استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ساخت جکوزی در ویلا

ساخت جکوزی در ویلا
ساخت جکوزی در ویلا

امروزه یکی از ایده های بسیار محبوب در طراحی دکوراسیون باغ ها و ویلاها، ساخت جکوزی در ویلا است. برخی افراد ساخت جکوزی در باغ یا ساخت جکوزی در ویلا را به خرید جکوزی های پیش ساخته کوچک ترجیح می دهند. زیرا ساخت جکوزی در ویلا و باغ این امکان را به متقاضیان می دهد که جکوزی دلخواه خود را طراحی کرده و بسازند. کسانی که قصد ایجاد جکوزی رویایی خود را در باغ ویلا دارند، لازم است که با مراحل ساخت جکوزی در ویلا آشنا شوند. در این مطلب به توضیح روش ساخت جکوزی در باغ ویلا و همچنین نحوه تخمین هزینه ساخت جکوزی در ویلا خواهیم پرداخت. برای مشاوره در زمینه ساخت جکوزی در ویلا یا ساخت جکوزی در باغ ، می توانید با کارشناسان مجرب شرکت عمران مدرن تماس بگیرید.

ساخت جکوزی در باغ
ساخت جکوزی در باغ

هزینه ساخت جکوزی در ویلا و باغ

ساخت جکوزی در ویلا در میان صاحبان خانه های ویلایی، به خصوص در نواحی شمال کشور، محبوبیت بسیاری دارد. زیرا علاوه بر آرامش و حس نشاطی که استراحت در جکوزی به کاربران آن می دهد، به طراحی دکوراسیون ویلا و باغ نیز جلوه زیبا و خیره کننده ای می بخشند. همچنین با ساخت جکوزی در باغ یا ویلا، ارزش مادی آن ملک نیز افزایش می یابد. تحمل سختی ها و هزینه ساخت جکوزی در ویلا ، با توجه به تمام مزایایی که ساخت جکوزی در باغ و ویلا دارد، می ارزد.

پرسش بیشتر صاحبان ویلا و باغ، درباره ساخت جکوزی، این است که هزینه ساخت جکوزی در ویلا چقدر تمام می شود؟ اما برای این پرسش، پاسخ دقیق و از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. زیرا عوامل و موارد متعددی در تعیین مقدار نهایی هزینه ساخت جکوزی در ویلا تاثیر می گذارند. از جمله این موارد می توان به محل ساخت جکوزی در باغ ، ابعاد و مدل جکوزی، ظرفیت (تعداد نفرات) جکوزی و قیمت تجهیزات جانبی اشاره کرد. چند عامل کلیدی دیگر نیز مانند زمان لازم برای ساخت جکوزی، میزان تجربه کارفرما و همچنین مقدار مصالح مورد نیاز برای ساخت جکوزی در باغ ، در تعیین هزینه نهایی ساخت موثرند. با این حال، هزینه ساخت جکوزی در ویلا ، نسبت به خرید جکوزی های آماده با مشخصات مشابه، به صرفه تر است. در ادامه برخی از عوامل موثر بر هزینه ساخت جکوزی در ویلا را بررسی کرده ایم.

هزینه ساخت جکوزی در ویلا
هزینه ساخت جکوزی در ویلا

ابعاد و هزینه ساخت جکوزی در ویلا

اولین و موثر ترین مشخصه در تعیین هزینه ساخت جکوزی در ویلا ، ابعاد و اندازه انتخابی جکوزی می باشد. ابعاد جکوزی مشخص کننده این است که چند روز برای طی مراحل ساخت جکوزی در ویلا لازم است؟ چه مقدار مصالح برای ساخت جکوزی در باغ مصرف خواهد شد؟ و در آخر، تعداد کارگران و دستمزد آن ها چقدر خواهد شد. در نتیجه، هرچه اندازه جکوزی بزرگتر باشد، هزینه تمام شده ساخت جکوزی در باغ نیز افزایش خواهد یافت.

آپشن ها و تجهیزات جانبی جکوزی

بر روی جکوزی ها می توان تجهیزات جانبی و آپشن های بی شماری در مدل ها و کیفیت های مختلف نصب کرد. از تعداد جت ها گرفته تا چراغ های روشنایی جکوزی و نصب سیستم صوتی، همگی بر هزینه ساخت جکوزی در ویلا تاثیر گذارند. بسته به بودجه خود، می توان امکانات و تجهیزاتی را بر روی جکوزی نصب کرد. هرکدام از آپشن ها، بسته به مدل، کیفیت، برند و نحوه عملکردشان، قیمت متفاوتی دارند.

