استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آجر نمای داخلی

آجر در دکوراسیون داخلی
آجر نما

استفاده از آجر نمای داخلی این روزها به شدت محبوب شده است و طرفداران زیادی دارد. استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی حس و حال متفاوتی به خانه های مسکونی می بخشد.


آجر در دکوراسیون داخلی
آجر در دکوراسیون داخلی

آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در ایران است و در حال حاضر علاوه بر کاربرد آن در نمای ساختمان در دکوراسیون داخلی نیز کاربردهای زیادی دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر استفاده از آجر نمای داخلی در محیط های مسکونی ، کافی شاپ ها، ویترین مغازه ها و فضاهای تجاری استفاده می شود.

نورپردازی دیوار آجری
نورپردازی دیوار آجری

در ادامه انواع کاربرد آجر نما داخل منزل معرفی و بررسی شده اند.

قیمت آجر دکوراسیون داخلی

قیمت آجر دکوراسیون داخلی با توجه به نوع آن متفاوت است. به طور مثال قیمت آجر نمای داخلی نسوز با قیمت اجر رستیک یکسان نیست. بر اساس کیفیت و برند نیز قیمت آجر دکوراسیون داخلی متفاوت خواهد بود. در برآورد هزینه ها، باید متراژ کار را نیز مدنظر قرار داد. در خرید آجر باید محل اجرای آن را نیز در نظر گرفت. برای مثال آجری که در فضای سرویس بهداشتی استفاده می شود باید در برابر رطوبت و آب مقاوم باشد.

کاربرد آجر نما داخل منزل

امروزه استفاده از آجر نمای داخلی به یکی از پرکاربردترین مصالح مصرفی در دکوراسیون داخلی مبدل شده است. اجر نما داخلی در رنگ ها و طرح های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند پاسخگوی سلایق و سبک های مختلف باشد. باید توجه داشت که آجر نما داخل منزل متناسب با سبک دکوراسیون داخلی باشد.

آجر نما داخلی
هارمونی آجر نما داخلی با سبک دکوراسیون

از پرکاربردترین رنگ های مورد استفاده آجر در دکوراسیون داخلی منزل، دو رنگ سفید و قهوه ای است. می توان بخشی از دیوار خانه را با آجر نمای داخلی تزئین کرد و یا اینکه تمام دیوار را با آن پوشاند. این آجرها قابل استفاده در بخش های مختلف ساختمان همچون دیوارهای ورودی، فضای آشپزخانه، ستون و … می باشد.

اجر نما داخلی
رنگ سفید اجر نما داخلی
قیمت آجر دکوراسیون داخلی
استفاده از اجر نما داخلی برای ستون

قیمت آجر نمای داخلی با توجه به نوع، کیفیت و رنگ آن متفاوت است. برای استفاده از این آجرها می توان از پودر بندکشی همرنگ با آجر نما داخلی استفاده کرد و یا از رنگ های متضاد استفاده کرد و جلوه ای خاص به فضا بخشید.

آجر در دکوراسیون داخلی
بندکشی آجر نما داخلی

آجر در دکوراسیون داخلی فضای نشیمن

آجر نمای داخلی در فضای اصلی و نشیمن خانه باعث می شود تا به محیط گرما ببخشد و فضایی گرم و صمیمی ایجاد کند. و با توجه به متراژ فضاهای مسکونی بهتر است از دیوار آجری به صورت محدود استفاده شود. استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی در ابعاد بزرگ و در تمامی دیوارها باعث می شود فضای اتاق ، کوچک به نظر برسد، ولی استفاده از آجر نمای داخلی در یک دیوار باعث تنوع در فضای نشیمن می شود. انتخاب یکی از دیوارهای تاثیر گذار نشیمن به عنوان نقطه کانونی خانه و آجری کردن آن می تواند رنگ و بوی جدیدی به دکوراسیون داخلی بدهد.

در ادامه تصاویری به عنوان نمونه از کاربرد آجر نمای داخلی در فضای نشیمن آورده شده است.

اجر در دکوراسیون داخلی
کاربرد آجر در فضای نشیمن

از دیگر مزایای استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی، هم نشینی مناسب آن در کنار دکوراسیون های مدرن و سنتی است و در کنار هر نوع دکوراسیون می توان از آن استفاده کرد.

