استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۵۷
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

خانه هوشمند

خانه هوشمند
خانه هوشمند

خانه هوشمند راهکاری بروز در فرایند ساخت خانه می‌باشد. تصور کنید تمام تجهیزات شما در خانه اعم از دوربین، پرده‌ها، روشنایی، رادیات، کولر، قفل درب، سیستم صوتی، آیفون و تلوزیون با هم در ارتباط بوده و به اینترنت متصل شوند. این تجهیزات در صورت اتصال به هم یک خانه ی هوشمند را تشکیل می‌دهند. خانه های هوشمند قابلیت کنترل از راه دور به کمک اینترنت و گوشی هوشمند را دارا می‌باشند که یکی از بهترین مزایای خانه هوشمند smart home است. قیمت خانه هوشمند با توجه به امکانات مورد استفاده در خانه ی هوشمند تعیین می‌شود.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

کنترل و مدیریت خانه ی هوشمند به کمک اینترنت و از راه دور امروزه غیرممکن نمی‌باشد. این یک تکنولوژی در حوزه اینترنت اشیاء می‌باشد که اصلی‌ترین جزء در اتوماسیون خانه هوشمند و ایجاد یک خانه هوشمند smart home یا همان هوشمند سازی ساختمان می‌باشد. تمام این قابلیت‌ها به سیم کشی هوشمند ساختمان نیاز دارد که با کمی تغییر در ساختار سیم کشی ساده می‌توان آن را انجام داد.

قیمت خانه هوشمند

قیمت خانه هوشمند (smart home) با توجه به تجهیزات مورد استفاده تعیین خواهد شد. خانه هوشمند نیاز به تجهیزات متفاوت با قابلیت‌های متنوع دارد. در نتیجه قیمت خانه هوشمند با قابلیت‌های ارائه شده توسط ماژول های خانه هوشمند تغییر خواهد کرد. تجهیزاتی نظیر سیستم‌های روشنایی و سیستم سرمایش و گرمایش با هزینه بسیار پایین در دسترس خواهد بود. اما سیستم‌هایی نظیر کنترل تلوزیون، پرده، رادیاتور و قفل درب و غیره هزینه بالاتری از سیستم‌های قبلی دارند. قیمت هوشمند سازی ساختمان شاید در ابتدا بالا به نظر برسد، اما با گذشت زمان مشاهده می‌شود که هزینه برق و گاز با بهره برداری از سیستم خانه هوشمند کاهش می‌یابد. در نتیجه قیمت سیستم‌های خانه ی هوشمند با توجه به قابلیت‌ها و صرفه‌جویی‌های انجام شده به صرفه خواهد بود.

قیمت خانه هوشمند
قیمت خانه هوشمند

خانه هوشمند smart home

خانه هوشمند smart home یک محیط اقامت با تجهیزاتی است که قابلیت کنترل خودکار را دارند. این کنترل در خانه‌های سنتی نیاز به محرک مکانیکی “انسان” دارند در حالی که خانه هوشمند این نیاز را به کمک تجهیزات خانه ی هوشمند برای تمامی سیستم های یک خانه برطرف کرده است. خانه های هوشمند با توجه به نیاز کاربر انعطاف‌پذیری بالایی دارند. به عنوان مثال در حالی که وجود سیستم هوشمند سازی پارکینگ برای یک سری از کاربران ضرورت دارد، برای عده دیگری چندان مهم نبوده و در مقابل استفاده از سیستم های هوشمند خانههوشمند از قبیل روشنایی، سرمایش و گرمایش از اهمیت بیشتری برخوردار است.

انه هوشمند smart home
انه هوشمند smart home

تجهیزات خانه های هوشمند

خانه های هوشمند با استفاده از تجهیزات مختلفی هوشمند سازی می‌شوند. هر کدام از این تجهیزات می‌توانند یکی از نیازهای کاربر را برطرف کنند. تجهیزات خانه هوشمند شامل موارد ذیل می‌باشد.

  1. سیستم صوتی خانه ی هوشمند
  2. سیستم سرمایش و گرمایش خانه ی هوشمند
  3. پارکینگ خانه ی هوشمند
  4. پرده خانه ی هوشمند

سیستم های یک خانه هوشمند محدود به تجهیزات فوق نبوده به طوری که خانه ی هوشمند را می‌توان در سیستم‌هایی نظیر آیفون، دوربین مدار بسته، قفل هوشمند و حتی آسانسور مورد استفاده قرار داد.

تجهیزات خانه های هوشمند
تجهیزات خانه های هوشمند

سیستم صوتی خانه هوشمند

سیستم‌های صوتی برای هوشمند سازی نیاز به تجهیزات ساده‌ای نظیر آمپلی فایر و اسپیکر دارند. در خانه هوشمند با کمک یک آمپلی فایر هوشمند می‌توان سیستم صوتی را با گوشی همراه و اینترنت کنترل کرد. حتی می‌توان این سیستم صوتی را برای اجرای موزیک (یا اذان) در ساعات دقیق طول روز تنظیم کرد. قیمت سیستم صوتی هوشمند خانگی در مقایسه با قیمت سایر تجهیزات خانه هوشند پایین‌تر است. با خرید اسپیکرهای هوشمند می‌توان در هر یک از اتاق‌ها موزیک خاصی را با میزان صدای مشخصی پخش کند. مدل‌هایی از سیستم‌های صوتی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به سیستم‌های روشنایی متصل کرده و هماهنگی میان موزیک پخش شده با روشنایی ایجاد کرد.

