استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

خرید آرماتور در تهران

قیمت آرماتور

خرید آرماتور با قیمت مناسب یکی از اولین قدم‌ها برای تنظیم هزینه نهایی پروژه های ساختمانی است. یکی از ملزومات برآورد هزینه های پروژه، در اختیار داشتن قیمت روز میلگرد و مقایسه قیمت‌هاست. نوسانات قیمت خرید ارماتور به شدت تحت تاثیر عوامل کلان اقتصادی است. نرخ ارماتور در بازار را از دو جنبه می توان بررسی کرد. جنبه اول تحلیل قیمت امروز آرماتور بر اساس کیفیت ، ابعاد و استاندارد آن است. جنبه دوم ، بررسی قیمت هر کیلو آرماتور در بورس آهن آلات با توجه به عوامل کلان اقتصادی و سیاسی است. برای بررسی قیمت خرید آرماتور در تهران و سایر شهرستان ها به لینک زیر مراجعه کنید.

تیم عمران مدرن تلاش دارد تا قیمت های اعلامی تمامی بنگاه های خرید و فروش را به صورت یکپارچه در اختیار مشتریان قرار دهد تا امکان مقایسه قیمت ها و خریدی هوشمندانه فراهم شود. باید توجه داشت که بحث عرضه و تقاضا اصل اول بازار است. بنابراین قیمت خرید آرماتور ۱۴ و آرماتور ۱۶ که پردرخواست ترین ابعاد خرید میلگرد است. همواره تقاضای برای این ابعاد وجود دارد و در صورتی که عرضه آن مدیریت نشود، شاهد افزایش قیمت هر شاخه آرماتور ۱۴ در بازار خواهیم بود. قیمت میلگرد ۱۶ و ۱۴ را از سایت عمران مدرن دریافت کنید.

قیمت آرماتور زاگرس
قیمت گذاری آرماتور

قیمت خرید ارماتور

در ماه های اخیر تصمیمات وزارت صمت ، تحولات بازار بورس و تحمیل قیمت ها به بازار فروش تیرآهن و سیم و مفتول و میلگرد ، منجر به نوسانات شدید قیمت روز آرماتور شده است. بعلاوه شرایط همه گیری کرونا و رکود بازار نیز تا حد زیادی بر قیمت ها تاثیر گذار است.البته در مورد آرماتور غیر فولادی ، آلومینیوم نقش مهمتری ایفا می کند. آرماتورهای غیر فلزی یا آلومینیومی در صنعت ساختمان برای ساخت مخازن ضد زنگ و پوشش سقف و قرنیز و مواردی مانند رادیاتورسازی به کار می رود. آرماتور غیر فلزی آلومینیومی میتواند رسانای گرما مناسبی باشد. برای تعیین قیمت خرید آرماتور غیر فلزی معمولا باید قیمت آلومینیوم در بازار را بررسی کرد.

عوامل موثر بر قیمت امروز آرماتور

در ادامه مجموعه ای از عوامل که بر نوسانات قیمت روز آرماتور تاثیر می گذارد را مرور خواهیم کرد. این عوامل شامل بحث های کلان و مباحث خرد اقتصادی است. بخشی از این عوامل نیز تنها مربوط به عدم نظارت بر بازار و حضور واسطه ها و آشفتگی بازار است. در این بخش تاثیرات پیچیده دلار بر بازار آهن را به همراه تاثیرات حامل های انرژی و بورس بررسی می شود. در ادامه به بحث نقدینگی و سرمایه های سرگردان اشاره خواهیم کرد.

تاثیر دلار بر قیمت روز ارماتور

نقطه مقابل این تحلیل در خصوص افزایش قیمت دلار ، تاثیر منفی افزایش دلار بر واردات مواد اولیه تولید ارماتور است. اغلب مواد اولیه تولید ارماتور وارداتی است. افزایش قیمت دلار به افزایش قیمت مواد اولیه تولید آرماتور منجر می شود که در قیمت نهایی موثر است.