توصیه می کنیم که هنگام ساخت جکوزی در باغ و ویلا ها، تعدادی آپشن را حتما نصب کنید. از جمله این آپشن های ضروری برای هر جکوزی می توان به گرمکن، اسکیمر یا سیستم فیلتراسیون آب جکوزی و کاور جکوزی اشاره کرد. در فضای باز، دمای آب سریع تر کاهش می یابد. به همین دلیل گرمکن جکوزی برای گرم نگه داشتن آب و جلوگیری از سرماخوردگی کاربران، ضروری است. همچنین به دلیل وزش باد و فضای باز، ممکن است حشرات، برگ ها، غبار و یا حتی چربی ناشی از کرم های ضد آفتاب، آب جکوزی را کثیف کنند. با نصب و استفاده از جارو های مخصوص یا اسکیمر، می توان آب جکوزی را تصفیه کرده و از استراحت در آب تمیز لذت برد. پس از اتمام استفاده از جکوزی نیز برای تمیز ماندن آن و همچنین جلوگیری از استهلاک بدنه جکوزی در برابر نور خورشید و شرایط جوی، روی جکوزی کاور بکشید.

مراحل ساخت جکوزی در ویلا
مراحل ساخت جکوزی در ویلا

مراحل ساخت جکوزی در ویلا

ساخت جکوزی در باغ و ویلا، ممکن است آسان به نظر برسد و تصمیم بگیرید که خودتان آن را انجام بدهید. اما توصیه می شود که ساخت جکوزی در ویلا را به متخصصان و پیمانکاران مجرب در زمینه ساخت جکوزی بسپارید. زیرا آن ها طبق تجربه های فراوانی که داشته اند، بر مراحل ساخت جکوزی در ویلا مسلط هستند. در نتیجه، در سریع ترین زمان ممکن، به کمک گروه های فنی مختلف و بهینه ترین مقدار مصالح لازم، پروژه را به اتمام می رسانند. اما جهت آن که با مراحل و روش ساخت جکوزی در باغ آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را بخوانید.

بررسی محل ساخت جکوزی در باغ و ابعاد آن

اولین و مهم ترین قدم برای برنامه ریزی و شروع پروژه ساخت جکوزی در باغ ، بررسی و انتخاب محل ساخت جکوزی در باغ می باشد. هنگام انتخاب مکان مناسب برای احداث جکوزی، باید به نحوه دسترسی به منبع آب و برق دقت کنید. مطمئن شوید که برای تامین آب مصرفی جکوزی و کارکرد آپشن های آن، منبع آب و برق در دسترس و نزدیک باشد. ممکن است برای این کار، ایجاد لوله کشی های جدید و سیم کشی برق نیاز باشد.

بعد از انتخاب محل ساخت جکوزی در باغ ، با توجه به مساحت مکان انتخابی، می توانید ابعاد و مدل جکوزی را تعیین کنید. سپس پیمانکار با درنظر گرفتن ابعاد جکوزی، تاسیساتی که باید ساخته شوند و همچنین مقدار مصالح مورد نیاز، برنامه ساخت جکوزی در ویلا را تنظیم کرده و هزینه ساخت جکوزی در ویلا را تخمین می زند.

ساخت جکوزی در باغ
روش ساخت جکوزی در باغ

گودبرداری محل ساخت جکوزی در باغ

دومین مرحله از مراحل ساخت جکوزی در ویلا یا باغ، گودبرداری و حفاری زمین می باشد. این گودبرداری تنها منحصر به به فضای لازم برای مخزن جکوزی نیست. بلکه محل نصب تاسیساتی که درون زمین قرار می گیرند و همچنین لوله کشی جکوزی نیز حفر می شود.

ساخت بدنه جکوزی در باغ

در مرحله بعدی نوبت آماده سازی کف جکوزی و ساخت دیواره های آن با مصالح مورد نظر می باشد. قبل از آن که تمام دیواره ها را با بتن بپوشانید، محل قرارگیری لوله ها و جت ها را تعیین کنید. برای آن که بدنه جکوزی مقاومت بالایی داشته باشد، باید تمام سطح آن و روی میلگردها و بلوک ها، بتن پاشی شود.

نصب تاسیسات و تجهیزات جانبی

آخرین مرحله از مراحل ساخت جکوزی در ویلا ، نصب تاسیسات جکوزی و تجهیزات جانبی آن می باشد. برخی از تجهیزات مانند جت ها و چراغ ها بر روی بدنه جکوزی نصب می شوند. اما برخی از آن ها مانند گرمکن یا سیستم فیلتراسیون، باید کنار جکوزی، روی زمین و یا زیر آن نصب شوند.

برای مطالعه بیشتر:

فرق استخر و جکوزی

ساخت جکوزی ساده

ساخت وان با کاشی

مراحل ساخت جکوزی بتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می دهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 نظر)