استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دزدگیر اماکن

دزدگیر خانه
دزد گیر خانه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سطح بالایی از امنیت در ساختمان های مختلف قابل پیاده سازی است. استفاده از دزدگیر اماکن به عنوان روشی مطمئن برای حفاظت از ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری از اهمیت زیادی برخوردار است. به طوری که دزدگیر اماکن یکی از مهم ترین محصولات حفاظتی در ساختمان است که می تواند با تشخیص تردد های غیر مجاز و اعلام آن، امنیت ساختمان را ارتقا بخشد.

دزد گیر اماکن از سنسورهای مخصوصی برخوردار است که در صورت تشخیص موقعیت های حساس، اطلاع رسانی می کنند. اعلام شرایط اضطراری می تواند از طریق پخش صدای آژیر در محیط و گرفتن تماس با کاربران مجاز صورت پذیرد.

دزدگیر اماکن
دزدگیر اماکن

انواع دزدگیر اماکن

اطلاع رسانی سیستم دزد گیر اماکن به مشترکین مجاز به دو صورت پخش آژیر، برقراری تماس و یا ارسال پیامک انجام می شود. در ادامه انواع سیستم اطلاع رسانی دزدگیر اماکن مورد بررسی قرار می گیرد.

آژیر دزدگیر اماکن

اطلاع رسانی شرایط بحرانی در این نوع دزدگیر اماکن با پخش آژیر همراه است. در این حالت هیچگونه اطلاع رسانی دیگری به صاحب ملک صورت نمی گیرد. بنابراین تضمینی وجود ندارد که در زمان وقوع سرقت اقدام خاصی علیه سارق انجام شود و این سیستم از امنیت بالایی در مقایسه با مدل های دیگر برخوردار نیست.

دزدگیر تلفن کننده

سیستم های هشدار تلفن کننده در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت قابل تهیه می باشند. در تلفن کننده خط ثابت دزدگیر اماکن به خط ثابت تلفن ، متصل شده و در هنگام تحریک با شماره هایی که در حافظه سیستم قرار دارد تماس می گیرد. معمولاً یک پیغام از پیش ضبط شده پس از برقراری تماس پخش می شود و صاحب خانه را از بروز سرقت و هر شرایط اضطراری دیگر باخبر می سازد. امنیت این سیستم در مقایسه با سیستم دزدگیر سیم کارتی کم تر است. چرا که در صورت قطع سیم تلفن از بیرون ساختمان توسط سارق، عملکرد تلفن کننده مختل شده و صرفا صدای آژیر در محل به صدا در خواهد آمد.

دزد گیر اماکن
ریموت کنترل دزدگیر اماکن

در تلفن کننده سیم کارتی علاوه بر تماس و ارسال پیام ، زون تحریک شده در محل را نیز به کاربران تعریف شده اطلاع می دهد. همچنین با استفاده از دزدگیر اماکن سیم کارتی و از طریق اپلیکیشن های مربوطه، امکان قطع و وصل سیستم نیز وجود دارد.

تجهیزات دزدگیر اماکن

عملکرد صحیح دزد گیر اماکن وابسته به کنار هم قرار گرفتن درست تجهیزات مختلفی مانند پنل مرکزی، چشمی، بلندگو، انواع سنسور، باتری اضطراری و … می باشد. این تجهیزات در برند، کیفیت و با قابلیت های مختلف در بازار موجود و قابل خریداری هستند که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

پنل مرکزی دزدگیر اماکن

پنل مرکزی اصلی ترین بخش دزدگیر است که در جعبه ای مخصوص قرار دارد. تمامی تجهیزات تشخیص دهنده و اعلام کننده هشدار به پنل مرکزی دزدگیر متصل می شوند. علاوه بر آن فرمان برقراری تماس تلفنی نیز توسط پنل دزدگیر اماکن به تلفن کننده ها صادر می گردد.

دزدگیر مغازه
پنل سیستم امنیتی منزل

بلندگو دزدگیر اماکن

با توجه به اهمیت کیفیت صدا در دزدگیر اماکن لازم است از بلندگوهایی با کیفیت صدای مناسب استفاده شود. بنابراین به طور عمده بلندگوهای بوقی در سیستم ضد سرقت خانه هوشمند کاربرد دارند. از موارد بسیار مهم برای استفاده صحیح از سیستم امنیتی دزدگیر استفاده از سیم کشی توکار می باشد. چراکه در غیر این صورت امکان قطع سیم ها توسط سارقین و غیر فعال سازی سیستم هشدار دزدگیر وجود دارد.

چشمی دزدگیر اماکن

چشمی یکی از اجزای بسیار مهم در تجهیز کردن ساختمان به دزد گیر اماکن می باشد که فرمان وجود خطر را به پنل مرکزی اعلام می کند. چشمی یا چشم دزدگیر به دو صورت با سیم و بدون سیم به دزدگیر اماکن متصل می شود. استفاده از چشمی های بی سیم به دلیل راحتی نصب نسبت به سایر مدل ها با استقبال خوبی همراه شده است. حذف سیم کشی و هزینه های آن و همچنین نمای ظاهری زیبا از مزیت های استفاده از چشمی بیسیم است. این چشمی به صورت وایرلس با دستگاه کد می شود و با دزدگیر ارتباط برقرار می کند.

