بسیار زیادی میکند و امکان نورپردازی مدرن را فراهم می کند. بعلاوه استفاده از طلق در سقف کاذب بار اضافی را به سازه تحمیل نمی کند.

 17. کدامیک از این سقفهای کاذب آشپزخانه استحکام ومقاومت
  بالایی دارد ؟

Call Now Buttonاستعلام قیمت