معمولا افزایش قیمت دلار با کاهش قیمت نفت همراه است. در صورتی که قیمت نفت کاهش پیدا کند ، ۱۰ تا ۲۰ درصد بر قیمت سوخت تاثیر دارد. از طرفی قیمت سوخت مستقیما بر قیمت خرید آرماتور تاثیر دارد. در واقع قیمت سوخت هم در فرآیند تولید آرماتور و هم در فرآیند حمل و نقل و ترانزیت، موثر است. اگر تنها همین عاملیت را ملاک تصمیم گیری قرار دهیم ، افزایش قیمت دلار با کاهش قیمت نفت باید منجر به کاهش قیمت روز ارماتور شود. اما در بازار ایران صدها عامل در قیمت گذاری موثر است و الگوی مشخصی وجود ندارد.

تاثیر عوامل سیاسی بر قیمت خرید ارماتور امروز

تصمیم های کلان اقتصادی مانند افزایش قیمت بنزین نیز بر قیمت خرید آرماتور تاثیر دارد. اگر نگاهی به نوسانات قیمت خرید ارماتور در زمان افزایش قیمت بنزین بیندازید ، تاثیر آن کاملا مشهود است. یکی از ساده ترین دلایل چنین تاثیری، بحث جابجایی و حمل و نقل است. تغییر قیمت سوخت مستقیما بر این مورد تاثیر خواهد داشت.

تصمیمات در حوزه ساخت و ساز و مسکن نیز بر قیمت روز آرماتور موثر است. به طور مثال اگر طرح های کلان ساخت مسکن در ایران اجرایی شود، میزان تقاضا برای محصولات بازار آهن و خصوصا ارماتور بیشتر شده به و این ترتیب بحث عرضه و تقاضا در بازار به وجود می آید و اگر تقاضا بیش از عرضه باشد، قیمت خرید آرماتور و سیم مفتول و تیرآهن افزایش پیدا خواهد کرد.

خرید آرماتور از بورس کالا
خرید مستقیم آرماتور

قیمت خرید ارماتور ۱۴۰۱

با توجه به نقش مهم بازار بورس کالا در ماه های اخیر، شاید بتوان یکی از موثرترین عوامل در تعیین قیمت روز آرماتور را ، بازار بورس دانست. در واقع یکی از عوامل اصلی گذر قیمت خرید آرماتور از ۱۶ هزار تومان، رشد نقدینگی و نقش مهم بازار بورس در تعیین قیمت است. خرید و فروش در بازار بورس در طولانی مدت باعث کاهش فاصله قیمت آرماتور نسبت به بازار های جهانی خواهد شد. با توجه به رکود سنگین بازار ، عرضه آرماتور در بازار بورس نیز با استقبال مواجه نمی شود. رشد قیمت ها در بورس مستقیما بر بازار آرماتور تاثیر خواهد داشت.

عامل اصلی نوسان قیمت روز ارماتور در ایران

در سال های اخیر شاهد رشد نقدینگی بودیم. رشدی بدون پشتوانه که قیمت خرید آرماتور و تیرآهن و نبشی به عنوان کالای مصرفی تاثیر خود را نشان داده است. در بسیاری از موارد شاهد تقاضاهای کاذب برای آرماتور هستیم. چنین شرایطی قطعا موجب افزایش قیمت خواهد شد. سرمایه های سرگردانی که در بازار وجود دارند هر چند وقت یکبار کالایی را هدف قرار می دهند که موجب گرانی کاذب آرماتورها در بازار شده است. به هم ریختگی بازار از عوامل قیمت های کاذب است. در بسیاری از موارد افزایش قیمت هیچ تناسبی با تقاضای واقعی بازار ندارد.

قیمت خرید ارماتور در بازار

خرید و فروش ارماتور

عوامل گفته شده به همراه صدها عامل دیگر در نهایت بر قیمت خرید آرماتور تاثیر خواهد داشت. نکته مهم این است که باید بتوان میزان تاثیرگذاری قیمت ها را سنجید تا مشخص شود کدام عامل ها بیش از سایرین در تعیین قیمت آرماتور نقش ایفا می کنند. حتی موارد جزئی تری مانند فصل ساخت و ساز  و تصمیمات سیاسی به صورت لحظه ای و مقطعی می تواند قیمت روز آرماتور را تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت میلگرد ۱۶

اگر از زاویه اقتصادی، قیمت خرید ارماتور در بازار را بررسی کنیم ، عوامل متعددی را برای نوسان باید در نظر گرفت. آرماتورها در دوسته فولادی و غیر فولادی بررسی می شوند. بنابراین قیمت آلومینیوم و شمش آهن در اولویت بررسی ها قرار میگیرد. همانطور که می دانید تمامی قیمت ها در ایران تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار است. اما تاثیر قیمت دلار بر قیمت روز آرماتور دارای پیچیدگی های متعددی است.