سیستم صوتی خانه ی هوشمند
سیستم صوتی خانه ی هوشمند

خانه ی هوشمند و سیستم تهویه

برای کنترل دما در خانه هوشمند می‌توان از تجهیزات سرمایش و گرمایش استفاده کرد. این تجهیزات میزان دمای محیط را کنترل کرده و در خانه ی هوشمند یک دمای مطلوب را ایجاد می‌کنند. در سیستم سرمایش میزان دمای کولر به کمک سنسور دما کنترل شده و در صورت گرم‌تر شدن محیط از مقدار تنظیم شده، کولر شروع به کار می‌کند. همچنین در سیستم گرمایش، با کنترل میزان دمای محیط، رادیاتور کم و زیاد می‌شود. خانه های هوشمند برای بهبود مصرف انرژی در خانه و صرفه‌جویی، نیاز به تجهیزات سرمایش و گرمایش دارند. با نصب تجهیزات سرمایش و گرمایش، قیمت خانه هوشمند در ابتدا افزایش خواهد داشت ولی با گذشت زمان به واسطه صرفه جویی در مصرف انرژی هزینه ها کاهش می یابد.

خانه ی هوشمند و سیستم تهویه
خانه ی هوشمند و سیستم تهویه

پارکینگ خانه ی هوشمند

در خانه هوشمند پارکینگ‌های هوشمند راحتی خاصی را برای کاربر فراهم می‌کند. سیستم پارکینگ هوشمند در واقع باز و بسته شدن اتوماتیک بدون نیاز به ریموت را برای کاربر ایجاد می‌کند. همچنین با اتصال این سیستم هوشمند به گوشی همراه می‌توان زمان دقیق باز و بسته شدن درب را مشاهده و اطلاعات آن‌ها را ذخیره کرد. در خانه ی هوشمند می‌توان سیستم پارکینگ به نحوی نصب و راه اندازی می‌شود تا بتوان درب پارکینگ از راه دور با تلفن همراه باز و بسته کرد.

پارکینگ خانه ی هوشمند
پارکینگ خانه ی هوشمند

پرده خانه ی هوشمند

در ساخت و نصب تجهیزات خانه هوشمند نهایت تلاش به کار بده می‌شود تا میزان آسایش و راحتی کاربر افزایش پیدا کند. یکی از این تجهیزات مورد استفاده در خانههوشمند ،  موتور پرده برقی برای کنترل اتوماتیک پرده می‌باشد. سیستم پرده هوشمند در واقع تعامل خاصی با دیگر سیستم‌های خانه ی هوشمند باید داشته باشد. عملکرد این سیستم به نحوی است که از تجهیزات دیگر میزان نور محیط را دریافت کرده و در صورت نیاز، پرده‌ها را برای تنظیم شدت نور مناسب باز خواهد کرد. همچنین با ایجاد برنامه زمانی برای پرده‌ها، زمان باز و بسته شده پرده به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود. با نصب تجهیزات پرده هوشمند، قیمت خانه هوشمند با توجه به این که نیاز به سنسورهای دیگر برای اتصال به پرده هوشمند وجود دارد، افزایش خواهد داشت.

پرده خانه ی هوشمند
پرده خانه ی هوشمند

مزایای خانه ی هوشمند

نصب و راه اندازی خانه هوشمند راحتی و آسایش را برای ساکنین فراهم خواهد کرد. در واقع به جای کنترل سیستم‌های روشنایی، ترموستات و سایر تجهیزات داخل خانه با یک دستگاه جداگانه، می‌توان تمام آن‌ها را به یک سیستم مرکزی خانه هوشمند smart home متصل کرد.

مزایای خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند

معمولا تمام تجهیزات خانه ی هوشمند را می‌توان به کمک گوشی همراه یا تبلت کنترل کرد که راحتی افراد خانه را افزایش می‌دهد. در ابتدا شاید قیمت خانه هوشمند از خانه سنتی بیشتر باشد اما با گذشت زمان متوجه می‌شویم که آسایش ساکنین و صرفه‌جویی در مصرف انرژی تا چه اندازه بیشتر شده است. از مزایای اصلی خانه های هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. صرفه‌جویی در انرژی و هزینه ها
  2. زندگی با سطح آسایش هر چه بیشتر با خانه هوشمند smart home
  3. امنیت در بالاترین سطح در خانههوشمند
  4. نظم در رسیدگی به امور خانه
  5. سرگرم کننده بودن فضای خانه های هوشمند

برای مطالعه بیشتر:

پنل خانه هوشمند

ماژول خانه هوشمند

دوربین مدار بسته هوشمند

قفل دیجیتال درب ورودی

طراحی سیستم آبیاری هوشمند

انواع خانه هوشمند

اجرای گرمایش از کف روی سرامیک

گرمایش از کف یا رادیاتور

انواع اعلام حریق

سیستم اطفای حریق در ساختمان های مسکونی

بهترین سیستم اطفاء حریق جهت اتاق سرور مرکزی

مانیتور آتش نشانی چیست

نحوه اجرای گرمایش از کف

سیستم اعلام حریق هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.82 ( 7 نظر)