استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

رووف گاردن

رووف گاردن
رووف گاردن

رووف گاردن یا روف گاردن پشت بام به فضایی می گویند که به روی پشت بام ساختمان ها قرار می گیرد و به روی آن فضایی سبز، مانند کاشت انواع گیاهان و بوته ها، درختچه ها و درخت های تزئینی انجام می شود.

انواع روف گاردن
ترکیب گلدان های روف گاردن با مبلمان

انواع مدل روف گاردن طیف گسترده ای دارد. این طیف از گلدان ها آغاز گردیده و تا ایجاد باغچه ها و باغ ها و در نهایت ایجاد پارک به روی پشت بام ادامه دارد. تنوع انواع رووف گاردن باعث می شود تا اجرای آن برای انواع پشت بام ها با متراژ مختلف مناسب باشد.

انواع مدل روف گاردن

استفاده از آلاچیق در روفگاردن

قیمت رووف گاردن

قیمت روفگاردن به عوامل مختلفی مانند نوع مبلمان، کفسازی، انواع گیاهان به کار رفته در رووف گاردن و متراژ و هزینه های اجرا بستگی وابسته است. در مطلب قیمت رووف گاردن ، هزینه های انواع مدل روف گاردن به طور مفصل بررسی شده اند. در ادامه با انواع نمونه روف گاردن و پاسخ سوالات پیرامون چگونه روف گاردن بسازیم آشنا می شوید.

پشت بام روف گاردن

بام سبز مسقف با طراحی سایبان های مناسب

انواع روف گاردن

انواع مدل روف گاردن با توجه به نوع گیاهان کاشته شده، با توجه به متراژ و مساحت و یا با توجه به گسترده یا متمرکز بودن عناصر گاردن روف مشخص می شود. گیاهان کاشته شده در رووف گاردن می توانند از نوع همیشه سبز، مثمر یا صرفا تزئینی باشند.

نمونه روف گاردن

مبلمان روفگاردن در اشکال و فرم های متنوع

مزایای رووف گاردن

 • اجرای روف گاردن در اصفهان برای پشت بام ساختمان ارزش اقتصادی ساختمان را بالا می برد. زیرا گاردن روف جزو تسهیلات با ارزش به شمار می رود و بر قیمت فروش خانه موثر است.
 • با توجه به زندگی شهری امروزه و کمبود فضاهای سبز ، ایجاد فضای سبز پشت بام به عنوان رووف گاردن گزینه بسیار مناسبی برای جبران این کمبود است.
نمونه روف گاردن

گلدان های بتنی با قاب های چوبی گیاهان در پشت بام
 • کاشت گیاهان مقاوم برای روفگاردن ، در شهرهای شلوغ و پرجمعیت راهکار مناسبی برای افزایش سطح کیفی هوا است.
 • ایجاد تنوع زیست محیطی منطقه با ایجاد فضای سبز رووف گاردن راهکار مناسبی است تا از حیوانات بومی همان اقلیم حمایت شود.
انواع روف گاردن

پشت بام روف گاردن با طراحی گیاهان گلدانی

معایب روف گاردن

در کنار مزایا، معایب روف گاردن را نیز باید در نظر داشت. یکی از مهم ترین معایب روف گاردن ، هزینه های بالای اجرای آن است. درست است که ساخت رووف گاردن بر بالا رفتن قیمت کلی ساختمان تاثیر می گذارد اما در ابتدای کار و مرحله طراحی و اجرا نیز هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل می کند. البته نکته ای که باید توجه داشت این است که انواع مختلفی از نمونه روف گاردن وجود دارد و طیف قیمت آن نیز گسترده است. بنابراین با هر میزان بودجه ای می توان روف گاردن پشت بام را طراحی و اجرا کرد.

نمونه روف گاردن

اجرای آلاچیق های چوبی در روفگاردن

یکی دیگر از معایب روف گاردن ، ایمنی آن است. البته این مورد جزو معایب به شمار نمی رود زیرا اگر نکات ایمنی و استاندارد های لازم رعایت و اجرا بشود، دیگر نگرانی برای مسائل ایمنی مانند ارتفاع و جان پناه رووف گاردن نخواهیم بود.