دیوار آجری در فضای داخلی
دیوار آجری در فضای داخلی
آجر دکوراسیون داخلی
دکوراسیون آجری منزل

تنوع در چیدمان آجر نیز از مزایای دیگر استفاده از آجر نمای داخلی است.

آجر نسوز در دکوراسیون داخلی
چیدمان دیوار آجری در فضای داخلی
آجرنما در دکوراسیون داخلی
آجرچینی متفاوت در دیوار خانه

استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی تنها منحصر به فضای نشیمن نمیباشد و می توان در فضاهایی که کاربری مختلفی از سایر قسمت های خانه دارند، مثلا اگر بخشی به عنوان اتاق کار یا مطالعه بهره برداری می شود از آجر نمای داخلی در آن قسمت استفاده کرد.

اجر نسوز در دکوراسیون داخلی
دیوار آجری اتاق کار
دکوراسیون داخلی با آجر
دیوار آجری مشبک در فضای مطالعه یا دکور

آجر در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

از آجر می توان در دکوراسیون اتاق خواب نیز استفاده کرد. فضای پشت تخت در اتاق خواب می تواند به عنوان فضای کانونی در نظر گرفته شود و آجر نمای داخلی می تواند جایگزین کاغذ دیواری باشد.

دیوار آجری در اتاق خواب
دیوار آجر نما در اتاق خواب
آجر در دکوراسیون اتاق خواب
دیوار آجری اتاق خواب

انواع نورپردازی داخلی در دکوراسیون اتاق خواب با تاکید بر بافت آجری دیوار ، فضای اتاق خواب را به محیطی گرم و دلنشین تبدیل می کند.

نورپردازی دیوار آجری اتاق خواب
نورپردازی دیوار آجری اتاق خواب
نورپردازی دیوار آجری
دیوار آجر نما اتاق خواب با رنگ تیره

آجر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

استفاده از آجر نما داخلی در دکوراسیون آشپزخانه نیز رایج شده است. فضای بین کابینت ها یکی از فضاهای مناسب برای استفاده از آجر است. همچنین دیوار پشت گاز و هود نیز می تواند آجری باشد. ضمن اینکه با نورپردازی ، دیواری منحصر به فرد در آشپزخانه می توان ایجاد کرد.

به خاطر مشکلاتی که آجر نمای داخلی دارد و جذب رطوبت بالا، می توان از کاشی های طرح آجر نیز برای آشپزخانه استفاده کرد.

آجرنما در آشپزخانه
آجرنما در آشپزخانه
آجر دکوراسیون
نمای آجری دیوار آشپزخانه
آجر سفید در دکور آشپزخانه
آجر سفید در دکور آشپزخانه

به عنوان اپن آشپزخانه نیز می توان از آجر نمای داخلی استفاده کرد و فضای آشپزخانه را از فضای نشیمن جدا کرد. این نوع سبک از طراحی داخلی آشپزخانه ، بیشتر در خانه های ویلایی استفاده می شود.

کانتر آجری آشپزخانه
کانتر آجری آشپزخانه
اپن آجری آشپزخانه
اپن آجری آشپزخانه
دکوراسیون داخلی با آجر
مدل کانتر آجری
دکوراسیون آجری آشپزخانه
دکوراسیون آجری آشپزخانه

آجر در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام

آجر به دلیل جذب رطوبت بالا بهتر است در فضاهای مرطوب استفاده نشود اما با رعایت بعضی نکات می توان از آجر نمای داخلی منزل در دکوراسیون سرویس های بهداشتی نیز استفاده کرد. به طور مثال می توان فقط یک دیوار را برای این کار انتخاب کرد و بهتر است که دیواری باشد که کمتر در خطر رطوبت است.

آجر در دکوراسیون سرویس بهداشتی
کاربرد آجر در سرویس بهداشتی
آجر نما در سرویس بهداشتی
آجر نما در سرویس بهداشتی

همچنین می توان ارتفاعی از دیوار را با کاشی و سرامیک پوشاند و قسمت بالای دیوار که رطوبت کمتری به آن می رسد را با آجر نما داخلی پوشاند.

