استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

آینه کاری

آینه کتری
آینه کاری دیوار

ایده های آینه کاری

تاثیر آینه کاری در فضاهای مختلف منزل و استفاده خلاقانه از آنها می تواند باعث ایجاد فضای کاملاً زیبا و دلنشین شده و در روحیه افراد نیز بسیار تاثیر گذار باشد. انجام آینه کاری روی دیوار به صورت حرفه ای در منزل علاوه بر مزایای بی شمار، هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های دکوراسیون در خانه دارد. به طور کلی آینه کاری یکی از قدیمی ترین تکنیک های زیباسازی و دکوراسیون در معماری قدیمی ایران و بسیاری از نقاط جهان به شمار می رود و طرفداران زیادی دارد.

امروزه نیز استفاده از آینه و آینه کاری در منزل با بهره گیری از تکنیک های جدید، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع استفاده از ایینه کاری در طراحی داخلی فضاهای مختلف می تواند یک روش ابتکاری برای داشتن فضایی متفاوت و دلنشین باشد.

آینه کاری
آینه کاری روی دیوار

آینه کاری سنتی

در آینه کاری سنتی معمولا از آینه های رنگی و در اشکال هندسی مختلف استفاده می شود. هنر اینه کاری سنتی در کنار گچبری های زیبا، جلوه ای خاص به فضا می بخشد. این هنر یکی از مهم ترین هنرهای تزئینی در کشور ایران است. در بسیاری از بناهای تاریخی ایران این هنر به چشم می خورد. برای استفاده از این سبک باید توجه داشت که دکوراسیون منزل با سبک آینه کاری هماهنگ باشد.

آینه کاری سنتی
آینه کاری سنتی

جالب است بدانید در گذشته انواع آینه ها از کشور های اروپایی به خصوص ایتالیا (شهر ونیز) وارد کشور ما می شد. در اکثر مواقع این آینه ها در مسیر رسیدن به دست ما در راه می شکست یا دچار آسیب دیدگی می شد.

اینه کاری
تاریخچه آینه کاری سنتی ایرانی

در میان همین آینه های شکسته بود که جرقه هنر آینه کاری سنتی ایرانی زده شد. هنرمندان خلاق ایرانی این ضرر اقتصادی را تبدیل به منفعت می کردند و هنری را به وجود آوردند که در تاریخ هنر و معماری کشور جاودانه شد.

آیینه کاری سنتی ایرانی
تالار آینه کاخ گلستان

هنرمندان ایرانی قطعات شکسته را به شکل ها و اندازه های مختلف در می آوردند. سپس قطعات را به وسیله خمیری که مرکب از گچ و سریش است براساس طرح، به وسیله فشار آوردن دست روی گچ کشته بر سطح کار می چسبانند و در تزیینات نمای داخلی ساختمان ها استفاده می کردند.

آموزش آینه کاری
هنرمند ایرانی درحال آینه کاری دیوار

طولی نکشید تا این شیوه خلاقانه جای خود را در دل معماری ایرانی باز کرد و به یکی از محبوب ترین روش های طراحی داخلی تبدیل شد.

آینه کاری دیوار
آینه کاری دارالحجه حرم مطهر رضوی

نخستین بنای آینه کاری شده ، دیوان خانه کریم خان زند در شیراز بود که ویران شد و ستون ها و آینه های بزرگ آن برای توسعه و بازسازی به ایوان دارالاماره ی تهران (ایوان تخت مرمر کنونی) منتقل شد.

آینه کاری سنتی ایرانی
انتقال آینه کاری های دیوان خانه کریم خان به ایوان تخت مرمر

در تالار ایران مال به خوبی می توانید هنر آینه کاری سنتی ایرانی را برروی نمای دیوار ها و سقف مشاهده کنید.

آینه کاری کلاسیک
تالار آینه ایران مال

برگزاری جلسات سیاسی و مهم کشوری، در کاخ های آینه کاری شده گذشتگان، معرفی کننده این هنر و فرهنگ غنی به جهانیان است.

