استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

قیمت آجر فشاری (گری)

آجر گری
قیمت آجر گری

آجر فشاری یا آجر گری یا آجر زبره ، قدیمی ترین نوع آجر است که در سفت کاری ، دیوارچینی و پی ساختمان از آن استفاده می شود. از آنجایی که در گذشته خشت زنی این نوع آجر با دست انجام شده و گوشه های قالب به وسیله گل مخصوص و فشار دست کارگر پر می شد، به آن آجر فشاری دستی نیز گفته می شود. در اصطلاح بنایی ، آجر چینی این آجر را گری چینی می گویند. گری چینی به قسمت هایی از آجر کاری که روی آن را با مصالح دیگری همچون گچ، سیمان، کاشی، سنگ و … می پوشانند، گفته می شود. قیمت آجر فشاری ارزان تر از بسیاری دیگر از انواع آجر می باشد.

ابعاد آجر فشاری غالبا ۵/۵×۱۱×۲۲، ۵/۵×۱۰×۲۲ و یا ۵×۱۱×۲۲ سانتی متر بوده و در کوره های هوفمان پخته می شوند. بنای شمس العماره یکی از معروف ترین بناهای تاریخی است که در ساخت آن از آجر گری استفاده گردیده است.

قیمت آجر فشاری
بنای شمس العماره

تاثیر رنگ بر قیمت آجر فشاری

این نوع آجر از خاک رس و آب ساخته شده و رنگ آن غالبا متمایل به زرد است. اما به طور کلی رنگ آن وابسته به خاک معدن ، مدت زمان و دمای پخت و … می باشد. دمای پخت علاوه بر تاثیر بر روی رنگ آجر فشاری ، بر کیفیت آن نیز تاثیرگذار است. به طوری که با افزایش دما کیفیت آجر فشاری نیز افزایش می یابد. بنابراین رنگ آجر فشاری تعیین کننده کیفیت آن و تاثیرگذار بر قیمت آجر فشاری می باشد.

اگر چینش آجر در کوره با فاصله های استاندارد باشد، دما و زمان پخت کنترل شود و شرایط ایجاد اکسید و هیدروکسید آهن فراهم باشد، رنگ قرمز آجر فشاری ظاهر می‌شود. درجه رنگ قرمز به دمای آن وابسته است.

اگر پخت آجر فشاری در شرایط احیایی باشد و میزان Cao بیش از اکسید آهن شود، رنگ به زردی می زند. اگر پخت آجر در شرایط معمولی باشد و Cao بیش از اکسید آهن شود، آجر فشاری کرم رنگ تولید می شود.

خرید آجر فشاری
آجر فشاری قرمز

مزایا و معایب آجر گری

از جمله مزایای آن ارزان تر بودن قیمت آجر فشاری نسبت به سایر آجرها بوده و دسترسی به آن نیز آسان تر می باشد. از دیگر مزیت های این نوع آجر می توان به قابلیت باربری مناسب آن اشاره نمود. مقاومت فشاری آجر گری نسبت به تیغه و سفال بیشتر می باشد. از آنجایی که در ساخت این نوع آجر از ناخالصی استفاده نمی شود، در نتیجه اثرات سوء زیست محیطی کمتری نیز دارد.

اما در مقابل وزن آجر گری بالا بوده و عایق حرارتی مناسبی نیستند. به طوری که وزن یک عدد آجر گری چیزی بین ۲ تا ۲/۵ کیلوگرم است. این امر موجب افزایش وزن ساختمان شده و از این رو استفاده از آن در دیوارچینی و … توصیه نمی گردد. عایق نبودن این نوع آجر موجب از دست رفتن گرمای داخل خانه و در نتیجه افزایش مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن می گردد. همچنین امکان تورم و ترک خوردگی این مصالح در اثر انبساط حرارتی آن وجود دارد.

