استعلام قیمت
بدون شماره
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

انواع واش بتن

جایگزین کردن موزاییک‌های کسل کننده و طرح‌های تکراری انواع واش بتن طرفداران بسیاری دارد. یکی از دلایل مهم اقبال واش بتن در میان معماران بافت‌دار بودن ساختار آن که حس طبیعی بودن حالتی سه بعدی را بر روی زمین ایجاد می‌کند. واش بتن این روزها انواع واش بتن انتخاب اول بسیاری از فعالان صنعت ساختمان برای ایجاد فضای پاسیو، حیاط خلوت یا محدوده‌ی ورودی ساختمان است. طرح‌ های متنوع و رنگ بندی که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد باعث شده پیش از خرید واش بتن طیف گسترده ای انتخاب پیش روی شما قرار داشته باشد. ابعاد و نوع سنگ دانه و رنگ بندی و تفاوت رنگ‌های متن با سنگ‌دانه‌ها و میزان شفافیت بافت آن‌ها و گرد یا گوشه‌دار بودن سنگ‌ها همگی موارد است که در انتخاب تاثیر گذار است. در ادامه قیمت انواع واش بتن ، رنگ بندی انواع واش بتن ، اندازه و شکل انواع واش بتن و قیمت انواع موزاییک و واش بتن به صورت کامل بررسی خواهد شد.

انواع واش بتن
انواع واش بتن

قیمت انواع واش بتن

قیمت انواع واش بتن بر اساس عوامل مختلفی متفاوت است اما عامل اصلی اغلب به ابعاد باز می‌گردد. عموما بیشترین قیمت مربوط به واشبتن هایی با ابعاد ۵۰ در ۵۰ است و هر چه ابعاد کوچکتر می‌‍‌شود قیمت انواع واش بتن نیز به تبع آن کمتر است. لیست قیمت انواع واش بتون بر اساس موزاییک های واش بتن ، واش بتن‌ های پرسی ، واش بتن های قابدار و بدون قاب و واش بتون های ویبره ای تقسیم بندی می‌شود. از نظر ابعاد نیز سه شکل مستطیلی ، مربعی و شش ضلعی ابعاد رایج موجود در بازار است. قیمت واش بتن بر اساس لیست زیر در بازه‌ی قیمت ۸۰ تا ۱۵۰ هزار تومان متغییر است:

 • موزاییک واش بتن ۳۰ در ۶۰
 • موزاییک ۴۰  در۴۰ واش بتن
 • واش بتن پرسی ۴۰ در۶۰ قابدار
 • موزاییک واش بتن ۴۰ در ۴۰ قابدار
 • موزاییک واش بتن بدون قاب ۳۰ در۶۰
 • واش بتن قابدار ۳۰ در۷۰
 • واش بتن شش ضلعی ۱۷در۲۹
انواع واش بتن
انواع واش بتن

انواع سنگدانه واش بتن

یکی از عوامل بسیار موثر در شکل نهایی انواع واش بتن به نوع قرار گیری سنگ دانه ها باز میگردد. سطح نهایی واش بتن بر اساس میزان پراکندگی سنگ دانه ها،‌ نظم قرار گیری و تراکم متفاوت است. این تفاوت به شیوه ی ساخت باز میگردد. بر این اساس سه شیوه ی ساخت در بازار وجود دارد:

سنگ دانه در بافت بتن

دسته‌ی اول مربوط به سنگ دانه هایی است که به همراه بتن و در مخلوط بتن قرار داده شده است و لایه‌ی نهایی به صورت تصادفی حاوی برخی از این سنگدانه‌هاست. ظاهر لایه‌ی  نهایی به صورت تصادفی شامل بعضی از سنگدانه‌ هایی است که در مخلوط بتن اولیه وجود داشته‌اند.

سنگ دانه در لایه ی بیرونی

دسته‌ی دوم و یکی از رایج‌ترین انواع سنگ دانه های کار شده در انواع واش بتن مربوط به سنگ دانه هایی است که در لایه‌ی نهایی حدود ۳ سانت به صورت مجزا سنگ دانه و بتن کار گذاشته می شود به این ترتیب لایه نهایی حجم بیشتر و منظم‌تری از سنگ دانه را در بر میگیرد.