آینه کاری کلاسیک
معرفی هنر آینه کاری به جهانیان

امروزه آینه های سنتی به صورت دکوراتیو و در ترکیب با گچ بری ها در داخل منازل نیز کار می شوند. برای مشاهده ی طرح های اجرا شده و سفارش می توانید به سایت عمران مدرن به نشانی زیر مراجعه کنید.

اینه کاری
آینه کاری مدرن

منیر شاهرودی یک نقاش ایرانی بود که در زمینه مجسمه سازی و تولید آثار مرتبط با آینه کاری آثاری فاخر خلق کرده است. تلفیق هنر آینه کاری سنتی و مدرنیته به خوبی در آثار این هنرمند مشهود است.

آینه کاری مدرن
منیر شاهرودی هنرمند ایرانی

تحصیلات او در دانشکده هنرهای زیبای تهران ، دانشگاه کرنل و پارسنز ده نیو اسکول فر دیزاین بوده است. آثار او در موزه های مختلفی به نمایش درآمده از جمله موزه گوگنهایم نیویورک ، موزه های هنر های معاصر تهران و..

هنر آینه کاری
گالری آثار منیر شاهرودی هنرمند ایرانی

راهکارهای استفاده از آینه کاری در دکوراسیون داخلی منزل

راهکارهایی که برای آینه کاری مدرن وجود دارد بسیار متنوع می باشد. برخی از متداول ترین انواع آن به شرح زیر می باشند:

آینه کاری دکوراتیو
آینه کاری مدرن

آینه کاری شومینه

شومینه به کار رفته در اتاق پذیرایی یکی از نکات جذاب و لاکچری محسوب شده که می تواند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. زمانی که از شومینه برای دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده می  شود، بهتر است سایر لوازم دکوراتیو بر اساس آن چیده شوند. استفاده از آیینه کاری در اطراف شومینه یکی از راه هایی است که می تواند به سرعت باعث چشمگیرتر شدن فضا گردد.

طرح آینه کاری
آینه کاری اطراف شومینه

به طور کلی استفاده از آینه کاری مدرن در اطراف شومینه یکی از جدیدترین روش های تزیین اتاق پذیرایی محسوب می گردد. زیرا می توانند مکمل خوبی برای یکدیگر باشند.

آینه کاری بالای شومینه
آینه کاری دیوار شومینه

استفاده از آینه های دکوراتیو

بسیاری از افراد شاید با ایده های آینه کاری آشنایی نداشته باشند و بیشتر به آینه به عنوان یک وسیله کاربردی نگاه کنند. در واقع آنها آینه را وسیله ای می دانند که باید تنها خود را در آن مشاهده نمایند و دیگر به ابعاد دیگر آن دقت نمی کنند. اما برخی از آینه هایی که روی دیوار به کار می روند و طراحان از آن استفاده می نمایند جنبه تزئینی دارند. این آینه ها صرفا دکوری بوده و نمی توان استفاده زیادی از آنها نمود. امروزه آینه کاری مدرن در منزل بسیار رایج شده است و یکی از ایده های آن استفاده از آینه های دکوراتیو می باشد. آینه هایی که چند تکه هستند و یا اینکه اشکال مختلفی دارند از جمله آینه های دکوراتیو به شمار می روند و ایده خوبی برای افزایش زیبایی منزل محسوب می گردند.

طرح آینه کاری
آینه کاری دکوراتیو

آینه کاری مدرن سقف

بسیاری از افراد از آینه بیشتر روی دیوار و یا میز استفاده می کنند و از راهکارهای دیگر آن که می تواند منزل را زیباتر کند مطلع نیستند. روش های خلاقانه تر دیگری نیز برای زیباتر نمودن منزل وجود دارد. افرادی که طراحی دکوراسیون منزل را انجام می دهند به خوبی با این روش ها آشنایی دارند و می توانند ایده های خلاقانه ای را به کار گیرند. در واقع آینه کاری روی دیوار تنها ایده استفاده از آینه نبوده و در برخی از مواقع بر روی سقف نیز نصب می شود.