پدال دزدگیر اماکن

پدال ها از جمله ادوات مکانیکی دزدگیر مغازه هستند که به صورت دستی به سیستم فرمان می دهند و اساس کار آن بر مبنای فشردن پایه متحرک است. این پدال ها اکثرا در سیستم امنیتی و حفاظتی بانک ها، فروشگاه ها و طلافروشی ها یا هر محیطی که حساسیت بالایی را می طلبد، به سیستم دزدگیر متصل می شوند.

پدال دزدگیر
پدال دزدگیر

انواع سنسور دزدگیر اماکن

سنسورها دارای نقشی اساسی در تجهیز انواع ساختمان ها به دزدگیر امنیتی دارند. به طوری که سنسور حرکتی، مگنت و لغزشی دزدگیر از معمول ترین سیستم های حسگر دزدگیر اماکن به شمار می روند. در ادامه مکانیزم هر یک از این سنسورها مورد بررسی قرار گرفته است.

سنسور حرکتی

سنسورهای حرکتی دارای ناحیه عملکرد مناسب خود در سیستم دزدگیر اماکن می باشند. به طوری که در صورت بروز شرایط غیر عادی در محیط تحت پوشش آن ها فرمان هشدار به پنل مرکزی صادر می شود. اساس عملکرد آن ها بسته به نوع سنسور متفاوت می باشد. برای مثال سنسور های تشخیص حرکت مادون قرمز با شناسایی انرژی گرمایشی در حال حرکت، هشدار وجود خطر را به پنل مرکزی دزدگیر اعلام می کنند.

سنسور حرکتی دزدگیر
سنسور حرکتی

سنسور مگنت

سنسور مگنت در سیستم دزدگیر اماکن به صورت بی سیم یا با سیم در محل درب و پنجره ها نصب می شود. این سنسور دارای دو قسمت اصلی و آهنربا می باشد که قسمت اصلی روی چارچوب درب و آهنربا روی قسمت متحرک درب نصب می شود. اتصال برق این نوع سنسور به قسمت ثابت آن انجام می شود. با باز شدن درب ها و پنجره ها فرمان خطر از طریق این سنسور به پنل مرکزی ارسال می شود.

حسگر دزدگیر اماکن
سنسور مگنت نصب شده روی درب

سنسور لرزشی

سنسور لرزشی یا به اصطلاح دیگر شوک سنسور دزدگیر ، یک دستگاه کوچک الکترونیکی است که به ضربه حساس بوده و با تشخیص ضربه وارد شده، سیگنالی را به پنل مرکزی سیستم دزدگیر اماکن ارسال می کند. برای استفاده از شوک سنسور جهت جلوگیری از تخریب قفل و ورود سارق به خانه ، ویلا ، اداره و … لازم است تا آن بر روی درب و در نزدیکی دستگیره آن نصب شود. اساس عملکرد این نوع دزد گیر اماکن به این صورت است که به محض اقدام سارق برای شکستن قفل، با اولین ضربه وارد شده، سنسور لرزشی دزدگیر فعال می شود. سپس فرمان هشدار را به پنل مرکزی ارسال می کند. مکانیزم این نوع سنسور الکترونیکی بوده که در مقایسه با انواع مکانیکی آن، بسیار حساس تر و مطمئن تر عمل می کند.

شوک سنسور دزدگیر
سنسور لرزشی دزدگیر اماکن

ریموت کنترل

کنترل سیستم امنیت دزدگیر اماکن به روش های مختلفی انجام می شود. استفاده از ریموت کنترل یکی از این روش های کنترل دزدگیر در فواصل نزدیک است که کاربرد زیادی دارد کاربرد دارد.

ریموت دزدگیر اماکن
ریموت دزدگیر اماکن برای کنترل در فواصل نزدیک

باتری اضطراری دزدگیر اماکن

از آن جا که قطع برق و بروز مشکلاتی در تغذیه دزدگیر اماکن می تواند سطح امنیت ساختمان را تا حد زیادی پایین بیاورد. بنابراین وجود یک باتری جهت تامین برق اضطراری در مواقعی که برق سیستم امنیتی خانه قطع شود،در سیستم دزد گیر اماکن ضروری است.

تعمیر و نگهداری دزدگیر اماکن

در سیستم دزدگیر اماکن جهت اطمینان از کارکرد صحیح سیستم در زمان حادثه ، لازم است تعمیر و نگه داری آن مورد توجه قرار گیرد. چرا که اگر خرابی دزد گیر اماکن در زمان نامناسب مانند عدم حضور ساکنین رخ دهد، می تواند احتمال سرقت را افزایش دهد. بنابراین لازم است به طور دوره ای هر یک ماه یک بار و یا قبل از رفتن به مسافرت کنترل آن انجام شود. با این حال، از عمده مشکلات بارز سیستم امنیت ساختمان می توان به قطع منبع برق و یا اتصالی در سیم کشی سیستم اشاره نمود.