کاشتن سنگ دانه درون واش بتن

دسته سوم و گران ترین نوع، سنگ دانه هایی است که درون واش بتن کاشته می‌شود. در این نوع سنگ دانه به صورت دانه ای در زمان مرطوب بودن بتن به دست می آید. این راه خلاقانه ترین و پر زحمت ترین روش قرار گیری سنگ دانه در بتن است.

انواع واش بتن
انواع واش بتن

رنگ بندی انواع واش بتن

رنگ بندی متنوع واش بتن وسعت انتخاب بسیار زیادی را به شما خواهد داد. کافیست نگاهی به عکس انواع واش بتن بیندازید تا طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را مشاهده کنید. با توجه به استفاده از سنگ دانه ها در واش بتن رنگ های طبیعی سنگ که هر کدام منحصر به فرد است باعث می شود تا اغلب مشتریان به دلیل نمونه های کار تمایل نشان دهند. انتخاب طیف رنگ اهمیت بالایی دارد خصوصا زمانی که قصد دارید از انواع واش بتن برای ورودی های ساختمان استفاده کنید. بیشتر انتخاب‌ ها از میان رنگ های پاستیلی است. رنگ هایی مات و آرامش بخش که در کنار نور آفتاب و درختار نمای زیبایی ایجاد می‌ کند. انتخاب‌های شما بر اساس معماری نما ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

 • واش بتن با رنگ صورتی پاستیلی هماهنگ با نماهای کرم رنگ
 • رنگ رز کوارتز که بسیار جذاب و پر طرفدار است و از طیف صورتی بی رنگ تا صورتی مات
 • رنگ‌ گرانیت آبی تیره هماهنگ با نماهای مدرن
 • رنگ گرانیت قرمز بسیار شیک و هماهنگ با نماهای سفید و آجری

رنگ‌های طبیعی بیشتر تم رنگ خاکی و شنی دارند. این رنگ ها شامل موارد زیر است:

 • رنگ خاکی با سنگدانه های قهوه ای ماسه ای
 • رنگ خاکی با سنگدانه های رنگ آهکی خاکستری
 • رنگ خاکی با سنگ دانه های رنگ بازالت

به یاد داشته باشید که سنگ دانه تنها بخشی از جلوه‌ی بصری است. پایه‌ی انواع واش بتن با مخلوط سیمان ساخته می‌شود و میتوان پایه را از رنگ های طبیعی تولید کرد.

انواع واش بتن

اندازه و شکل انواع واش بتن

بهترین اندازه برای سنگ دانه واش بتن بین ۱ سانت تا ۵ سانت متغییر است. اندازه و شکل سنگ دانه تاثیر زیادی در ظاهر نهایی واش بتن خواهد داشت. اندازه و شکل ظاهری سنگدانه ها مستقما بر ظاهر واش بتن و کیفیت و کارایی و دوام آن تاثیر گذار است.

سنگ دانه‌ای که لبه‌های آن صاف شده و گرد شده باشد پوششی صاف ایجاد می‌کند. پوششی که امکان پیاده‌روی آسان را فراهم می‌کند و برای ترافیک سبک مناسب است.

در مقابل سنگ‌دانه‎هایی که دارای لبه‌های تیز شده هستند بافت و ابعاد به فضا اضافه می‌کنند و برای پارک‌های جنگلی یا فضاهای طراحی شده که قرار است بیشترین هماهنگی را با طبیعت داشته باشند انتخابی ایده‌آل است.

استفاده از سنگ‌دانه‌هایی که کاملا صاف شده توصیه نمی‌شود. ممکن است به نظر بیاید سنگ دانه هایی که صاف و صیقلی باشند به عنوان گذرگاه مناسب هستند اما واقعیت این است که این سنگدانه ها به راحتی از جدا می شوند و نیاز به تعمیرات مداوم خواهند داشت. به مرور زمان متوجه از خرید واش بتن با سنگ های صیقلی پشیمان می شوید.

راهنمای انتخاب انواع واش بتن

برای خرید انواع واش بتن نیاز کافیست به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا کفپوش بتن قرار است برای عبور وسایل نقلیه استفاده شود ؟
 • آیا رفت و آمد عابر پیاده روی سطح واش بتن زیاد انجام می‌شود؟
 • آیا سطح به زهکشی برای روزهای بارانی نیاز دارد ؟

واش بتن مناسب تردد عابر پیاده و اتومبیل

برای سطوحی که قرار است عابر پیاده روی آن حرکت کند پیشنهاد می‌شود از سنگدانه های ظریف استفاده کنید و برا سطوحی که قرار است وسایل نقلیه عبور کند استفاده از سنگ دانه های درشت گزینه ی بهتری خواهد بود که به پخش آب و جلوگیری از لغرش کمک میکند.

انواع واش بتن مناسب حیاط خانه

واش بتن با بافت چسبندگی منحصر به فرد دوام طولانی ارائه می کند. مقاومت بالای بتن در کفپوش های واش بتن نیز خود نمایی میکند و می توان سال های سال ترافیک سنگین را تحمل کند و با کمترین هزنیه تعمیر نگهداری همیشه نو باقی می ماند. ظاهر آن کاملا طبیعیست و حس سنگ طبیعی و طبیعت را به فضا منتقل میکند. به این ترتیب در فضای سبزی که زمین خود میتواند زیبایی طبیعی به فضا منتقل کند با اضافه کرد کفپوش واش بتن حس طبیعی بودن فضا قربانی کفپوش نمی شود.

قیمت انواع موزاییک و واش بتن

برای استعلام قیمت انواع واش بتون با مشاوران عمران مدرن تماس حاصل فرمایید.انواع واش بتن را می توان بر اساس روش ساخت به نوع ویبره ای و پرسی دسته بندی کرد. در دسته بندی دیگری سنگ های به کار رفته در واش بتن متفاوت است و به دو دسته سنگ ریز و سنگ درشت تقسیم می شود. به واشبتن هایی که در آن ها سنگ ریز به کار رفته واش بتن آنتیک وبه واش بتن هایی که در آن ها سنگ درشت به کار رفته واش بتن معمولی می گویند. امروزه از نوع پرسی بیشتر از نوع ویبره ای استفاده می شود. در ادامه انواع واش بتن با مشخصات دیگر آن ها بررسی شده است

بررسی انواع واش بتن

در ادامه چند نمونه از محصولات واش بتن مربوط به شرکت شایان گستر موزاییک بررسی شده است. این محصولات مربوط به انواع موزاییک های پیش ساخته مربعی و مستطیلی است و طرح های متنوعی دارد. در ادامه انواع طرح های واش بتن را بررسی خواهیم کرد.

واش بتن طلایی سفید

واش بتن سفید و لیمویی و ابعاد ۴۰*۴۰*۳.۵ با وزن ۱۴ کیلوگرم و و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ با وزن ۱۵ کیلوگرم از برند شایان گستر موزاییک زیر آفتاب نمای چشم نوازی دارد. هماهنگی این واش بتن در کنار مسیرهای گلکاری و دختکاری شده بسیار زیباست. رنگی که با خاک طبیعی هماهنگی دارد.

انواع واش بتن
انواع واش بتن

انواع واش بتن چند رنگ مربعی و مستطیلی

واش بتن رنگ آجیلی و ابعاد ۴۰*۴۰*۳.۵ گستر موزاییک شایان با وزن ۱۴ کیلوگرم و و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ با وزن ۱۵ کیلوگرم این موزاییک دارای یکی از طرح های پر طرفدار قدیمی است. ترکیب متفاوت رنگ آن با انواع رنگ کاشی های ایرانی و نماهای سنگ و آجری کار شده روی این طرح آجیلی هماهنگ است.

انواع واش بتن
انواع واش بتن

واش بتن سفید سبز مستطیلی

واش بتن سفید و سبز و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ شایان گستر موزاییک یکی از جذاب‌ ترین انواع واش بتن است. این طرح در هماهنگی با فضای سبز بسیار چشم نواز خواهد بود. تمامی گذرگاه‌هایی که دارای باغچه هستند و درختاری انجام شده است با ترکیب سبز و سفید این واش بتن هماهنگ است. برای تغییر یکنواختی سطح قطعاتی از سنگدانه های تیرو کار شده است. این واش بتن بسیار جذاب و منحصر به فرد است.