قیمت روز آرماتور

با توجه شرایط پر تلاطم بازار در ماه های گذشته ، قیمت روز آرماتور همواره شاهد نوسانات متعددی بوده است. آنچه منجر به نوسانات لحظه ای و روزانه در قیمت می شود معمولا بیش از عوامل اقتصادی، از تصمیمات سیاسی ناشی می شود. تصمیمات لحظه ای، دخالت های دولت در بازار و نرخ ارز ، مسائل بین المللی و توافقات جهانی و شرایط سیاسی داخلی، باعث نوسانات قیمت روز آرماتور می شود. طی ماه های گذشته در مواردی قیمت ها نه روزانه بلکه لحظه ای تغییر داشته و برای استعلام قیمت بهتر است به جای جداول و نمودارهایی که معمولا به صورت لحظه ای به روزرسانی نمی شوند، با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید تا قیمت روز آرماتور را به شما اعلام کنند. همچنین به سایت عمران مدرن مراجعه کنید تا از طرح های فروش ویژه و تخفیفات آگاه شوید.

قیمت امروز آرماتور

یکی از دلایل مهم نوسانات قیمت امروز آرماتور ، تلاطم و آشفتگی بازار و حضور دلالان و واسطه هاست. برای کاهش نقش واسطه ها و رسیدن به ثبات نسبتی که هم به نفع خریدار است و هم به نفع فروشنده، لازم است شرایطی فراهم شود که بدون حضور دلال و واسطه، خرید مستقیما از تولید کننده به دست مصرف کننده برسد. کاری که عمران مدرن تلاش دارد در صنعت ساختمان انجام دهد، حذف واسطه هاست. تیم عمران مدرن خریدار را مستقیما به تولید کننده متصل خواهد کرد. به این ترتیب شرایط معامله با حذف دلال و با کاهش آشفتگی هایی که در بازار وجود دارد ، در شرایطی آرام تر انجام می شود. تیم عمران مدرن با کیفیت ترین و استانداردترین ارماتور و تیرآهن و نبشی و سیم مفتول موجود در بازار را با کمترین قیمت خرید آرماتور امروز به دست شما می رساند.

قیمت آرماتور
قیمت ارماتور ارزان

قیمت آرماتور امروز

برای شناخت ابعاد تغییرات قیمت خرید آرماتور امروز نسبت به سال گذشته یک مثال ساده میزنیم. قیمت هر کیلو آرماتور آجدار ۱۴ با استاندارد A3 به صورت شاخه تیر ۱۴۰۱ در مقایسه با زمان مشابه در تیر ۹۹ چیزی در حدود ۵ هزار تومان افزایش داشته است. چیزی حدود ۳۵ درصد افزایش قیمت. حتی در مقایسه با قیمت خرداد ۱۴۰۱ و حدود یک ماه پیش نیز این افزایش قیمت مشهود است. با توجه به اینکه در پروژه های ساختمانی عظیم، نوسانات جزئی در قیمت ها نیز می تواند در ابعاد بزرگتر ، هزینه بسیار زیادی برای پروژه داشته باشد، لازم است پیش از خرید با مشاوران خبره در صنعت ساختمان مشورت کنید تا زمان مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

قیمت روز هر شاخه ارماتور ۱۴

قیمت روز ارماتور  در دو دسته کاملا جداگانه بررسی می شود. دسته اول مربوط به آرماتورهای فولادی است که مستقیما از آهن تاثیر می گیرد. قیمت جهانی شمش آهن به عنوان ماده اولیه تولید آرماتورهای فولادی نقش تعیین کننده ای در قیمت خرید آرماتور خواهد داشت. قیمت هر شاخه آرماتور ۱۴ البته بیشتر متاثیر از بحث عرضه و نقاضا است. عملکرد ذوب آهن اصفهان و فولاد اصفهان در نوسان قیمت خرید آرماتور ۱۴ اصفهان یکی از عوامل اصلی تغییرات در قیمت خرید آرماتور ۱۴ است.