قیمت روز آجر فشاری
آجر فشاری

کاربرد آجر گری

در گذشته از آجر زبره، در تیغه چینی ، دیوار حمال ، طاق ضربی ها ، نماسازی و … استفاده می شد. اما امروزه به دلیل وزن بالای این آجرها استفاده از آن کاهش یافته و بیشتر به فونداسیون محدود شده است. به طور کلی در حال حاضر مهم ترین کاربرد آن در دیوار چینی و کرسی چینی پی ساختمان و یا به عنوان قالب فونداسیون می باشد. دلیل دیگر استفاده از این مصالح، ارزان بودن قیمت آجر فشاری است.

شایان ذکر است که این نوع آجر از جذب آب بالایی برخوردار بوده و در نتیجه چسبندگی زیادی با ملات سیمانی دارد. از این رو در هنگام قالب بندی فونداسیون با استفاده از اجر فشاری ، پس از چیدن آجر در ارتفاع مورد نظر، به منظور پیشگیری از جذب آب بتن توسط آجرها ، قسمت داخلی آن را با پلاستیک می پوشانند. ضمن اینکه این کار موجب راحت تر شدن جداسازی آجرها از قالب و فراهم نمودن امکان استفاده مجدد از آنها نیز می گردد.

اگر چه استفاده از این نوع آجر در دیوارچینی داخلی خانه تقریبا روشی منسوخ شده محسوب می گردد، اما در ساخت دیوار حیاط ویلا و یا ساختمان های دارای حیاط می توان از آجر گری استفاده نمود.

قیمت آجر گری
آجر گری

قیمت آجر فشاری

قیمت آجر فشاری با توجه به درجه کیفیت ، برند ، خرده فروشی و یا عمده فروشی و … متفاوت می باشد. بدیهی است که با افزایش درجه کیفیت، قیمت آجر فشاری نیز افزایش می یابد. همچین قیمت برندهای شناخته شده تر که غالبا محصولات با کیفیت تری نیز ارائه می دهند، بیشتر می باشد. علاوه بر این، خرید عمده و یا خرد نیز بر قیمت اجر فشاری تاثیرگذار است، به طوری که خرید عمده این آجر از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.

آجر فشاری زرد رنگ
آجر فشاری زرد رنگ

معمولا قیمت این نوع آجر به صورت تن ارائه می گردد و معمولا هر تن آجر فشاری متشکل از ۴۵۰ تا ۵۰۰ عدد آجر است. قیمت اجر فشاری در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. قیمت هر تن آجر فشاری با توجه به موارد ذکر شده متغیر بوده و در شهر تهران چیزی حدود ۳۴۰ هزار تومان تا ۳۹۰ هزار تومان می باشد. شایان ذکر است که قیمت های ارائه شده گاه با هزینه حمل و گاهی نیز بدون هزینه حمل ارائه می گردند که در این صورت باید هزینه حمل نیز به قیمت آجر گری اضافه گردد.

برای کاهش هزینه حمل، بهتر است که از نزدیک ترین مراکز فروش اقدام به خرید اجر فشاری نمود. در این صورت قیمت آجر فشاری مقرون به صرفه تر خواهد بود. لازم به ذکر است که در خرید آجر فشاری باید دقت نمود که عاری از هر گونه ترک خوردگی، لب پریدگی، شوره زدگی و سایر معایب ظاهری نظیر آن باشند. بنابراین باید از مراکز فروش آجر فشاری معتبر، اقدام به خرید آجر فشاری نمود. همچنین پیش از ثبت سفارش خرید، قیمت روز آجر فشاری را استعلام نمایید.