آینه کاری سقف
آینه کاری سقف

آینه کاری ستون

یکی دیگر از ایده های آیینه کاری ، اجرای آن بر روی ستون می باشد. می توان از ایینه های ساده و یا تراش خورده بدین منظور استفاده نمود. انتخاب نوع ایینه کاری بسته به سلیقه شما می باشد. اما باید توجه داشته باشید که در ساختمان ها و فضاهای کوچک بهتر است که از ایینه های ساده و شکست نخورده استفاده نمایید.

آینه کاری ستون
آینه کاری ستون

آینه کاری اتاق خواب

استفاده از این ایده در اتاق خواب منزلتان ضمن افزایش نور موجب انعکاس زیبایی اتاق خواب و زیباتر و جذاب تر دیده شدن آن می گردد. بدین منظور می توان از ایده ایینه کاری بر روی دیوار اتاق ، سقف و یا حتی درب کمد بهره جست.

آینه کاری اتاق خواب
آیینه کاری اتاق خواب

آینه کاری دیوار راهرو و فضای ورودی

اولین نقطه از فضای خانه یا هر فضای تجاری و اداری دیگری، ورودی آن می باشد. بنابراین زیبایی فضای ورودی از اهمیت بالایی برخوردار است. می توان با بهره گیری از شیوه ها و طرح های مختلف آیینه کاری به این فضا زیبایی دو چندان بخشید. علاوه بر این استفاده از این ایده موجب بزرگتر دیده شدن راهرو و فضای ورودی نیز می گردد.

آینه کاری دیوار راهرو
آینه کاری راهرو

آینه کاری دیوار آشپزخانه

شاید در بین ایده هایی که برای آینه کاری معرفی کردیم این ایده کمی غیر معقول باشد و شما با آن آشنایی نداشته باشید. ولی باید بدانید استفاده از آینه در دیوار پشت ظرفشویی دکور آشپزخانه را بسیار زیباتر می کند و بدون شک زیبایی آشپزخانه افزایش می یابد.

آینه کاری بین کابینت
آینه کاری بین کابینت

باید بدانید آینه کاری منزل و روی دیوار تنها ایده ای نمی باشد که در دست انجام است، بلکه از ایده های دیگری هم در زیبایی آشپزخانه استفاده می شود. یکی از این ایده ها کاشی هایی می باشد که به شکل آینه هستند و روی دیوار  آشپزخانه نصب می شوند. این کاشی ها فضای آشپزخانه را بسیار زیباتر می کنند و بسیاری از افراد به این سبک ها علاقه زیادی نشان می دهند. بنابراین اگر می خواهید ظاهر آشپزخانه تان زیباتر و مدرن تر شود، بهتر است این ایده را به اجرا درآورید.

آینه کاری دیوار آشپزخانه
آینه کاری دیوار آشپزخانه

آیینه کاری فضای غذاخوری

یکی از شناخته شده ترین آیینه کاری ها، مربوط به آیینه کاری فضای غذاخوری است. برای تزئین محل غذا خوردن می توان از انواع طرح های آینه استفاده کرد. استفاده از این ایده موجب ایجاد فضایی زیبا و دلنشین برای صرف غذا کنار اعضای خانواده می شود.

آینه کاری فضای غذاخوری
آیینه کاری فضای غذاخوری

استفاده از آینه در پلکان منزل

 استفاده از این روش شاید برای بسیاری از خانواده ها کاربردی نباشد و تنها همان ایده آینه کاری دیوار کافی باشد. اما در خانه های دوبلکس می توان از این ایده خلاقانه استفاده نمود. استفاده کردن از آیینه در پلکان منزل یکی از روش های نادر و جذاب می باشد که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه زیادی می شود. برای استفاده از این ایده باید دقت و ظرافت خاصی به کار برده شود. به همین دلیل نصب آن باید تنها به افراد حرفه ای سپرده شود. برای خرید آینه هایی که روی پلکان نصب می شود باید به جنس آنها دقت زیادی نمود.