قیمت خرید آرماتور زاگرس

یکی از خوش نام ترین آرماتور های تولید شده در ایران مربوط به شهرکرد است و با نام آرماتور زاگرس شناخته می شود. استاندارد ملی ایران شماره ۳۱۳۲ مربوط به استانداردهای آرماتور در محصولات این کارخانه رعایت شده است. این محصولات در دو دسته ساده و آجدار تولید می شود. برای آرماتور اغلب چهار گرید شامل: A1 – A2 – A3 – A4 در نظر گرفته می شود.

آرماتور زاگرس معمولا از گرید A3 برای محصولات استفاده می کند. این کارخانه با ارائه آرماتور آجدار ضربدری به صورت آج ضربدری هفت و هشتی ، محصولاتی مقاوم و با کیفت به بازار ارائه می کند. از این شرکت آرماتورهایی با سایزهای  10 – ۱۲ – ۱۴- ۱۶ – ۱۸ – ۲۰ – ۲۲ – ۲۵ – ۲۸ – ۳۰ و ۳۲ در بازار موجود است. معمولا قیمت روز آرماتور زاگرس هر کیلوگرم ارماتور آجدار سایز ۱۰ نسبت به بقیه بالاتر است و در سایز های متوسط و بزرگ تفاوت چندانی در قیمت ایجاد نمی شود.

هزینه ارسال آرماتور
هزینه ارسال ارماتور

قیمت خرید آرماتور ذوب آهن اصفهان

برند آرماتورهای ذوب آهن اصفهان را با نام Esco می توان شناخت. ذوب آهن اصفهان از قدیمی ترین و معتبرترین کارخانه های تولید محصولات مرتبط با بازار آهن و فولاد در ایران است. به طور کلی قیمت خرید آرماتور ذوب آهن اصفهان تفاوت جزئی با سایر برندها دارد و این به خاطر کیفیت و استانداردهای بالایی است که در تولید محصولات خود رعایت می کند. استانداردهای آرماتور ذوب آهن اصفهان طبق استانداردهای DIN و Gost آلمان تولید می شود. ذوب آهن اصفهان را می توان اولین و بزرگترین کارخانه تولید کننده مصالح ساختمانی در ایران دانست.

مقایسه قیمت آماتور های ذوب آهن اصفهان

همانطور که گفته شد، قیمت هر کیلو آرماتور ۱۲ معمولا بیش از سایر ارماتور هاست. در این خصوص تنها بحث ابعاد مطرح نیست. یکی از عوامل مهم در تفاوت قیمت، بحث عرضه و تقاضا است. به طور مثال احتمال زیادی وجود دارد به دلیل تقاضای بالای آرماتور ۱۶ و ۱۸ ، قیمت آن از قیمت خرید آرماتور ۱۴ بالاتر باشد و در مورد آرماتورهای ۲۵ تا ۳۲ نیز همین موضوع به چشم میخورد و به دلیل تقاضای پایین، قیمت های این آرماتورها پایین تر است.

مبنای محاسبه قیمت آرماتور

همانطور که میدانید ، قیمت خرید آرماتور وابسته به قیمت شمش آهن است. با توجه به شرایط اقتصادی ایران همواره قیمت ها متفاوت با جهت گیری های جهانی بوده است. به همین دلیل است که نمی توان قیمت خرید ارماتور صادراتی را با آنچه داخل ایران ارائه می شود هماهنگ کرد. برای کنترل بازار پر چالش و آشفته ایران ، مبنای قیمت گذاری آرماتور را حوزه CIS قرار میدهند.

حوزه CIS (Commonwealth of Independent States) در واقع همان کشورهای مشترک المنافع جهان است که قیمت این اتحادیه، مبنای قیمت گذاری ایران قرار میگیرد. این کشورها شامل روسیه ، آذربایجان ، ارمنستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، بلاروس ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ارمنستان و مولداوی است. قیمت پایه شمش فولاد در بورس بر اساس ۸۰ درصد CIS تعیین  می شود. البته گاهی بر اساس تصمیم گیری های لحظه ای تغییراتی در این درصد ها ایجاد می شود که بر قیمت روز آرماتور و آهن آلات تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

قیمت آرماتور امروز
قیمت ارماتور امروز

قیمت خرید آرماتور بناب

تولید فولاد ایران حدود ۳۰ میلیون تن است که حدود یک سوم آن صادر می شود. این آمار نشان می دهد که عمده آرماتورهای تولید داخل ایران مصرف می شود. شرایط تحریم ها نیز باعث شده است که میزان صادرات با کاهش روبرو شود. کارخانه بناب در کنار کارخانه فولاد اصفهان و ذوب آهن اصفهان و فولاد زاگرس از کارخانه های مهم تولید کننده آرماتور است. حضور محصولات این کارخانه در بازار بورس کمتر است اما قیمت خرید آرماتور بناب از نوسانات بازار بورس مستقیما تاثیر میگیرد.

محاسبه قیمت خرید ارماتور

همانطور که گفته شد، نرخ مبنا رقم CIS (کشورهای مشترک المنافع) است که با ضریبی که معمولا توسط دولت تعیین می شود محاسبه قیمت خرید آرماتور انجام خواهد شد. در سال های گذشته ۹۰ درصد CIS ، مبنا بود و در سال های اخیر برای کاهش قیمت ، ۸۰ درصد از CIS  مبنا قرار گرفت. در صحبت اخیر حتی این رقم به ۷۰ درصد نیز کاهش پیدا کرده است. هر کدام از این درصدها را که مبنا قرار دهیم بر اساس نرخ ارز نیمایی قیمت محاسبه می شود. اگر ۸۰ درصد را مبنا قرار دهیم، قیمت CIS را در ۸۰ درصد ضرب می کنیم و حاصل را با دلار نیمایی به ریال حساب میکنید که رقم حاصل میانگین نرخ خرید و فروش هفتگی شمش آهن در بازار خواهد بود. قیمت خرید ارماتور از قیمت شمش حدود ۱۲ درصد بالاتر است.

آرماتور را به دو صورت شاخه ای یا کلاف در بازار خواهید دید. آرماتور شاخه ای به صورت تکی در ابعاد و اندازه های مختلف به فروش میرسد که اغلب آرماتورها به صورت شاخه ای در بازار خریداری می شود. کلاف در سایز های ۸ تا ۱۶ میلیمتر در بازار است و زیر ۵.۵ میلیمتر تا ۸ میلیمتر را با نام مفتول می شناسند.

قیمت خرید ارماتور کیلویی یا شاخه ای

ارماتور در ایران هم به صورت شاخه ای قیمت گذاری می شود هم به صورت کیلویی. در حالی که در سایر نقاط جهان استاندارد قیمت گذاری وزن است و قیمت خرید آرماتور هر کیلو محاسبه می شود.

اگر قیمت آرماتور شاخه اعلام شود و وزن نادیده گرفته شود، معمولا دردسرهایی ایجاد خواهد شد. متاسفانه تولید کنندگان و فروشندگانی که ارماتور را به صورت شاخه ای قیمت گذاری می کنند، برای سود بیشتر از وزن آهن آلات به کار رفته در هر شاخه می کاهند. محصولاتی که ضخامت کمتر دارند و در ساختمان ممکن است فاجعه ایجاد کنند.

قیمت ارماتور
هزینه انواع اماتور

قیمت خرید آرماتور کیلویی

همانطور که گفته شد، پیشنهاد می شود آرماتور را به صورت کیلویی خریداری کنید. تصور کنید که قصد خرید یک تن آرماتور را داشته باشید. هر شاخه آرماتور به طور مثال ۱۵۴ کیلوگرم وزن دارد. یک تن آرماتور باید تعداد مشخصی از آرماتور را شامل شود. اگر از وزن آرماتور کم گذاشته شود و هر شاخه را ۱۴۰ کیلوگرم تولید شده باشد، یک تن تعداد شاخه های بیشتری را شامل می شود و فروشندگانی که قیمت خرید آرماتور را به صورت شاخه ای اعلام می کنند سود بیشتری خواهند کرد و مشتری ضرر میکند. اما با توجه به اینکه آرماتور در صنعت ساختمان و در محاسبات به صورت شاخه ای محاسبه می شود، خرید شاخه ای مرسوم شده است و مجال سوء استفاده بسیاری از افراد نیز فراهم شده است.

قیمت خرید ارماتور بر اساس وزن تئوریک

آنچه در جهان مرسوم است، سفارش آرماتور با توجه به وزن تئوریک است. به طور مثال اگر قرار است یک تن آرماتور تهیه کنید، در واقع ۸۸ شاخه آرماتور ۱۲ خواهد شد و این نسبت برای همه تولید کننده ها ثابت است. در قیمت هر کیلو آرماتور بر اساس وزن تئوریک ، تعداد شاخه ها همیشه ثابت است. به این ترتیب معامله آرماتور غیر استاندارد و ناسالم در بازار کاهش می یابد.

قیمت هر کیلو آرماتور

قیمت هر کیلو آرماتور بر اساس ابعاد و گرید متفاوت است. قیمت هر کیلو ارماتور آجدار نیز با یا بدون آج تفاوت خواهد داشت. قیمت هر کیلو آرماتور ۱۲ معمولا تا حدودی بیشتر است. در مقایسه بین آرماتور های ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ ، بحث عرضه و تقاضا اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

قیمت هر شاخه آرماتور

با توجه به اینکه محاسبات و طراحی سازه ها در نهایت تعداد شاخه آرماتور را تعیین می کند ، در ایران مرسوم است که آرماتور را به صورت شاخه نیز سفارش می دهند. باید توجه داشته باشید که هنگامی که قیمت هر شاخه آرماتور اعلام می شود باید کیفیت و وزن آرماتورها و استانداردها در نظر گرفته شود. ثابت استاندارد هر تن آرماتور بر اساس وزن باید مشخص شود. به طور مثال برای هر تن آرماتور ۱۲ باید ۸۸ شاخه وجود داشته باشد و بیشتر از این مقدار نشان دهنده وزن پایین هر شاخه و کیفیت پایین آن است.

قیمت آرماتور
هزینه ارماتوربندی

قیمت خرید آرماتور ۱۲

در بحث تعیین قیمت خرید آرماتور ۱۲ چندین فاکتور وجود دارد. اولین نکته ، گرید آرماتور است. طبیعتا قیمت ارماتور ۱۲ گرید ۴ از گرید ۲ بیشتر است و میزان مقاومت و تنش تسلیم آن نیز بیشتر خواهد بود. فاکتور دوم آج دار و بدون آج بودن آرماتور است. برند آرماتور نیز در تعیین قیمت تاثیر دارد و استانداردی که آرماتور با آن ساخته می شود نیز در نهایت بر قیمت تمام شده تاثیر خواهد داشت.

قیمت خرید آرماتور ۱۴

آرماتور آجدار در هر متر مربع وزنی معادل ۱۶ کیلوگرم دارد. کارخانه های تولید کننده در تعیین قیمت آرماتور ۱۴ تاثیر دارند. آرماتور ۱۴ معمولا به صورت آجدار تولید می شود. ارماتور ۱۴ با گرید ۳ در کارخانه های متفاوتی در بازار وجود دارد که بر اساس کیفیت و میزان شناخته شدن کارخانه ها، قیمت گذاری انجام می شود. قیمت آرماتور ۱۴ در گرید های مختلف نیز تغییر خواهد کرد.

قیمت خرید آرماتور ۱۴ اصفهان

آرماتور ۱۴ اصفهان را بیشتر برای ساختمان سازی استفاده می کنند و از آرماتور ساده بیشتر در صنایع بهره می برند. با توجه به اینکه آرماتور ۱۴ از محبوب ترین آرماتورها برای ساختمان سازی است، تولید و عرضه آرماتور ۱۴ آجدار وسعت بیشتری دارد. این آرماتور بیشتر با گرید A3 تولید می شود. قیمت خرید ارماتور ۱۴ از بحث عرضه و تقاضا تاثیر بسیار زیادی میگیرد.

نوسان قیمت هر شاخه آرماتور ۱۴

وزن هر شاخه ۱۲ متری از آرماتور ۱۴ چیزی حدود ۱۴.۲۵ کیلوگرم است. این آرماتور متری ۱.۱۲ کیلوگرم وزن دارد. قیمت هر شاخه آرماتور ۱۴ بر اساس گرید و آج دار بودن یا نبودن آن و همچنین برند تعیین می شود. در میان برندها، ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر کارخانه ها قیمت بالاتری ارائه می کند.

بررسی قیمت خرید آرماتور ۱۴

تنش جاری در آرماتور ۱۴ آجدار چیزی در حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم هر هر سانتی متر مربع است. تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع است. البته این میزان مربوط به گرید ۳  است و گرید های بالابر سختی بیشتر دارند و در برابر شکستن مقاوم تر هستند. قیمت خرید آرماتور ۱۴ بر اساس شاخه ۱۲ متری اعلام می شود و با توجه به تقاضاهای گسترده این سایز از ارماتور، قیمت آن دستخوش تغییرات بسیار زیادی است. 

قیمت خرید آرماتور ۱۶

آرماتور ۱۶ معمولا تقاضای بالایی در بازار دارد. جنس آلیاژ استفاده شده در آرماتور در نهایت بر کیفیت و مقاومت آن موثر است. قطر سطح مقطع آرماتور ۱۶ ، ۱۶ میلیمتر است و به صورت ساده و آجدار تولید می شود. آرماتور آجدار را معمولا برای ساخت بتن و ستون به کار می برند. آرماتور ساده بیشتر در صنعت و ساخت شافت و محور کاربرد دارد. عرضه و تقاضا بر قیمت خرید آرماتور ۱۶ تاثیر زیادی دارد.

محاسبه قیمت ارماتور
محاسبه قیمت خرید آرماتور

قیمت خرید ارماتور ۱۸

آرماتور ۱۸ آجدار گرید a3 دارای تنش جاری ۴ هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. این آرماتور دارای تنش گسیختگی ۶ هزار است. ۱۴ درصد تغییر شکل پلاستیکی دارد. گرید ۳ این آرماتور به هیچ وجه برای عملیات جوشکاری مناسب نیست. قیمت خرید آرماتور ۱۸ با توجه به تقاضای کمتری که از قطرهای ۱۴ و ۱۶ دارد، تاثیر زیادی از بحث عرضه و تقاضا در بازار نمی گیرد.

قیمت گذاری ارماتور بر اساس گرید

آنچه در این بخش بررسی می کنیم ، اصطلاحات مرسوم بازار و اصطلاحات مهندسی و فنی در مورد گرید آرماتور است که بر قیمت هر کیلو آرماتور تاثیر خواهد داشت. البته یادآوری این نکته ضروری است که قیمت آرماتور لزوما هزینه نهایی پروژه را تعیین نمی کند. در واقع اگر شما گرید پایین تر تهیه کنید و مجبور شوید تعداد بالاتری آرماتور تهیه کنید. کاهش گرید نه تنها هزینه های پروژه را کاهش نخواهد داد، بلکه هزینه به شکل قابل توجهی بیشتر نیز خواهد شد.

قیمت ارماتور گرید یک تا چهار

آرماتور در بازار با گرید A1 و آرماتور ساده ، گرید A2 یا همان آرماتور نرم ، گرید A3 یا آرماتور نیمه سخت  و A4 یا همان آرماتور سخت شناخته می شود. آرماتور ساده ۲۴۰ در اصلاحات مهندسی با نام ساده شناخته می شود.

ارماتور آجدار ۳۴۰ را با نام آجدار مارپیچ می شناسند. آرماتور آجدار ۴۰۰ با نام آجدار جناقی در میان مهندسان معروف است و آرماتور ۵۰۰ را با نام آجدار مرکب می شناسند. ورن آرماتور از گرید یک تا چهار یکسان است اما میزان مقاومت آن تفاوت دارد. به همین دلیل است که قیمت هر کیلو آرماتور با سایز ثابت در گرید های متفاوت تغییر خواهد کرد. 

برای مطالعه بیشتر:

میلگرد قیمت

خم و برش میلگرد

نرخ میلگرد در بازار ایران

کاشت میلگرد

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد ۱۴

خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان

خرید میلگرد ارزان

قیمت روز میلگرد بناب

قیمت میلگرد نیشابور

فروش میلگرد نیشابور

میلگرد صادراتی

فروش میلگرد

خرید میلگرد از کارخانه

لیست قیمت میلگرد

میلگرد کامپوزیت

سایت فروش میلگرد

فروش میلگرد چکی

میلگرد اقساطی

خرید میلگرد از بورس

خرید آنلاین میلگرد

وزن تیرآهن

تیرآهن هاش

تیرآهن-قیمت و انواع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 نظر)

۲ نظر

  1. قیمت آرماتور به صورت روزانه رو باید از کجا بگیرم؟

  2. قیمت آرماتور در اثر چه عواملی تغیر می کند؟