پشت بام روف گاردن

اجرای مبلمان رستورانی یا کافی شاپی در پشت بام

وزن عامل دیگری است که در انواع مدل روف گاردن متفاوت است. در طراحی روف گاردن باید توجه داشت که وزن وارده به سقف در حد توان تحمل بار سقف بوده و به سازه، فشار وارد نشود.

چگونه روف گاردن بسازیم؟

برای ساخت رووف گاردن بهتر از کمک متخصصین و مشاورانی که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می کنند، کمک گرفت. برای آشنایی بهتر با مراحل ساخت انواع روف گاردن در ادامه به ذکر و معرفی مراحل آن می پردازیم.

چگونه روف گاردن بسازیم

زهکشی گیاهان گلدانی پشت بام سبز
 • طراحی فضای سبز پشت بام روف گاردن : این طراحی شامل طراحی فضای سبز (مانند درختچه ها و بوته یا فلاورباکس بتنی و چوبی) ، طراحی مبلمان رووف گاردن ، طراحی کف و انواع نورپردازی داخلی گاردن روف و امثال آن ها است.
 • برآورد مالی پروژه اجرای رووف گاردن : پیش از شروع هر کاری لازم است بودجه مناسب برای ساخت روف گاردن پشت بام را در نظر بگیریم. بودجه بر اساس نوع متریال ها و روش های اجرایی مشخص می شود.
 • محوطه سازی رووف گاردن : در این مرحله نقشه اجرا به طور کلی به روی سطح بام پیاده می شود تا محل کاشت گیاهان و محل عبور و مرور و مبلمان انواع مدل روف گاردن مشخص شود.
چگونه روف گاردن بسازیم

اجرای کف کاذب چوبی برای رووف گاردن
 • زیرسازی روف گاردن پشت بام : زیرسازی انواع روف گاردن شامل ایزوله کردن و عایق کاری سطح پشت بام است تا در طولانی مدت از نشت آب به لایه های سازه ای سقف جلوگیری شود.
 • زهکشی رووف گاردن : زهکشی مرحله قبل از کاشت گیاهان است. لزوم اجرای این مرحله به دلیل هدایت آب و بهبود آبیاری گیاهان بام است.
 • کاشت گیاهان روفگاردن : کاشت انواع گیاهان برای پشت بام روف گاردن مجاز و قابل انجام است به شرط آن که از این گیاهان به طور مناسب نگهداری شود و در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خود را حفظ کنند.
 • مبلمان و آلاچیق رووف گاردن : مرحله آخر اجرای انواع مدل روف گاردن ، انتخاب مبلمان مناسب و مقاوم است. همچنین می توان از آلاچیق ها، آبنما ها و … برای تزئین رووف گاردن استفاده نمود.

بنابراین دفعه بعدی که با سوال چگونه روف گاردن بسازیم مواجه شدید، کافی است به توجه به اطلاعات کلی که در این رابطه در اختیار شما قرار داده شد، از کمک مشاوران بهره مند شوید.

نمونه روف گاردن

جان پناه های مورد استفاده برای ایمنی رووف گاردن

در ادامه نمونه هایی از انواع نمونه روف گاردن را مشاهده خواهید کرد.

نمونه روف گاردن

درختچه های مورد استفاده در پشت بام
نمونه روف گاردن

نمونه کفسازی های چوبی رووف گاردن
روف گاردن پشت بام

تفاوت کفسازی محل عبور و فضای مبلمان شده
پشت بام روف گاردن

جان پناه های روف گاردن پشت بام به جهت حفظ ایمنی
نمونه روف گاردن

مقاومت کافی مبلمان ها و گلدان ها در برابر بارندگی ها و شرایط جوی

برای مطالعه بیشتر:

فلاورباکس بتنی

آلاچیق

جکوزی خانگی

دیوار سبز طبیعی

کانکس ویلایی

مجری روف گاردن

اجرای روف گاردن در اصفهان

دیوار سبز اصفهان

طراحی و اجرای روف گاردن

طرح روف گاردن

سیستم آبیاری هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.61 ( 5 نظر)