آجر نمای داخل منزل
آجر نما در سرویس بهداشتی

آجر نمای داخلی رنگی

استفاده از آجر نمای داخلی به صورت خام و اکسپوز در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد محیطی گرم و طبیعی می شود، اما می توان با رنگ کردن آجر نیز فضایی متفاوت ایجاد کرد و هماهنگی بیشتری با اجزای دیگر دکوراسیون داخلی ایجاد کرد.

رنگ آجر نمای داخلی دیواری باید کیفیت خوبی داشته باشد و قابل شست و شو باشد. تکسچر آجر و بافت آجر به تنهایی می تواند حس زیبایی به محیط ببخشد. دیوار آجری سفید یکی از محبوب ترین نوع کاربرد آجر در دکوراسیون داخلی است.

دیوار آجری سفید در دکوراسیون
دیوار آجری سفید

 می توان انتخاب های جسورانه تری نیز برای رنگ کردن دیوار آجری در نظر گرفت و پس زمینه های خنثی، گرم و یا شادابی را در محیط ایجاد کرد.  آجر نما داخلی رنگی می تواند به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شود و مکانی برای قرار گرفتن تلویزیون ، شومینه و یا نصب تابلوهای خانوادگی باشد.

دیوار آجری رنگی
دیوار آجری رنگی
دکوراسیون داخلی منزل با اجر
رنگ های متنوع دیوار آجری

رنگ کردن آجر نمای داخلی حتی می تواند به صورت یکدست نباشد و با ایجاد طرح های مدرن فضایی متفاوت و خاص ایجاد کرد.

دیوار آجری دکوراسیون سنتی
ایجاد طرح های مدرن با رنگ آمیزی دیوار آجری

استفاده از آجر به عنوان کفپوش

از دیگر استفاده های آجر در دکوراسیون داخلی ، استفاده از آجر به عنوان کف پوش است. با توجه به نوع و رنگ فضای هر اتاق می توان کف پوش آجری مناسب آن را انتخاب کرد. به کمک تنوع در رنگ و چیدمان آجر فضایی متفاوت را می توان خلق کرد.

کف پوش آجری در دکوراسیون داخلی
کف پوش آجری در فضای داخلی

اگر فضا و دیوارهای اتاق به رنگ های روشن باشد، بهتر است از آجر در رنگ های تیره تر در کف استفاده کرد و اگر دیوارها و فضای اتاق تیره بود، انتخاب آجر نما داخل منزل با رنگ های روشن بهتر است.

کف پوش آجری در فضای داخلی
کف پوش آجری
کفپوش اجری در دکوراسیون داخلی خانه
کفپوش آجری در دکوراسیون داخلی
کفپوش آجری مدرن
کفپوش آجری

یکی از کاربردهای کف پوش آجری ، استفاده از آن در دکوراسیون قسمت ورودی خانه است.

کف پوش آجری در ورودی خانه
کف پوش آجری در ورودی خانه

استفاده از آجر در سقف 

پوشش اکثر خانه های قدیمی به صورت طاق ضربی است، در بازسازی این خانه ها می توان پوشش سقف را در فضای داخلی به صورت اکسپوز  نگه داشت. این نوع کاربرد آجر نمای داخلی در گالری ها و فضاهای هنری علاقه مندان بسیاری دارد.

دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما
طاق ضربی آجری در دکوراسیون داخلی
سقف آجری داخل خانه
طاق ضربی آجری
استفاده از آجر در طراحی داخلی
طاق ضربی آجری در گالری

آجر نمای داخلی برای شومینه

 یکی دیگر از فضاهای مناسب استفاده از آجر نمای داخلی ، شومینه است. شومینه ها با توجه به این که در فصل های بهار و تابستان مورد استفاده نیستند، می توانند به عنوان عناصر تزیینی جذاب در دکوراسیون داخلی باشند. استفاده از شومینه های آجری و یا استفاده از آجر نما داخل منزل در دیوار پشت اجرای شومینه می تواند به عنوان نقطه کانونی خانه مطرح شود. در ادامه تصاویری از نمونه های این نوع شومینه ها نشان داده شده است.

شومینه آجری
شومینه آجری
آجر نسوز در دکوراسیون داخلی
شومینه آجری اتاق نشیمن
آجرکاری دیوار پشت شومینه
آجرکاری دیوار پشت شومینه
شومینه با آجر نسوز
نمای آجری شومینه

آجر نما داخلی در راه پله

راه پله در فضای داخلی نیز به عنوان مرکز کانونی دکوراسیون خانه می تواند مورد توجه قرار بگیرد. آجر می تواند به عنوان پوشش پله ها در قسمت روی پله و یا پاخور پله استفاده شود و یا برای ایجاد دیواری منحصر به فرد در کنار راه پله استفاده شود.

دیوار آجری کنار راه پله
دیوار آجری کنار راه پله
پله آجری در دکوراسیون داخلی
پله آجری در دکوراسیون داخلی
آجر نما دیوار راه پله
آجر نما دیوار راه پله
دیوار آجری راه پله داخل ساختمان
دیوار آجری کنار راه پله
دیوار آجر نسوز در دکور پله
دیوار آجر نسوز دکوراسیون داخلی

استفاده از دیوار آجری به عنوان پارتیشن و جدا کننده

آجر در دکوراسیون داخلی می توان به عنوان یک دیوار جدا کننده و اجرای پارتیشن بین فضاهای داخلی باشد. با توجه به انواع چیدمان آجر ، دیوار آجری مشبک یکی از محبوب ترین انواع دیوارهای جدا کننده در دکوراسیون داخلی است. نمونه های از کاربرد آجر نمای داخلی به عنوان پارتیشن در ادامه آورده شده است.

دیوار آجری مشبک در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی با آجر
استفاده از آجر در طراحی داخلی
دیوار آجری مشبک

عبور نور از دیوار آجری مشبک ، باعث می شود تا در فضاهایی که عرض کمتری دارند استفاده شود و باعث شود علاوه بر جدا کردن دو فضا، ارتباطی از جنس نور و سایه برقرار شود.

دیوار آجری مشبک در دکوراسیون داخلی
دیوار آجری مشبک در دکوراسیون داخلی

علاوه بر موارد گفته شده، دیوار آجر نمای داخلی می تواند به صورت طاق دو فضا را از هم تفکیک کند. تصاویر زیر نمونه هایی از این قبیل استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی هستند.

طاق آجری در دکوراسیون داخلی
طاق آجری در دکوراسیون داخلی
آجر کاری داخل منزل
استفاده از آجر در آستانه ورودی
طاق آجری در دکوراسیون داخلی
طاق آجری
آجر در دکوراسیون داخلی
طاق آجری با سبک سنتی

برای مطالعه بیشتر:

آجر ماشینی

آجر سنتی

آجر گری

آجر دکوراتیو

آجر قرمز

اجر سفید

آجر سه سانتی

آجر قزاقی نما

آجر شیشه ای

آجر سفال

پوستر دیواری طرح آجر

ابعاد آجر

قیمت آجر

آجر نسوز نما

قیمت چسب آجر نسوز

قیمت چسب آجر

انواع آجر چینی

نماشویی آجر

نمای آجری مدرن ، تلفیق تکنولوژی و اصالت

نمای آجری سنتی ترکیبی از حال و گذشته!

نمای ترکیبی آجر و سنگ

اجر نما

نصب آجر نما با چسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

۵ نظر

  1. من در دکوراسیون داخلی بخشی از اتاق خوابم از اجر استفادە کردم و بشدت راضی ام .واقعا ظرافت بخش است

  2. سلام آجرهایی که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود ضخامت و اندازه آجرهای معمولی مورد استفاده در دیوار چینی را ندارند؟؟

  3. روش یا نوع اجری که حالت صاف داشته باشه و زمخت بودن اجر عادی رو نداشته باشه پیشنهاد بدین

  4. سلام آجر در دکوراسیون داخلی واقعا زیبا هستش ولی آیا امکان داره در صورت خیس شدن و رطوبت باعث ایجاد باکتری و قارچ بشه چون روی سلامتی افراد ساکن تاثیر گذاره!

  5. سلام و دورود
    دوست عزیز من برای دکوارسیون داخلی اپارتمانم از اجر استفاده کنم برای بهترین گذینه احتیاج به مشاوره دارم و متراژ کارم تقریبا حداقل سی و پنج متر میباشد
    در صورت امکان جهت مشاوره و بازید از محل تماس بگیرید سپاس از شما جلیلی