جدیدترین مدل آینه کاری منزل
آیینه کاری پله

آینه کاری سرویس بهداشتی

شاید بتوان گفت یکی از پر استفاده ترین مکان ها برای استفاده از آیینه ، سرویس بهداشتی و حمام منازل می باشد. می توان به جای استفاده از اینه های با قاب های مشخص و روش های سنتی از آیینه کاری در سرویس های بهداشتی استفاده نمود تا ضمن فراهم نمودن نور کافی محیط، به آن زیبایی دو چندان بخشید.

آینه کاری مدرن
آیینه کاری سرویس بهداشتی و حمام

آینه در نمای ساختمان

شاید برایتان جالب باشد که می توان در نمای بیرونی ساختمان نیز از آیینه استفاده نمود. یک هنرمند آیینه کار می تواند با همین مصالح ساده یک شاهکار هنری خلق نماید. بازتاب نور در آینه ها به ساختمان نمای زیبا و جذابی می بخشد.

اینه کاری
استفاده از آیینه در نمای بیرونی ساختمان

بایدها و نبایدهای استفاده از آینه کاری

برای آیینه کاری باید به برخی از نکات توجه داشت که این نکات عبارت می باشند از:

 • به هیچ عنوان نباید از آینه های بزرگ برای فضاهای کوچک استفاده نمود. آینه های قدی و آینه هایی که اندازه آنها بزرگ می باشد تنها برای دیوارهایی که اندازه وسیعی دارند مناسب است.
 • آینه کاری منزل نباید در نقاط کور خانه باشد و باید در نقاطی نصب شوند که کاربردی باشد. باید بدون توجه به قیمت اینه کاری تنها به کاربرد آن توجه داشت و اقدام به خرید آن نمود.
 • اگر می خواهید آینه کاری منزلتان را خودتان انجام دهید بهتر است آن را در نقاط کانونی اتاق نصب نمایید. دقت داشته باشید که بیش از حد نباید آینه ها را در اتاق خواب مورد استفاده قرار دهید و تعداد آن باید به اندازه باشد.
 • استفاده از قوانین فنگ شویی در خانه برای اینه از دیگر نکاتی می باشد که طراحان دکوراسیون منزل باید به آن توجه زیادی داشته باشند. آینه ها باید نور طبیعی منزل را بیشتر کنند و قوانین و استانداردهایی که در مورد آن وجود دارد باید به خوبی اجرا شود تا فضای اتاق خواب و پذیرایی زیباتر گردد. جایگاه آینه ها به گونه ای باشد که در هنگام ورود افراد احساس خوشایندی به آنها دست دهد.
آینه کاری دیوار پشت تلویزیون
آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

قیمت آینه کاری منزل

قیمت آینه کاری منزل با توجه به محل اجرا ، تراش آینه ، متراژ اجرا ، نوع آینه ، دستمزد اجرای آن و … متفاوت می باشد. آینه های سفید قیمت کمتری دارند. جزئیات برش و تراش، بر قیمت آینه کاری تاثیرگذار است. بسته به رنگ آینه مورد استفاده، قیمت آینه ها متفاوت می باشد. ابعاد تایل از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آینه کاری است. اما باید توجه نمود که انجام اینه کاری زیبایی منزل را دو چندان می نماید.

برای مطالعه بیشتر:

طرح کناف سقف

کناف سقف آشپزخانه

سقف کناف

آسمان مجازی

سقف کشسان

سقف کاذب گچی

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب اتاق خواب

سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف کاذب آشپزخانه

آجر در دکوراسیون داخلی

دیوارپوش طرح آجر نما

پوستر سه بعدی

پارچه دیواری

کاغذ دیواری

نصب پارتیشن

پارتیشن اداری تا خانگی

۲۵ نظر

 1. من درخواست آینه کاری دادم از سایت شما، سه نفر با من تماس گرفتن با قیمت متفاوت یکم گیج شدم چجوری هست سیستم شما؟

 2. آینه کاری پله
  چه جالب بود
  تا بحال ندیده بودم
  انجام‌میدید؟

 3. هنر آینه‌کاری جادو میکنه تو خونه، آینه‌کار ماهر میتونید معرفی کنید؟ من خدمات بازسازی انجام میدم، چند تا همکار بهم معرفی کنید.