انواع واش بتن

انواع واش بتن قرمز ریز دانه

واش بتن رنگ قرمز و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ شایان گستر موزاییک با وزن ۱۵ کیلوگرم است بیشترین هماهنگی را با نماهای آجری و سفید دارد. رنگ قالب این واش بتن قرمز است و در صورتی که نمای ساختمان ترکیبی از نمای سیمان سفید و آجری است این کفپوش انتخاب مانسبیت. سنگ های کار شده روی این واش بتن ریزدانه است و برای ورودی ساختمان و حیاط خلوت و پاسیو مناسب است.

انواع واش بتن

واش بتن سفید قرمز مستطیلی

واش بتن رنگ سفید و قرمز و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ شایان گستر موزاییک با وزن ۱۵ کیلوگرم است. برای استعلام قیمت انواع واش بتن با مشاوران عمران مدرن تماس حاصل فرمایید. رنگ این واش بتن ترکیبی از رنگ آجری و سفید است و ترکیب سفید و آجری به صورت پنجاه پنجاه تقسیم شده است. این واش بتن برای ورودی ساختمان های تجاری و مغازه ها ساختما هایی که نماهی

انواع واش بتن

انواع واش بتن قهوه ای مشکی

واش بتن قهوه‌ ای مشکی و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ شایان گستر موزاییک با وزن ۱۵ کیلوگرم است. این واش بتن با نما های چوب پلاست و آجری بسیار زیبا خواهد بود. موزاییک واشبتن قهوه ای هماهنگی خوبی با محیط های طبیعی و خاک دارد و چشم نواز است.

انواع واش بتن

واش بتن سیاه سفید

واش بتن سفید و مشکی و ابعاد ۶۰*۳۰*۳.۵ شایان گستر موزاییک با وزن ۱۵ کیلوگرم هماهنگی عالی با نماهای مدرن ساختمان های امروزی دارد. ساختمان هایی که با کرتین وال کار شده یا نماهای سفید یا مشکی براق دارند یا از بتن اکسپوز برای نما استفاده کردند برای محوطه سازی و ورودی ساختمان و حیاط خلوت ساختمان این گزینه از واش بتن بهترین است.

انواع واش بتن

انواع واش بتن تیره

واش بتن به رنگ زغالی و سنگ های آذرین آتشفشانی هماهنگی مناسبی با فضاهای طبیعی دارد. این واش بتن برای استفاده در پارک های جنگلی و فضاهای سبز پر کاربرد است. سطح ناصاف و متخلخل این واش بتن مانع از لغزیدن می شود و رنگ تیره ای که دارد آلودگی را به هیچ عنوان نمایان نمیکند. کیان برنا ایرانیان یکی از تولید کنندگان این نوع از واش بتن با برجستگی های طبیعیست.

انواع واش بتن

واش بتن خاکستری سفید

واش بتن سفید و خاکستری با ابعاد ۵۰*۵۰*۵ یکی از محصولات شرکت تن کیان برنا است. طراحی این واش بتن سال هاست در ایران کاربرد دارد و بسیار محبوب است. این موزاییک دارای سنگ دانه های بزرگ که در بسیاری از حیاط خلوت ها و ورودی های ساختمان های قدیمی وجود دارد.

انواع واش بتن

انواع واش بتن برجسته

واش بتن برجسته آجیلی با ابعاد ۵۰*۵۰*۵ دست طراحان را برای ایجاد طرح های متنوع با ترکیب سنگ فرش باز میگذارد. این واش بتن ظاهری برجسته دارد ترکیب رنگ جذاب آن امکان هماهنگی با اغلب نماها را خواهد داشت.

انواع واش بتن

برای مطالعه بیشتر:

واش بتن ویلا

جدول بتنی

کفپوش بتنی

اسلب بتنی

واش بتن پرسی

واش بتن کف

کفپوش واش بتن

سنگ فرش واش بتن

لیست قیمت واش بتن

ابعاد واش بتن

ابعاد جدول بتنی

مشخصات جدول بتنی

قیمت موزاییک آجیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.96 ( 9 نظر)