منبع تغذیه دزد گیر اماکن

در صورتی که دزدگیر اماکن به باتری پشتیبان مجهز نباشد، سیستم در زمان قطع برق کار نمی ‌کند. حتی وجود منبع تغذیه پشتیبان معمولا برای مدت زمان محدودی سیستم را فعال نگه می دارند. بنابراین لازم است مشکلات برقی هنگام عیب‌ یابی سیستم به عنوان یکی از دلایل احتمالی در نظر گرفته شود.

باتری پشتیبان دزد گیر اماکن لازم است در بازه‌ های زمانی معین تعویض شود. چرا که باتر‌ی های سیستم آلارم به طور کامل در طی قطع برق تخلیه می‌ شوند. همچنین گاهی اوقات خراب شده و توانایی شارژ شدن مجدد را از دست می‌ دهند. بنابراین اگر قطع برق بیش از ۴۸ ساعت طول بکشد، لازم است پس از آن باتری دزدگیر اماکن تست شود و از خراب نبودن آن اطمینان حاصل گردد. دستگاه هایی که از باتری بکاپ اتمی استفاده می کنند، نیازمند رسیدگی سالیانه هستند.

دزدگیر خانه هوشمند
تعمیر پنل دزدگیر اماکن

باتری های اتمی نسبت به باتری های لیتیوم، بیش تر باعث بروز خطا در سیستم دزدگیر اماکن می شوند. بنابراین یکی از دلایل فعال شدن بی مورد سیستم می تواند مشکلات مربوط به باتری پشتیبان باشد. لذا در این موارد پیشنهاد می شود که باتری تعویض گردد. البته ساده ترین حالت تست باتری ها به این صورت است که دستگاه را از برق مستقیم قطع نموده و با توجه به مدت زمان نگهداری باتری دزدگیر اماکن ، کیفیت باتری مورد بررسی قرار گیرد.

سیم‌ کشی‌ دزدگیر اماکن

گاها سیستم دزدگیر اماکن می ‌تواند دارای مشکل اتصال باشد. این موضوع می تواند مربوط به سیم ‌کشی‌ بخش های مختلف و یا اتصال آن ها با کنترل پنل باشد. در هر صورت، شناسایی و حل این مشکل بایستی با بررسی سیم ‌ها و کابل ‌ها توسط افراد متخصص صورت پذیرد.

قیمت دزدگیر اماکن

امروزه سیستم دزدگیر اماکن از لازمه ایمن کردن ساختمان در برابر حواث احتمالی چون سرقت است. با این حال با توجه به نوع، برند و تعداد چشمی مورد نیاز، نوع تلفن کننده و برقرار کننده ارتباط و سایر متغیر ها می تواند قیمت دزدگیر اماکن تأثیر به سزایی داشته باشد. علاوه بر آن، شرایط و محل نصب نیز از سایر هزینه های احتمالی استفاده از سیستم امنیت ساختمان می باشد.

برای مطالعه بیشتر:

درب ضد سرقت

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان

سیستم صوتی هوشمند

خانه هوشمند در اصفهان

خانه هوشمند رشت

هوشمند سازی ساختمان در مشهد

سیستم برق هوشمند ساختمان

خانه هوشمند ارزان

هوشمند سازی منازل مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۵ نظر

  1. من طلا فروش هستم .بنظرتون پدال دزدگیر میتونه در کنار دوربین مدرابسته برای امنیت مغازه مناسب باشه یا پیشنهاد شما نوع دیگه ای از دزدگیر اماکنه ؟

  2. اجرای دزدگیر اماکن خیلی هزینه برداره و برای اجرا در منازل مسکونی و خونه ها و آپارتمانها اصلا به صرفه نیست استفاده از درب ضد سرقت و دوربین مدار بسته کافیه و بیشتر از کافی هم هست دزدگیر اماکن به درد پاساژهای تجاری و بانک و صرافی و اینا میخوره .

  3. سلام کدوم یک از این دزدگیر های اماکن قیمت پایین تری داره و اجراش راحت تره؟؟

  4. کدوم نوع رو برای مغازه طلافروشی پیشنهاد میکنید؟

  5. همه ی این دزدگیرا که معرفی کردید تو ایران نمونه اش هست ؟

  6. با امکانات جدیدی در مورد دزدگیرخونه آشنا شدم ممنون

  7. امکان خرید ریموت جداگانه برای دزدگیر خانه وجود داره؟

  8. دزدگیر خانه ای که درست ضبط کنه دارید؟ دزدگیر ما بعد رفتن دزد رفتیم چک کردیم، هیچی ضبط نکرده بود، گفتن ایراد از رم هست، واقعا شوکه شدیم، دزدگیر خوب معرفی کنید ممنون

  9. اجراکننده ها رو هم میتونید معرفی کنید؟