 4. سلام ، آینه کاری اطراف شومینه رو با چه موادی انجام میدن چون دیوار های اطراف شومینه دماشون بالا و پایین میشه این تغییر دما باعث ترک آینه ها و شکسته شدن اون ها نمیشه؟

 5. سلام ، آینه کاری اطراف شومینه رو با چه موادی انجام میدن چون دیوار های اطراف شومینه دماشون بالا و پایین میشه این تغییر دما باعث ترک آینه ها و شکسته شدن اون ها نمیشه؟

 6. من یک سری اینه دکوراتیو تهیه کردم ولی نمیدونم از چه نوع چسبی برای نصب استفاده کنم . لطفا راهنمایی کنین

 7. سلام ، برای آینه کاری دیوارهای پذیرایی چه طرحی رو پیشنهاد میدید من خودم بین طرح مدرن و سنتی موندم چون طرح مدرن یه طرح خیلی ساده و شیکه و اگرم بعدا بخواییم وسایل و دکور خونه رو تغییر بدیم بازم به درد میخوره و به همه ی دکوراتیو تقریبا میاد از یه طرفم طرح سنتی رو دوست دارم و خیلی طرحیه که به دل میشینه و فضای خونه رو زیباتر جلوه میده!

 8. یه توصیه اصلا آینه کاری رو خودتون انجام ندید ، ما فکر می‌کردیم که واقعا چیه آینه میارن چسب میزنن می‌چسبونن میره ، ولی واقعا کار ظریفیه و به مهارت و دقت نیاز داره ، اصلا سرسری و سرخود نمیشه انجامش داد واقعا توصیه میکنم حتما از متخصصش بخواید براتون اجرا کنه چون ما مجبور شدیم حتی گچ دیوارم بکنیم و کلی هزینه برامون داشت!

 9. ما اینه کاری حمام رو انجام دادیم و راستش رو بخواین پشیمونیم ولی اینه کاری فضای اشپزخانه واقعا ظرافتی خاصی به فضا میده و راضی هستیم

 10. سلام چه عواملی روی قیمت نهایی کار آینه کاری تاثیر گذاره؟
  مثلا وقتی آینه کاری برای یه دیوار یک در یک متر انجام میشه اندازه کلی جایی که آینه روش کار میشه مهمه یا اندازه آینه ها منظورم اینکه اگر آینه ریز ریز باشند یا درشت روی قیمت تاثیر گذاره!

 11. میشه برای سرویس ها هم از ایینه کاری استفاده کرد

 12. سلام آینه کاری نمای خارجی ساختمان واقعا ریسکی هستش احتمال شکستن آینه ها خیلی زیاده، روش هایی برای ایمنی یا حفاظ یا هر چیز دیگه ای وجود داره که مانعی برای جلوگیری از شکسته شدن آینه ها استفاده شده در آینه کاری بشه؟

 13. اینه کاری دکوراتیو چقدر هزینه برداره ؟

 14. من خودم چند تا طرح دارم واسه آینه کاری . چطور میتونم بفرستم براتون که برام درستش کنین؟

 15. آینه کاری سنتی برای سقف داهل خونه هم انجام میشه؟ نه مثل مسجد و اینا، اما طرح سنتی داشته باشه، کسی هست اجرا کنه؟

 16. نمونه کارهای آینه کاری تون رو کجا میتونم ببینم؟

 17. چقدر آینه‌ کاری پله ای که گذاشتید جالبه، مجری هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت