استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان
آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان از جهت عملکرد مشابه دیگر آسانسورها بوده، اما با دید ۳۶۰ درجه اش می تواند جلوه متفاوت و زیبایی به ساختمان ببخشد. برخی مواقع، هنگام احداث ساختمان تمهیدات لازم جهت نصب آسانسور در نظر گرفته نمی شود. از همین رو، آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان می تواند انتخاب و راه حل مناسبی باشد. امروزه از این آسانسور ها در انواع ساختمان های مسکونی، اداری، فروشگاه و مراکز خرید و … استفاده می شود. آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان امکان مشاهده فضای معماری ساختمان و محیط اطراف را برای مسافران فراهم می آورد. لازم به ذکر است که این آسانسورها همیشه دارای دید ۳۶۰ درجه نبوده و می توانند از یک سو یا از چندین سو به بیرون دید داشته باشند. در ادامه به بررسی خصوصیات و ویژگی های انواع آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان پرداخته شده است.

قیمت آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

قیمت آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان بر اساس عوامل متعددی نظیر نوع و جنس اتصالات، ابعاد کابین شیشه ای آسانسور و ارتفاع آن تعیین می گردد. کیفیت و متراژ شیشه های لمینت به کار برده شده از دیگر عوامل اساسی موثر می باشد. همانطور که پیشتر اشاره شد، در صورت استفاده از شیشه لمینت خمیده در کابین، هزینه ها به مراتب بیشتر خواهد بود، چرا که فرایند ساخت این شیشه ها دشوار و پرهزینه تر می باشد.

خصوصیات آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

به عنوان مهم ترین ویژگی و امتیاز آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان ، می توان به عدم نیاز به حفر چاله آسانسور اشاره نمود. این آسانسورها با قابلیت نصب در فضای بیرون ساختمان هیچگونه فضای اضافی داخل ساختمان اشغال نمی نمایند. از دیگر خصوصیات و ویژگی های آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم نیاز به تاسیسات موتورخانه
  • حرکت آرام، بدون لرزش و صدا
  • تنوع گسترده محصولات
  • نصب نسبتا آسان
  • افزایش ارزش ملک و ساختمان
  • ظاهر شیک و به روز
آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان
آسانسور شیشه ای مربعی بیرون ساختمان

جنس آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان

در ساخت بدنه آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان به جای فلز از شیشه استفاده می شود. جنس شیشه های آن ، شیشه های لمینت چند لایه می باشد. ویژگی منحصر به فرد این شیشه ها مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر ضربه و فشار است. شیشه های لمینت بر خلاف شیشه های سکوریت، در صورت شکسته شدن، فرو نریخته و حالت خود را حفظ می کنند. از همین رو شیشه های لمینت در صورت شکستن آسیبی به مسافران وارد نمی نمایند. پانل های آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان ، در انواع متنوع اعم از شیشه های شفاف یا دودی طراحی و تولید می شوند. فریم اطراف این آسانسور معمولا از جنس استنلس استیل می باشد.

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان
آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان لوکس

انواع آسانسور پاناروما بیرون ساختمان

تقسیم بندی انواع آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان بر اساس فاکتورهای گوناگونی اعم از روش نصب، طرح و سیستم محرکه صورت می پذیرد. انواع آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان بر اساس سیستم محرکه به دو دسته آسانسور های شیشه ای کششی و هیدرولیک تقسیم می شوند.

  • آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان کششی

آسانسورهای شیشه ای کششی مناسب ساختمان های مرتفع بوده و توسط سیم بکسل و وزنه طراحی می شوند. کابین شیشه ای این سیستم سبب می شود تا تجهیزات مکانیکی آسانسور قابل مشاهده باشد.

  • آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان هیدرولیک

آسانسورهای شیشه ای هیدرولیک مناسب ساختمان های مرتفع نبوده و در ساخت آن ها از سیم بکسل و وزنه استفاده نمی شود. در این سیستم، تجهیزات مکانیکی آسانسور قابل رویت نمی باشند.

آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان
آسانسور یک وجه شیشه ای بیرون ساختمان

انواع کابین آسانسور پاناروما بیرون ساختمان

کابین آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان تاثیر به سزایی در طراحی و زیبایی آن ایفا می نماید. این کابین ها در دو مدل کلی کابین آسانسورهای شیشه ای گرد و مربعی شکل طراحی و تولید می شوند.

  • کابین آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان گرد

در این مدل، کابین های شیشه ای دارای طراحی قوس دار گرد یا نیمه گرد می باشد. طراحی، نصب و پیاده سازی آسانسور های شیشه ای گرد به دلیل منحنی بودن شیشه ها نسبت به مدل های مربعی دشوارتر می باشد. علاوه بر شیشه، از یک نوع طلق از جنس پلی کربنات نیز در ساخت بدنه این کابین استفاده می کنند. کابین های گرد نیازمند تست آونگی می باشند تا میزان استحکام و استانداردهای لازم آن بررسی و متناسب با آن مدارک ایمنی صادر گردد. چرا که این مدل به دلیل شکل هندسی خود باید از لحاظ نوع حرکت و میزان تحمل فشار و نیروهای وارده به درستی نصب و راه اندازی شود.

آسانسور شیشه ای گرد بیرون ساختمان
  • کابین آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان مربعی

طراحی، نصب و پیاده سازی آسانسور های شیشه ای مربعی شکل نسبت به مدل گرد آسان تر می باشد. علاوه بر این فاکتور، تفاوت مهمی میان این دو مدل نبوده و انتخاب طرح بر اساس سلیقه مشتری صورت می پذیرد.

انواع کابین آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان از نظر طراحی کابین چیست؟

کابین آسانسور بیرون ساختمان گرد، نیمه گرد و مربعی.

جنس آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان چیست؟

در ساخت بدنه آسانسور شیشه ای بیرون ساختمان به جای فلز از شیشه استفاده می شود و جنس شیشه های آن، شیشه های لمینت چند لایه می باشد.

برای مطالعه بیشتر:

کابین آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور استیل

بهترین کابین اسانسور

کابین آسانسور ام دی اف

قیمت کابین آسانسور ۶ نفره

کابین اسانسور شیک

آسانسور شیشه ای نما

نمونه کابین آسانسور

مدل کابین آسانسور

کابین سازی آسانسور

تولید کابین آسانسور

کابین آسانسور لاکچری

کابین اسانسور جدید

نصب آسانسور در چشم پله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.88 ( 6 نظر)