استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی
هزینه بازسازی

بازسازی به عملیات تعویض و تعمیر اجزای ساختمان همچون تاسیسات ، دیوار ، سقف و … اطلاق می گردد. بازسازی خانه های قدیمی علاوه بر زیباتر نمودن فضا، موجب استفاده بهینه تر از زیربنای ساختمان نیز می شود. به طور کلی بازسازی ساختمان های قدیمی به دو دسته بازسازی جزئی و بازسازی کلی تقسیم بندی می گردد.

در انجام عملیات بازسازی خانه های قدیمی باید توجه داشت که انجام برخی از امور بازسازی نیاز به اخذ مجوز داشته و انجام آن بدون دریافت مجوز از شهرداری ، غیرمجاز می باشد. به طور مثال انجام کارهایی همچون تخریب دیوارهایی که کاهش پایداری سازه را در پی دارد و نیز جابه جایی راه پله نیازمند اخذ مجوز از شهرداری می باشد. اما انجام کارهای جزئی تر مانند نقاشی، تعمیر لوله کشی ساختمان، تعویض در و پنجره و موارد مشابه این چنینی، نیازی به دریافت مجوز شهرداری ندارد.

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی آشپزخانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی شامل مراحل متعددی می باشد که رعایت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. از اولین مراحل، پیدا کردن پیمانکاران خبره در این زمینه می باشد. پیمانکار بایستی شرایط و وضعیت ساختمان را بررسی نماید. پس از بررسی بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند و در نظر گرفتن میزان بودجه برای انجام عملیات بازسازی ، پیمانکار بازسازی با توجه به شرایط سازه و نیز سلایق کارفرما، طرحی را آماده کرده و ارائه می نماید. آماده سازی طرح درست برای بازسازی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا طراحی بد و عدم در نظر گرفتن متراژ بنا، نه تنها بر زیبایی فضا نمی افزاید، بلکه موجب دلگیرتر شدن فضای خانه نیز می شود.

پس از تایید نقشه های طراحی شده توسط مالک، زمان بندی و تعیین فازهای فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و نیز اولویت بندی آنها انجام می شود. در ادامه برای آغاز عملیات بازسازی خانه های قدیمی ، اقدام به تخریب بخش هایی که نیاز به طراحی جدید دارند، می نمایند. انجام عملیات تخریب باید با نهایت دقت انجام گردد تا موجب آسیب به بخش های دیگر ساختمان نشود. پس از تخریب نیز بازسازی ساختمان مطابق با نقشه های اجرایی انجام می شود.

بازسازی خانه قدیمی
بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی

مزایای بازسازی خانه های قدیمی

از مهم ترین مزایای بازسازی خانه های قدیمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش ارزش اقتصادی ملک
 • صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های تامین انرژی
 • استفاده بهینه از فضا
 • افزایش طول عمر خانه
 • افزایش زیبایی ظاهری خانه
عکس قبل و بعد بازسازی آشپزخانه
عکس قبل و بعد بازسازی آشپزخانه

هزینه بازسازی خانه قدیمی

هزینه بازسازی ساختمان قدیمی وابسته به عوامل متعددی می باشد. از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه بازسازی ، می توان به شدت تخریب اشاره نمود. به طور قطع هزینه بازسازی کلی ساختمان با هزینه بازسازی جزئی آن متفاوت است. از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه های قدیمی ، متراژ کار و کیفیت مصالح مورد استفاده می باشد. در صورت استفاده از مصالح با کیفیت، هزینه بازسازی نیز افزایش می یابد.

همچنین دستمزد استادکار نیز بر روی هزینه تمام شده بازسازی خانه قدیمی تاثیرگذار است. به طور کلی، امروزه با توجه به هزینه های سرسام آور ساخت و ساز ، بازسازی خانه های قدیمی مقرون به صرفه تر از ساخت بنای جدید می باشد.

استفاده از نیروهای متخصص و کاربلد در انجام عملیات بازسازی خانه های قدیمی ، از میزان اشتباهات و خطرات احتمالی کاسته و موجب کاهش هزینه های اضافی می گردد. در ادامه به معرفی شرکت های متخصص در زمینه بازسازی خانه های قدیمی با پرسنل متخصص و با تجربه پرداخته شده است.