برای مطالعه بیشتر:

آجر ماشینی

آجر سنتی

آجر دکوراتیو

آجر قرمز

آجر سفید

آجر سه سانتی

آجر قزاقی

آجر شیشه ای

آجر سفال

دیوار پوش طرح آجر نما

قیمت آجر

آجر نسوز نما

آجرچینی نما

آجر در دکوراسیون داخلی

نمای آجری مدرن

انواع آجر نما – قیمت آجر نما

ابعاد آجر

۲۶ نظر

 1. باتوجه به قیمت پایین آجر فشاری نسبت به انواع اجر ایا دیگه میشه فقط از آن استفاده کرد؟

 2. علاء الدین محمد زاده

  سلام ،آجر فشاری یا آجر گری جز مصالح ساختمانی قدیمی به حساب امروزه خیلی کمتر از این مدل آجرها برای ساخت و ساز استفاده میشه الان بیشتر از بلوک و دیوارهای پیش ساخته و برای دیوار ساختن استفاده میکنن اکثر خونه هایی هم که با آجر فشاری ساخته شدن نمای سنگی کار میکنن چون اصلا ظاهر خوبی نداره!!

 3. قیمت آجر فشاری در شهرهای مختلف کشور باهم متفاوته و دلیلشم نمیدونم واقعا بعضا تولیدی ها نسبت به موادی که استفاده می کنند روی آجر فشاری قیمت میزارند و بعضا هزینه حمل و نقل بالا باعث بالا بودن قیمت آجر فشاری در یک سری شهرهای کشور میشه میخواستم بپرسم میتونید شماره تماس یا آدرس سایت تولیدی های بزرگ و مطمئن آجر فشاری رو برای سفارش اینترنتی و غیرحضوری قرار بدید؟؟

 4. ممنون بابت اطلاعاتتون در مورد قیمت آجر فشاری و پاسخ گویی تیم پشتیبانی

 5. رنگ اجر بر قیمت هم تاثیر میزاره

 6. جهانگیر دشتی زاده

  سلام ، کیفیت و قیمت آجر گری (آجر فشاری ) از روی رنگ آجر قابل تشخیص است می تونید در این مورد بیشتر راهنمایی کنید!!

 7. برای کار سقف میشه از این نوع اجر استفاده کرد

 8. سلام در مطالب فوق ذکر شده که آجر فشاری،آجر گری،برای امر دیوار چینی توصیه نمیشه، چرا؟ و اگر آجر فشاری برای این کار نیست پس در کجا کاربرد داره.

 9. خیلی مفید بود جواب همه سوالامو گرفتم

 10. مرسی از مطلب مفید اجر فشاری

 11. آجر فشاری چه مزایا و معایبی دارد ؟

 12. قیمت آجر فشاری چگونه محاسبه میشود ؟

 13. از آجر فشاری برای چه قسمتهایی از ساختمان استفاده می شود؟

 14. چه عواملی بر قیمت آجر فشاری تاثیر میگذارد ؟

 15. رنگ چه تاثیری بر قیمت آجر فشاری دارد ؟

  • دمای پخت علاوه بر تاثیر بر روی رنگ آجر فشاری ، بر کیفیت آن نیز تاثیرگذار است. به طوری که با افزایش دما کیفیت آجر فشاری نیز افزایش می یابد. بنابراین رنگ آجر فشاری تعیین کننده کیفیت آن و تاثیرگذار بر قیمت آجر فشاری می باشد.

 16. برای خرید آجر فشاری گری باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

  • در خرید آجر فشاری باید دقت نمود که عاری از هر گونه ترک خوردگی، لب پریدگی، شوره زدگی و سایر معایب ظاهری نظیر آن باشند. بنابراین باید از مراکز فروش آجر فشاری معتبر، اقدام به خرید آجر فشاری نمود.

 17. آجر فشاری چه معایبی دارد ؟

 18. قیمت روز آجر فشاری رو می خواستم

 19. قیمت آجر فشاری چگونه محاسبه می شود؟

 20. آجر فشاری چه مزایایی دارد؟

  • از جمله مزایای آن ارزان تر بودن قیمت آجر فشاری نسبت به سایر آجرها بوده و دسترسی به آن نیز آسان تر می باشد. از دیگر مزیت های این نوع آجر می توان به قابلیت باربری مناسب آن اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت