استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آجر قرمز

آجر قرمز
نمای آجری قرمز

یکی از متداول ترین انواع آجر نما مورد استفاده در ساخت و ساز آجر قرمز می باشد که هم برای نمای بیرونی و هم نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این در سنگ فرش ها نیز می توان از اجر قرمز استفاده نمود.

اجر نمای قرمز به دلیل وجود اکسید آهن در خاک مورد استفاده در ساخت آن، دارای رنگ طبیعی می باشد. این آجرها به صورت پلاک، ال، حصیری، لفتون و … تولید و استفاده می شوند.

آجر قرمز
اجر قرمز

آجر قرمز دارای بازه رنگی از قرمز روشن تا قرمز سوخته می باشد که تیره و روشن بودن آن وابسته به نوع خاک معدن و نحوه پخت و درجه حرارت کوره می باشد. زیرا برخی از معادن دارای خاک های تیره تری بوده و خاک برخی دیگر از معادن متمایل به رنگ پرتقالی تیره می باشد. علاوه بر این، حرارت بیشتر کوره موجب تولید آجرهایی با رنگ تیره تر می گردد، ضمن اینکه مقاومت آن را نیز افزایش می دهد.

برای ساخت اجر قرمز یا از خاک شیل و یا ترکیب خاک با رنگ استفاده می نمایند. آجرهای ساخته شده با خاک شیل از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و رنگ آنها روشن تر است. همچنین این نوع اجر قرمز آب کمتری جذب نموده و ثبات و ماندگاری رنگ آن بیشتر می باشد. اجر قرمز ساخته شده از ترکیب خاک و رنگ غالبا تیره تر بوده اما در مقابل استحکام و مقاومت پایین تری دارند. قیمت آجر نما قرمز با توجه به نوع و جنس آن متفاوت می باشد.

آجر نسوز قرمز
آجر نسوز قرمز

مزایا

 • قابل استفاده در مناطق سردسیر به دلیل درصد جذب آب بسیار پایین و مقاومت در برابر یخبندان
 • قابل استفاده در مناطق شرجی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت
 • عدم جذب آلودگی و در نتیجه مناسب برای شهرهای بزرگ با هوای آلوده
 • برخورداری از مقاومت فشاری و استحکام بالا
 • ضد سایش بودن
 • افزایش زیبایی نمای ساختمان
آجر نما قرمز
آجر نما قرمز

قیمت آجر قرمز

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آجر قرمز نمای ساختمان ، کیفیت آن است. هرچه که خاک مورد استفاده در ساخت این اجر بیشتر آسیاب شود و ذرات آن ریزتر و یکدست تر باشد، آجر با کیفیت تری تولید خواهد شد. با افزایش کیفیت، قیمت آجر نما قرمز نیز افزایش می یابد. عامل دیگر تاثیرگذار بر هزینه ها، ابعاد آجر نما قرمز است. نوع پخت، نوع خاک و فرآوری آن نیز تعیین کننده هزینه تمام شده است.

برای مطالعه بیشتر:

آجر ماشینی

آجر سنتی

آجر گری

آجر دکوراتیو

آجر سفید

آجر سه سانتی

آجر قزاقی

آجر شیشه ای

آجر سفال

دیوار پوش طرح آجر نما

قیمت آجر

آجر نسوز نما

آجرچینی نما

آجر در دکوراسیون داخلی

نمای آجری مدرن

انواع آجر نما – قیمت آجر نما

ابعاد آجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

کیفیت خدمات

امتیاز کاربران: 5 ( 2 نظر)

۹ نظر

 1. میشه میزان توناژ رنگ آجر قرمز رو کنترل کرد؟

 2. آجر قرمز به خاطر نوع خاک مورد استفاده قرمز رنگ است؟

 3. متاسفانه در بیرون ساختمان بنده آتش سوزی نسبتا بزرگی رخ داد و همین باعث شد تا نمای ساختمان به شدت اسیب ببینه این شد که فکر کردم نمای جدید رو با آجر بازسازی کنم و میخواستن بدونم مقاومت این آجر در برابر آتش سوزی و حرارت به چه صورت هست

 4. چطوری میشه درصد قرمزی اجر رو بالا برد

 5. سلام آجر قرمز برای نمای ساختمان استفاده میشه یعنی منظورم اینکه به صورت روکار یا نه برای دیوار چینی ساختمان استفاده میشه؟

 6. راهی هست که بشه آجر قرمز با کیفیت رو از آجرهای بی کیفیت تشخیص داد

 7. سلام آجر قرمز که رنگ تیره تری داره یعنی رنگ آجر قرمز که به سمت سوخته یا قهوه ای بره استحکام بیشتری داره و مناسب تره درسته؟

 8. استفاده ازش برای مناطق گرم هم توصیه میشه؟

 9. من برای طراحی فضای داخل کافه میخوام از این نوع اجر استفاده کنم . مناسبه بنظرتون ؟