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی سالن پذیرایی قدیمی

لیست شرکت های مجری بازسازی خانه های قدیمی

۱- شرکت بازسازی کار مجری بازسازی خانه های قدیمی در کرج می باشد. برای تماس با بازسازی کار و اطلاع از هزینه بازسازی خانه های قدیمی و نیز اطمینان از تخصص آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بازسازی خانه های قدیمی

۲- شرکت موسسه داوودی(رویا مال) مجری بازسازی خانه های قدیمی در تهران می باشد. برای تماس با موسسه داوودی(رویا مال) و اطلاع از هزینه بازسازی خانه های قدیمی و نیز اطمینان از تخصص آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برآورد هزینه بازسازی خانه های قدیمی

برای این کار ابتدا لیستی از جاهایی که می خواهید بازسازی کنید تهیه نمایید و سپس به بررسی هزینه های احتمالی آن بپردازید.

البته باید درنظر بگیرید که هزینه بازسازی خانه های کلنگی بسیار بیشتر از خانه های چندسال ساخت است.

به طور کلی برای بازسازی خانه های کلنگی باید هزینه های از قبیل:

 • هزینه مصالح ساختمانی
 • هزینه تعمیرات
 • هزینه تغییر دکوراسیو
 • هزینه کرگران و نیروهای انسانی مشغول در پروژه
 • هزینه مجریان و پیمانکاران

درنظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که برای بازسازی خانه های قدیمی ابتدا از تمام هزینه های دیگری که باید پرداخت شود اطمینان حاصل کنید و بدر صورت مطابقت با بودجه مورد نظرتان اقدام به بازسازی نمایید.

بازسازی خانه قدیمی
عکس قبل و بعد بازسازی خانه قدیمی

۳- شرکت بهاران مجری بازسازی خانه های قدیمی در تهران می باشد. برای تماس با بهاران و اطلاع از هزینه بازسازی خانه قدیمی و نیز اطمینان از تخصص آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

بازسازی ساختمان در واقع، اعمال تغییر در ساختمان به منظور تأمین سلایق و نیازهای شخصی مالک است. حال اگر سلیقه شخصی مالک، معماری اصیل ایرانی باشد، سبک معماری سنتی می تواند بسیار محبوب باشد. مالک حتی می تواند فقط بخشی از خانه را بصورت سنتی در آورد و از آن لذت ببرد. نمادهای معماری سنّتی ایرانی آنقدر زیبا، متنوع و متعدد هستند که در بازسازی خانه به سبک سنّتی کارهای بسیار جذابی می‌توان انجام داد.

انواع درهای منبت‌کاری و یا درهایی با شیشه‌های رنگی می تواند هر فضایی را دلنشین کند.

بازسازی خانه قدیمی به سبک سنتی
بازسازی خانه قدیمی به سبک سنتی

بازسازی اگر به معنای ساختن دوباره باشد لزومی به مدرن بودن آن وجود ندارد.

 یعنی منظور از بازسازی یا از نو سازی لزوما تغییر به دکوراسیون سبک مدرن نیست ، بلکه شما می توانید هر سبکی را دوست دارید انتخاب کنید. اگرچه هنگام اجرای بازسازی  می توان هرگونه تغییری را اعمال کرد و با جدیدترین ابزار و مصالح ساختمانی این نوسازی را انجام داد.

 لزوماً جدیدترین سبک و به اصطلاح مد معماری روز دنیا را مجبور نیستیم اجرا کنیم می توانیم با برترین مصالح ، هر سبکی را اجرایی کنیم.

۴- شرکت کومه سرا مجری بازسازی خانه های قدیمی در تهران می باشد. برای تماس با کومه سرا و اطلاع از هزینه بازسازی خانه های قدیمی و نیز اطمینان از تخصص آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بازسازی خانه های قدیمی کوچک

۵- شرکت ساختمانی پایتخت مجری بازسازی خانه های قدیمی در تهران می باشد. برای تماس با شرکت ساختمانی پایتخت و اطلاع از هزینه بازسازی خانه قدیمی و نیز اطمینان از تخصص آنها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

انواع بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی به دو صورت سبکی و حفاظتی انجام می شود.

 • بازسازی سبکی

 در این روش به بافت کلی خانه هیچ آسیبی وارد نمی شود و فقط قسمت هایی که نیاز به ترمیم دارند بازسازی می شود. به این معنا که با حفظ سبک و معماری به تعمیر و ترمیم بنا پرداخته می شود و بخش هایی از خانه که به تعمیر اساسی نیاز دارند، با قطعاتی مشابه جایگزین می شوند.

 • بازسازی حفاظتی

 این روش برای خانه های قدیمی که بسیار آسیب دیده اند و به بازسازی عمیق تری احتیاج دارند، به کار می آید. در این روش به دلیل حساس بودن بنا و احتمال ریزش، بازسازی به صورت دقیق تری صورت می گیرد.

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی خانه های قدیمی ، انجام اصولی پروسه تخریب می باشد.

 از آنجایی بر انجام پروسه تخریب در بازسازی خانه قدیمی تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این مرحله احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

. عملیات تخریب علاوه بر خود خانه مورد بازسازی، می تواند منجر به ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود؛ به خصوص در مورد خانه های آپارتمانی که علاوه بر همسایگان طرفین، طبقات فوقانی و تحتانی نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند.

پس در مرحله تخریب خانه های فرسوده و قدیمی به مواردی از جمله، استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این دست را مدنظر قرار دهید.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

 • یافتن یک شرکت بازسازی خانه معتبر و با تجربه
 • بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی
 • برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت جهت مشخص نمودن خواسته های مالک
 • انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی
 • تایید نقشه طراحی شده توسط مالک
 • تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم
 • تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها
 • نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی
پروسه بازسازی
بازسازی ساختمان

چگونگی بازسازی خانه های قدیمی

اگر شما هم تصمیم به بازسازی خانه قدیمی خود گرفته‌اید؛ بهتر است پیش از هر اقدامی به نکاتی که در ادامه آمده است توجه کنید. بازسازی یک خانه بخش‌های گوناگونی را شامل می‌شود که نیازمند متخصصانی در حوزه‌های مختلف است.

در واقع تنوع فعالیت‌ها در بازسازی خانه، چیزی از ساختن یک ساختمان کامل کم ندارد.

اگرچه یکی از علل مطرح شدن بازسازی خانه‌های قدیمی در ایران، افزایش قیمت خانه‌های نوساز است؛ اما نباید فراموش کنید که ساختمان‌ها نیز مانند یک ماشین دارای سیستم نسبتا پیچیده و بخش‌های گوناگون هستند.

قبل و بعد بازسازی ساختمان
قبل و بعد بازسازی ساختمان

 همین ویژگی باعث می‌شود برای آنکه بتوانید حداکثر بهره‌وری را از آنها دریافت کنید؛ نیازمند استفاده از خدمات تعمیرات و نگهداری باشید.

اما از آنجا که بسیاری از ما خدمات تعمیر و نگهداری را در مورد خانه‌های خود مورد توجه قرار نمی‌دهیم؛ به مرور و با قدیمی ساز شدن خانه، نیازمند استفاده از خدمات بازسازی خانه های قدیمی خواهیم شد.

تاثیر بازسازی خانه های قدیمی در فروش خانه

بسیاری از خانه های کلنگی بخصوص آنهایی که قدمت کمتری دارند در صورت انجام یک بازسازی مناسب ارزشمندتر شده و اگر قصد اجاره و یا فروش را داشته باشید با قیمت بیشتری امکان فروش پیدا میکنید دلیل این امر این است که بسیاری از خانه های کلنگی به دلایل زیر پر طرفدارند :

 • معمولا متراژ بالایی دارند.
 • حس نوستالژی بیشتری را ایجاد می کنند.
 • موقیت محلی بهتری دارند و اصالت دارند.
 • معمولا حیاط دار و دلباز هستند.
 • ساختمان خانه های کلنگی دردسر های همسایه ها و مشکلات مجتمع ها را ندارند.

برای مطالعه بیشتر:

بازسازی آشپزخانه

بازسازی دستشویی و حمام

بازسازی نما

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

۶ نظر

 1. برای باز سازی خانه های قدیمی باید حتما مجوز شهر داری داشته باشی؟

 2. امیرحسین حسامی

  سلام منظور از بازسازی خانه های قدیمی تعمیرات داخلی و تعویض تجهیزات و دکور داخلی منزل هست یا منظور جایگزین کردن خانه های قدیمی با آپارتمان و خانه های نوساز با ساخت و ساز و به اصطلاح کوبیدن و مجدد ساخت هست؟

 3. برای بازسازی خانه های قدیمی تعویض آسانسور رو هم انجام میدند تعویض کابین آسانسور و درب اون مثلا چون ظاهر آسانسور خیلی قدیمی شده ؟!!

 4. بازسازی خانه های قدیمی طوریه که بافت سنتی حفظ بشه دکوراسیون رو مدرن میکنید

 5. سلام بازسازی خانه های قدیمی به صورت کلی خیلی هزینه برداره میشه فقط یک قسمت های خاصی از خونه رو سپرد برای بازسازی؟‌!

 6. سلام بازسازی خانه های قدیمی به چه صورت و در طی چه مراحلی انجام میشه؟؟

Call Now Buttonاستعلام قیمت